10 דרכים לניצול פרופיל הלינקדאין על מנת לנחות על משרת החלומות

בואו לגלות כיצד לנצל את הפוטנציאל המלא של לינקדאין, הרשת החברתית המקצועית המשמשת אתכם במצוד אחר מישרת החלומות. העשירייה הפותחת – בכתבה הבאה:

1.      לינקדאין הוא לא רק "טופס קורות חיים"

בשנה שעברה, שלוש המילים הכי נדושות שהיו בשימוש בפרופילי לינקדאין של משתמשים מבריטניה היו "אחראי", "אסטרטגי" ו"רב השפעה". זכרו, פרופיל הלינקדאין יכול להיות הרבה מעבר למסמך יבשושי של קורות חיים, לכן השתמשו בו ביצירתיות והימנעו מקלישאות.

במקום להשתמש במילים מכובסות, תוכלו לנצל את המאפיינים המגוונים של לינקדאין על מנת להדגיש את המעלות האישיות שלכם. למשל, באפשרותכם להעלות סרטון או מצגת המראים את יכולת ההתמודדות שלכם בעבודה קודמת, עובדה שתמשוך הרבה יותר תשומת לב מאשר אם רק תכתבו על ניסיונכם.

 

2.      הקלו על מעסיקים לאתר אתכם

אלו האחראים על הגיוס בחברה משתמשים במילות מפתח מסוימות ומדויקות מאוד על מנת לאתר לקוחות ועובדים פוטנציאליים, המתאימים באופן מושלם לתעשייה בכלל ולמשרה בפרט. כאן תוכלו לנצל את הפלטפורמה ולהקל על חיפושיהם.

כבר מלכתחילה, שורת הכותרת שלכם יכולה לא רק לתמצת לעניין מי אתם, אלא גם לבטא לאן בעצם אתם שואפים להגיע, דבר שיקפיץ אתכם לראש רשימת החיפושים.  חישבו מה מגייסים היו רוצים למצוא בפרופיל הפוטנציאלי של המועמד המושלם למשרה ויישמו זאת בכותרות ובפרופיל שלכם.

 

3.      צרו פרופיל מלא ומקיף

יש סיבה טובה מאוד לכך שפרופיל לינקדאין מחולק למקטעים. כפי שלא הייתם מוסרים תשובה קצרצרה ודלה במידע אם הייתם מזומנים לראיון, כך השתמשו במסלול בניית הפרופיל בתבונה ובאופן מקיף.

פרופיל הערוך באופן מלא, סביר יותר שיצפו בו. יתרה מכך, פרופיל עם תמונה ישדרג באופן משמעותי את מספר הצפיות בו. דעו גם כי ציון מקום עבודתכם שלפני זה האחרון ישדרג פלאים את הפרופיל, גם אם המשרה בעבר אינה נראית לכם רלוונטית.

 

4.      ציינו כישורים מהמעלה הראשונה

בחרו להדגיש את אותם כישורים שיחצינו כמה מועילים תהיו עבור המעסיק במשרה המבוקשת. זה גם המקום לציין את הקשרים וההמלצות שלכם, דבר שיוכיח את אמיתות הכישורים ויציג אתכם כאמינים. המלצות ממעסיקים קודמים יאששו את התאמתכם לתפקיד וכן יציגו אתכם כזכאים לו בזכות כישוריכם. אל תקמצו בפירוט יכולותיכם על מנת שלא תמצאו עצכם מחוץ לפרופיל החיפוש של מגייסים. הם הרי דורשים מומחים בדיוק כמוכם.

 

5.      עקבו אחר חברת החלומות שלכם

החיפוש אחר מישרת החלומות יכול להיות פרויקט די דרשני, בייחוד כאשר אתם בתחילת הדרך. לינקדאין הוא פלטפורמה נהדרת עבורכם לעקוב ולדלות מידע עסקי על מעסיקים פוטנציאלים. השתמשו בו כיתרון עבורכם.

ישנם מעל לשלושה מיליון דפי עסק בלינקדאין, לכן בחרו אתם לעקוב אחר אלו המעניינים אתכם. המעקב יקנה לכם את היתרון בחשיפה לשינויים ולמשרות חדשות המתפנות באותן חברות. נוסף על כך, דפי העסק בלינקדאין יאמרו לכם האם מישהו מבין אנשי הקשר שלכם קשור גם לאותה החברה.

 

6.      התאימו את הפרופיל שלכם לקריירה הרצויה

חיפוש אחר קריירה חדשה, בעוד שבעבר עבדתם בתעשייה השונה ממנה, יכול לגרום לכם לתחושה כאילו כישוריכם אינם רלוונטיים לאילו הרצויים. זו בדיוק הסיבה להשתמש במאפייני הלינקדאין על מנת לבחון את הכישורים הרצויים בחברה פוטנציאלית, ולסגל אותם לפרופיל שלכם במסגרת המגבלות הקיימות. ישנה אפשרות כי כישורים כגון יכולת ניהול זמן, עבודת צוות, יכולת ארגון וגמישות – התקיימו אצלכם גם בעיסוקכם הקודם, לכן נצלו אותם בפרופיל הנוכחי על מנת שיהלמו גם את צורכי המעסיקים כעת.

 

7.      קצת עבודת בילוש לא תזיק

אין זה משנה כמה התכוננתם לראיון עבודה, עדיין אינכם יכולים לצפות באילו שאלות יתקילו אתכם. אבל, תוכלו להיות מוכנים יותר כאשר תאבחנו מכנה משותף בינכם לבין המעסיק, מבעוד מועד, דרך לינקדאין.

בממוצע של כל שניה לערך מצטרפים שני משתמשים חדשים לרשת הלינקדאין. מאגר של מעל ל- 277 מיליון משתמשים יוכל להוות עבורכם יתרון אדיר של ניצול מנוע החיפוש בלינקדאין על מנת לאתר מומחים לפני מפגש פנים מול פנים. כך תוכלו להיווכח בכישורים, בניסיון ובקשרים שיש לבעלי הפרופיל דרך עבודת שטח מקדימה, מה שיכול להפחית מצבי שתיקה מביכה של התחלה...

 

8.      זה הזמן לבנות את מערכת הקשרים שלכם

פרופיל לינקדאין מוצלח חייב לכלול מספר מספק של אנשי קשר רלוונטיים. ככל שתוסיפו יותר אנשי קשר לפרופיל שלכם כך יגבר הסיכוי שלכם להופיע בחיפוש ישיר ועקיף של מעסיקים.

כמובן שחברים, עמיתים וחברי משפחה הם מערך אנשי קשר נפלא, אך על מנת להרחיב את המעגל דאגו ליצור קשר אישי עם אנשים רלוונטיים ורצויים ולאו דווקא להשתמש בהודעה שגרתית שבתפוצה. פעולה זו תשפר רבות את היכולת שלכם ביצירת קשרים חדשים.

 

9.      היו אחראים על פתיחת הדלתות של עצמכם

כשאתם מחוסרי עבודה, קל להרגיש כאילו אתם "בלתי נראים". ניצול מאפיין הקבוצה של לינקדאין יהווה יתרון נהדר בחשיפה. קבוצות הלינקדאין יכולות להיות מסווגות על פי סוג התעשייה, המשרה והרמה המסוימת הנדרשת. ככל שתהיו מעורבים יותר בשיחות באותן קבוצות כך תיחשפו יותר בפני מגייסים פוטנציאלים, העוקבים ללא הרף אחר דיונים קבוצתיים. קבוצות שכאלו מאפשרות לכם לגלות מכנים משותפים אצל אנשי מקצוע רלוונטיים לכם. אם המשרה לא מגיעה אל השוקת, הביאו את השוקת אליכם.

 

10.  החצינו עצמכם כדורשי עבודה בעלי מוטיבציה גבוהה

אפשרות "מחפש העבודה בלינקדאין" הוא יתרון רב ערך שתרצו להיות חלק ממנו, עבור חיפוש המשרה הרצויה. אפשרות זו זמינה ל- 30 ימי ניסיון ללא תשלום (ולאחריהם תשלום סמלי חודשי) ומאפשרת למעסיקים פוטנציאליים להבחין בכם כדורשי עבודה. היתרון הנוסף הוא שתוכלו להיווכח בעצמכם מי צפה בפרופיל שלכם (אפשרות זו מוסתרת בפני מי שבחר שלא לחשוף את פעילותו).

אפשרות זו בהחלט מבדילה אתכם משאר מחפשי עבודה פוטנציאליים, ומעניקה לכם יתרון רב לאין ערוך וכן תובנות חשובות לשדרוג מועמדותכם.


 תורגם ממאמר של מארי קלייר 10 דרכים לנצל את לינקאדין להשגת ג'וב החלומות  

09:30 | 13 Jul 2015נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!


   צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

   צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

Comments