מהו המכתב המקדים?

המכתב המקדים הינו המכתב שנשלח לצד קורות החיים ואשר מציג אתכם כמועמדים לעבודה, בצורה תמציתית ומכוונת, לתפקיד הספציפי אליו אתם מכוונים. הרעיון מאחורי המכתב המקדים הוא מצד אחד לסייע למגייסים שמקבלים עשרות קורות חיים של מועמדים לתפקיד אחד לבצע סינון מקדים ומצד שני – להבליט אתכם מעל שאר המועמדים. המכתב המקדים אמור לגרום למגייס לסמן אתכם כמועמדים מתאימים למשרה עוד לפני שהספיק לפתוח את קובץ קורות החיים שלכם.

כיצד כותבים מכתב מקדים?

מועמדים רבים בוחרים לנצל את האפשרות לשלוח למעסיק מכתב מקדים, אך עם זאת, רבים אינם יודעים מה צריך לכתוב במכתב המקדים וכיצד צריך לנסח אותו – מה שגורם להם לעיתים להפסיד נקודות אצל מעסיקים. כלומר, לפני שאתם שולחים מכתב מקדים בדקו האם המכתב שלכם מתאים לכמה מכללי המכתב המקדים:

1.      המכתב צריך להיות קצר ותמציתי – המכתב המקדים צריך להיות באורך של לא יותר מ - 5-6 שורות ולהוות מעין סיכום לקורות החיים, כאשר המכתב מתמקד במידע הרלוונטי למשרה עבורה אתם שולחים את קורות החיים.

2.      כישורים, הישגים ותכונות אופי – התמקדו בתיאור ממוקד של כישורים מיוחדים, הישגים מרשימים ותכונות אופי חיוביות, שיעזרו למעסיק להבין כי אתם האנשים המתאימים לעבודה. כמובן שמומלץ לא לשקר ולא להתחייב ליכולות שאין ברשותכם.

3.      לא להעתיק מקורות החיים – המכתב המקדים אמור לסכם בקצרה למעסיק את היתרונות שלכם כעובדים. כלומר, המכתב המקדים הוא סוג של הקדמה למידע שיש בקורות החיים ולא חזרה במדויק על הכתוב בהם.

יתרונות המכתב המקדים

מכתב מקדים טוב יקפיץ אתכם לראש רשימת המועמדים לעבודה, עוד בטרם יקרא המעסיק את קורות החיים שלכם, בעוד תיאור לא נכון של הכישורים והיכולות שלכם במכתב המקדים עלול להוביל לפסילתכם. לכן, חשוב להקפיד על ניסוח נכון של המכתב המקדים ולבחור את ההישגים והיכולות הרלוונטיים ביותר לעבודה ולתפקיד המוצעים.

כאשר מעסיק מקבל כמות גדולה של קורות חיים לתפקיד אחד, המיון הראשוני נעשה כבר לפי המכתב המקדים – כאשר מכתב מקדים איכותי יעביר אתכם לראש הרשימה. לאחר מכן יפתח המעסיק את קורות החיים של המועמדים, כאשר הוא מתחיל עם המועמדים שסימן כמובילים. אם לא תבלטו מעל כולם כבר מההתחלה, אתם עלולים להישאר מאחור. בנוסף, מכתב מקדים בעל נימה אישית – שמכוונת ספציפית לתפקיד מסוים – ישאיר רושם גבוה על המעסיק מכיוון שיחס אישי ומחשבה תחילה תמיד יעידו על מוטיבציה גבוהה לעבודה.

מכתב מקדים שיקדם אתכם

חשבו על המכתב המקדים כאמצעי לקידום המטרות שלכם. להיות1 מזמין אתכם לקבל מידע נוסף על מכתב המקדים וליהנות משירותים בתחום התעסוקה, לרבות כתיבה ועריכה של קורות חיים בעברית ובאנגלית, הכנה לראיון עבודה ועוד שירותים שיעזרו לכם למצוא עבודה המתאימה לכישורים שלכם. לפרטים נוספים חייגו: 03-6777127 או במייל :lihiyot1@gmail.com
צור קשר 

Comments