טיפים לכתיבת קורות חיים לצעירים בנפשם

במפגשים עם לקוחות בגילאי 40+ המעוניינים לשדרג את קורות החיים שלהם, נתקלנו פעמים רבות בשאלה האם עליהם להציג את כל ניסיונם העשיר אותו רכשו לאורך שנים כולל הישגיהם המקצועיים, או להצניע את חלקם על מנת שלא ליצור רושם של Over qualified, כלומר, בעלי כישורים עודפים למשרה הרלוונטית. חשוב למצוא את האיזון העדין בין השניים, שכן, קורות החיים הם כרטיס הביקור הראשוני שלך בפני המעסיק הפוטנציאלי, בין אם מדובר בפנייה למשרות זוטרות, ניהול ביניים או ניהול בכיר.

 

הבסיס לקורות החיים

ראשית כל, כדי לדעת איך כותבים קורות חיים, מומלץ להתחיל בקריאת המאמרים טיפים, טריקים ושטיקים לכתיבת קורות חיים ו-כתיבת קורות חיים - הגזמות והצנעות. לאחר מכן, קראו את הדגשים הבאים שעליכם לתת עליהם את הדעת בכתיבת קורות החיים שלכם.

 

אורך העמוד

ציינו זאת בעבר במאמר אחר, אבל זה רלוונטי מאוד גם כאן. קורות חיים של מועמדים מעל גיל 35 עם ניסיון תעסוקתי עשיר יכולים להתפרס על פני יותר מעמוד אחד. יחד עם זאת, דמיינו לכם לרגע כי המגייס קורא כ-100 קורות חיים וחשבו מה היה קורה לו כל קורות החיים היו בני יותר משני עמודים. לכן, מומלץ למצוא את האיזון בין קורות חיים מפורטים דיים שכוללים את הפרטים החשובים ביותר מחד, אולם שאינם גולשים מעבר לשני עמודים, מאידך.

 

מה לפרט ומה לא...

המעסיקים הפוטנציאלים לא אוהבים לראות פערים תעסוקתיים בקורות חיים. זה לא משנה שעשיתם ב-30 השנים האחרונות עשרה תפקידים שונים, יש לפרט אותם בסדר כרונולוגי הפוך, כאשר לגבי התפקידים בעשר השנים האחרונות כדאי לפרט ולתת יותר בשר. לגבי התפקידים האחרים, אלו מלפני 20 שנים, יש לפרט בקצרה בשורה או שתיים. ניתן אפילו לאחד מספר תפקידים לשורה בודדת, אולם חשוב להראות רצף תעסוקתי.

 

כבדו את הפרקים הרלוונטיים

מניסיוננו, ישנם שני פרקים חיוניים אותם נוטים בני ה-40+ להשמיט מקורות החיים:

·   ניסיון צבאי: זהו נושא מאוד חשוב ואסור לדלג עליו, למרות שלפעמים זה לא נראה כך. לא מעט פעמים נתקלנו בקורות חיים של אדם בגיל 50+ שלא ציין את הניסיון הצבאי שלו, מתוך מחשבה כי משהו שקרה לפני יותר מ-30 שנים לא רלוונטי, אך ההפך הוא הנכון! במדינה כמו שלנו, השרות הצבאי הוא אלמנט מאוד חשוב והוא עלול להוות סיבה למעסיק הפוטנציאלי לא לצור עמכם קשר. לכן, בכל מקרה כדאי לציין את עובדת שירותכם הצבאי אף אם במשפט בודד.

·    ידע במחשבים: נושא זה הוא א'-ב' בכתיבת קורות חיים איכותיים. נכון, היה זה נפלא לו המראיין היה קורא מחשבות ומסיק מסקנות ממה שלא כתוב בקורות החיים על הידע שלכם במחשבים, אך לצערנו זה לא עובד כך. כיום כמעט כולם דואגים להיות מעודכנים, אם אתם לא מעודכנים, זה הזמן להתחיל חברים, כיוון שהיום כמעט הכול עובד בסביבת מחשבים. מובן שבמשרות טכנולוגיות אין צורך לציין שאתם שולטים בתוכנת דואר אלקטרוני, אולם, במרבית המשרות האחרות, בהחלט כדאי לייחס תשומת לב לפרק זה.

 

השכלה

אם יש לכם תואר ראשון או תואר שני, ניתן בהחלט להסיר את הפרטים הלא רלוונטיים בפרק ההשכלה. לדוגמא בעלי תארים אקדמאים יכולים להסיר את פרטי ההשכלה היסודית או התיכונית. אין בהם צורך והם אינם מוסיפים מידע.

 

קורסים והכשרות

אם עברתם קורס או הכשרה מדי שנתיים, רצוי להימנע מפירוט שיראה כמו רשימת מכולת. מועמדים רבים בעלי שנות ניסיון רבות נוהגים לפרט רשימה ארוכה (ובדרך כלל לא רלוונטית) של קורסים והכשרות שעברו במהלך השנים. נסו לרשום את הקורסים וההכשרות הרלוונטיים ביותר למשרה אליה אתם פונים.

 

עומס

לסיכום, חשוב מאוד לפרט את הידע המקצועי ואת הניסיון התעסוקתי שלכם אבל בצורה כזו שתספק את המידע הרלוונטי ביותר למשרה המבוקשת. כך תגדילו את הסיכוי שלכם לעבור הלאה לשלב הזימון לראיון. איך עושים את זה? פנו אלינו להכוונה מקצועית ויעוץ אישי למציאת העבודה הבאה שלכם. צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב www.lihiyot1.co.il.

 

לקריאה נוספת:                                                                                                   השרותים המומלצים שלנו:

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                               כתיבה מקצועית של קורות חיים

אפקט שיקוף האישיות בכתיבת קורות חיים                                                                                            הכנה לראיון עבודה פרונטלי

הצגה עצמית בראיון עבודה                                                                                                                                            הכנה לראיון עבודה טלפוני SOS

למחירון                                                                                                                                                                                                                   הכנה למבחני מיוןבהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

                 

Comments