לעבוד במשלוחים – כיף או סבל?


כשמסתכלים מהצד על חייהם ועבודתם של השליחים על קטנועים, זה בדרך כלל נראה לנו מפתה במיוחד – הם נוסעים ברחבי הארץ או העיר, פוגשים אנשים חדשים בכל יום, מקבלים טיפים במזומן ובעיקר נהנים מהחופש, כאילו היו עצמאיים בלי בוס שיושב להם על הראש, האמנם? האם עבודת השליח היא כולה אושר צרוף? או שמא, כמו דברים רבים אחרים בחיים – זו עבודה שרק נוצצת מרחוק? בואו נבדוק ביחד.

מזג אוויר

אפשר לחשוב שבימי הקיץ השליחים נהנים מכל רגע – נוסעים כל היום עם הרוח על פניהם, לא סגורים במשרד עם מזגן וחופשיים להתרוצץ לאן שרק ירצו. אבל זה לא מדויק – קודם כל, הם לא יכולים לנסוע לאן שבא להם, אמנם העבודה היא יותר גמישה והם יכולים לעשות עצירה פה ושם, אבל בשעות הלחץ הם כל הזמן נוסעים הלוך וחזור, הכי מהר שהם יכולים, כדי להספיק לפזר את כל המשלוחים. בנוסף, אתם לא רוצים להרגיש מה שכל רוכב קטנוע מרגיש, כשהוא עומד ברמזור אדום ביולי-אוגוסט, לצד הרכבים הפולטים ענני עשן סמיכים. ועדיין לא דיברנו על החורף – הקור, הרטיבות, הכבישים המחליקים ונוסעי הרכבים שברוב הזמן לא רואים אתכם – לא כיף.

משכורת

אז נכון, שליחים מרוויחים בין השאר טיפים מזומנים, מה שתמיד כיף לקבל ומה שמשאיר אותם בסוף היום עם כסף נזיל לדברים יומיומיים כמו: אוכל, סיגריות, בירה בסוף היום ועוד. אבל, הטיפים לא תמיד ניתנים, שכן יש לקוחות רבים שאינם חושבים שהם צריכים לתת טיפ לשליח, שמביא להם מוצר שכבר שילמו עליו ודבר שני, השכר הבסיסי שניתן לשליחים הוא בדרך כלל מינימלי, כך שהשכר אינו גבוה כפי שאנשים רבים נוטים לחשוב. יתרה מכך, לא נספר לכם על מקומות שאינם משלמים כלל שכר בסיסי לשליחים ומציעים להם עבודה בה ישתכרו רק מהטיפים של הלקוחות – שוב, לא כיף.

הסיכון המהיר

להיות שליח זה אומר להיות מהיר. אנשים מחכים לאוכל, למסמכים חשובים, לחבילה – מה שלא יהיה הם רוצים את זה עכשיו. או כמה שיותר מהר. בתור שליחים, התפקיד שלכם הוא להעביר את המשלוח כמה שיותר מהר, מה גם שיש מקומות שמשלמים לשליחים לפי משלוח, כך שאם רוצים להרוויח – צריך למהר. בקיצור, המהירות היא גורם מרכזי בעבודה הזו אבל, היא גם גורם מסכן ברמה גבוהה מאוד – להיות כל היום בכביש זה כבר גורם סיכון גבוה שלעצמו, תוסיפו לזה לחץ, משלוחים רבים ומזג אוויר טיפה גשום – ואתם עלולים למצוא את עצמכם מרוחים על פני הכביש (לא עלינו) – לא כיף כבר אמרנו?

ובכל זאת

טוב אנחנו משערים שעד כאן די הורדנו לכם את החשק מהעבודה הזו אבל, אם הגעתם עד כאן ואתם ממש מדמיינים את עצמכם בעבודה הזאת – תשמחו לשמוע שאכן מדובר בעבודה שתאפשר לכם אורך חיים קליל יותר – ברוב המקומות (למעט רשתות המזון) תקבלו קטנוע צמוד מהעבודה, תוכלו ללבוש מה שבא לכם, לא תצטרכו להיות סגורים במשרד ולהיות חולים כשכולם חולים, לרוב תעבדו בשיטת ראש גדול בלי בוס על הראש ובדרך כלל תסיימו את היום עם כסף כיס, שיספיק לכם להוצאות היומיות, כך שאת השכר הבסיס תוכלו לחסוך – כיף, כיף, כיף. אז למה שלא תיהנו לכם, רק מה? תזכרו לשמור על עצמכם.

עוזרים לכם למצוא עבודה

בלהיות1 אנחנו עוזרים לכם למצוא את העבודה שמתאימה לכם – איך? על ידי התאמה מקצועית של קורות החיים לתפקיד המבוקש, נעזור לכם לקבל מועמדויות למשרות שמעניינות אתכם. בנוסף, אנו מציעים הכנה לראיונות עבודה, למבחני המיון וכן לקבוצות דינמיקה.

רוצים ייעוץ מקצועי? חייגו עכשיו: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com


Comments