כתיבת קורות חיים בעידן הדיגיטלי - איך עושים זאת נכון?

כתיבת קורות חיים בעידן הדיגיטלי - איך עושים זאת נכון?

כולנו מודעים למהפכה הדיגיטלית האדירה שסוחפת את העולם בו אנו חיים, בכל תחומי החיים. בהחלט עברו המון מים מתחת לגשר מאז ההתלהבות של פיתוח מחשבון ה"קאסיו", והנה ראו אנחנו כולנו נמצאים ברשת, מציגים מחשבות, פנים, רצונות ויעדים. כל אלו משפיעים באופן ישיר וחד משמעי על תהליך חיפוש העבודה ומציבים כללים חדשים אותם עלינו לבצע על מנת להיות אלה שיימשו מתוך אגם מחפשי העבודה על דגיו הרבים. אז איך עושים את זה נכון?

היו מודעים

דבר ראשון שעליכם לעשות לפני כתיבת מסמך קורות החיים שלכם הוא להיות מודעים לאופציות הקיימות בעולם העבודה המודרני הדיגיטלי. מה הכוונה? ובכן, מעבר לעובדה שמעסיקים היום חשופים לפרופילים החברתיים והעסקיים שלכם ברשתות החברתיות, מקומות עבודה רבים משתמשים באופציית חיפוש נוספת בדמות תוכנות סריקה אוטומטיות של מסמכי קורות חיים.

תמרנו רובוטים חורצי דינים

אין מה לעשות, אנו חיים בעולם גלובלי בו שוק התעסוקה מורכב ממחפשי עבודה רבים וגם מכאלה שעובדים בפועל ומחפשים עבודה אחרת. כל אלה, מתחרים מולכם על המשרות הנחשקות. עובדה זו מביאה מעסיקים רבים להנחות את מחלקת משאבי האנוש לעשות שימוש בתוכנות סריקה אוטומטיות שמטרתן להקל על העומס של המעבר על מאות מסמכי קורות החיים שזורמים אליהם. כיוון שאלו תוכנות רובוטיות יש באפשרותכם לנצל זאת לטובתכם, כלומר, העובדה הפשוטה היא שהתוכנות הללו סורקות מילים מסוימות, מילות מפתח. לכן השתדלו לשזור מילים מתאימות במסמך קורות החיים שלכם על מנת שייתפסו בחכתם של תוכנות הסריקה. אם אתם יודעים שהמשרה אליה פניתם תרה אחר "עורך דין לענייני דיני חוזים", רשמו את התיאור המקצועי שלכם במילים אלו ממש. כמו כן הקפידו לשזור מילות מפתח נוספות הרלוונטיות לתחום המקצועי בו אתם עוסקים.

הפנו קישורים לפרופילים החברתיים והעסקיים שלכם

אם יש לכם פרופיל לינקדאין (ועדיף שיהיה) או פרופיל פייסבוק, אינסטגרם או טוויטר לצורך העניין, קחו בחשבון שמדובר בחזות נוספת שלכם אל מול המעסיקים הפוטנציאליים. לכן, מומלץ שתכניסו קישורים במסמך קורות החיים שלכם, שדרכם יוכל המעסיק לקבל פרספקטיבה נוספת עליכם כאנשים, מבחינת תחומי מקצוע, ניסיון עבר, תחומי פנאי והשכלה. כמובן שלפני כן עליכם לוודא כי הפרופילים שלכם מעודכנים וראויים להיחשף בפני המעסיקים. כלומר, אם פרופיל הפייסבוק שלכם מראה יותר מידי תמונות שלכם בתחרות שתייה על הבר, עדיף כי תחסמו אותו בפני מי שאינו מוגדר כחבר שלכם, ואת המעסיקים תפנו לתכנים יותר מקצועיים, בפרופיל עסקי לצורך העניין. באותה הדרך מומלץ כי תשימו קישורים גם לתיק עבודות שמציג את היכולות המקצועיות שלכם, מאמרים שכתבתם, פרויקטים בהם השתתפתם, ועוד.

מתגו עצמכם נכון

הכוונה כאן היא לא להצטלם במספר פוזות שמראות את ג'ינס הדיזל החדש שלכם במגוון זוויות שונות, אלא לערוך את מסמך קורות החיים והפרופילים הדיגיטליים שלכם באופן שימשוך אנשים להתעמק בהם ולרצות להכיר אתכם. אנו חיים בעולם אינסטנט, מהיר ורב גירויים, לכן עלינו להקדיש מחשבה רבה בנראות של קורות החיים שלנו. הרי באופן כללי, הסברה הרווחת לגבי מסמך קורות החיים היא שהוא משמים ויבשושי מטבעו, אבל זכרו שהעולם החדש והדיגיטלי העומד לרשות המעסיקים עומד לרשותכם באותה המידה. נצלו את הפיצ'רים והאלמנטים הקיימים על מנת לערוך קורות חיים אטרקטיביים, המראים אתכם כבני אדם, את הפן האישי שלכם יחד עם השאיפות המקצועיות שלכם וההישגים שהשגתם בעבר. גם כאן יש לשמור על איפוק ראוי ולא להעמיס על הפרופיל או מסמך קורות החיים ביותר מידי צבעים או בפונט מזעזע. על אחת כמה וכמה בעניין צירוף תמונה לקורות החיים - אנו ממליצים כי תימנעו מכך (אלא אם מדובר במשרת פרזנטור או משהו כזה). יש לה מקום ראוי יותר בפרופיל שלכם ברשת, כפלטפורמה דיגיטלית הולמת יותר לאימג'ים.

קדימה, צאו לכבוש את עולם העבודה הדיגיטלי ואת המשרה הנחשקת שלכם.


נותרו לכם עוד שאלות ולבטים?

צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או או בפנייה טלפונית למספר 03-6777127 נשמח לעזור!

צור קשר עכשיו אנו ממתינים!

הפרסומות שלנו שוות צפיה!!!

טיפוס להרי ההימלאיה

ואיך לכל הרוחות אני הולך עכשיו לצלוח את מסלול המיונים האסטרונומי הזה??

מרגישים שאתם נמצאים בלופ שאי אפשר לצאת ממנו? 

מה שתבשלו זה מה שתאכלו, אז לא עדיף לבשל טעים? 

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
צור קשר


Comments