חסרונות העבודה בחברות גדולות, או, למה הגודל לא קובע?

במאמר הקודם "יתרונות העבודה בחברות גדולות – חברות עם הטבות", דנו ביתרונות הרבים של העבודה בחברה גדולה, אך כמו בכל דבר בחיים, גם כאן יש חסרונות. להלן מספר חסרונות בולטים במיוחד שיתכן שישפיעו על החלטתכם:

עשרות מתמודדים, רק אחד שורד

www.lihiyot1.co.il

סרקתם את מדור הדרושים ומצאתם משרה חלומית שפשוט תפורה עליכם! אם מדובר בחברה גדולה בעלת שם, דעו כי צפויה לכם התמודדות רצינית מול עשרות מתמודדים. תהליך הגיוס לרוב המוני והדרך לקבלת התפקיד הנחשק ארוכה מתמיד. זומנתם לראיון? מעולה! כעת הכינו את עצמכם לימי מיון הכוללים: הערכה אישית, סימולציות של דינאמיקה קבוצתית, מבחנים פסיכו-טכניים, פגישה עם פסיכולוגית, מבחני אמינות ועוד. רבים מהמועמדים פשוט לא אוהבים את התהליך המייגע ואף חוששים ממנו. לכן הם מעדיפים לוותר מראש על המשרה.

רעש וצלצולים על פני איכות

נפתחה משרה חדשה בארגון בו אתם עובדים אשר מתאימה לכישורכם כמו כפפה ליד, עם זאת, דני, הבדרן החברמן התקבל ולא אתם. זוהי תופעה ידועה בארגונים גדולים. בדיוק כמו בסדרת תיכון אמריקאית, דווקא העובדים ה"מקובלים" המתבלטים הם אלו המתקבלים לתפקיד ולאו דווקא המתאימים והאיכותיים שהיו מתקבלים לו היה מדובר בחברה יותר קטנה.

עובדים קשה, מקבלים פחות  

בחברות גדולות צפוי שכר נמוך לעובדים בראשית דרכם, כולל אלו בדרגות ניהול זוטרות. אם אתם שאפתנים בעלי מוטיבציה גבוהה במיוחד ובעלי סבלנות רבה תצטרכו לעבוד שנים ולצבור ותק בתפקיד על מנת להגיע לדרגת שכר מכובדת יותר. ניתן לראות דוגמאות לכך בבנקים הגדולים. יתכן מצב אבסורדי לכאורה בו מנהל מחלקה ירוויח פחות מפקידתו משום שיש לה ותק של 40 שנים בבנק, על אף שהוא מקבל ההחלטות העיקרי.

יחס שיוויוני, לא אישי

בארגונים אלו הכמות גוברת על האיכות ולעיתים רבות אין יחס אישי לעובד. לכן, הסבירות שתקבלו יחס חם ולבבי מהבוס פוחתת, אלא המגמה היא לתת יחס שוויוני – אין שום הבדל בינך לעובד אחר בארגון. לכן יהיה עליך להתאמץ יותר על מנת לבדל את עצמך ולהתבלט בין שאר הקולגות שלך.

הכינו את חטיפי האנרגיה

שגרת עבודה בחברה גדולה לרוב הינה מאוד שוחקת ואינטנסיבית כאשר לעיתים מדובר בעבודת נמלים. בנוסף, העבודה עשויה להיות רוטינית. מי שאוהב שיגרה זה מעולה, אך האם תוכלו להתמודד עם ביצוע אותה פעולה מדי 20 דקות כמו שיחות מכירה או שירות לקוחות? אם אתם משתייכים לתחום זה שימו לב שעבודה בחברה גדולה מביאה עימה עבודה מול לקוחות רבים. ישנן חברות המפעילות מרכזי שירות לקוחות מסביב לשעון 365 ימים בשנה ולכך יש להכין את מצבורי האנרגיה הנוספים.

חותכים בלי לבטים

לעיתים הסוד של המנהלים הוא קבלת החלטות באופן חותך ללא סנטימנטים. לעיתים מדובר בהחלטות הנראות ללא הסבר הגיוני. יתכן שלא תסכימו איתם וייווצר דיסוננס ביחסיכם אל הבוס. נזכיר כי לא מדובר בדמוקרטיה והבוס הוא לא אח אלא עוד מנהל שצריך להוכיח את עצמו בפני הדרג הבכיר. לכן החלטות כאלו הן בלתי נמנעות ויהיה עליכם לקבל אותן, לטוב או לרע, אם ברצונכם להתמיד בארגון ולטפס במעלה סולם הדרגות. 

 

מתלבטים האם לשלוח קורות חיים לחברות גדולות? צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב www.lihiyot1.co.il למידע נוסף, לכתיבת קורות חיים מקצועיים שתקדם אתכם או להכנה מקצועית לראיונות עבודה!

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

 

מאמרים נוספים מומלצים:

לפרגן זה חשוב, אבל איך בכל זאת מומלץ לשווק את עצמך ולא את החברה בה עבדת

איך לכתוב קורות חיים בהתאמה לתוכנות האוטומטיות שסורקות אותן

אני מתפטר! רגע, אולי כדאי בינתיים...

שבעה וחצי אחוזים. הסטטיסטיקה ואתם

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Comments