איך לעבור ראיון עבודה בלי לאבד את העשתונות?

איך לעבור ראיון עבודה בלי לאבד את העשתונות?

כולנו מכירים את התחושה הזו, הרגע שבו אנו קמים מהכיסא בחדר ההמתנה ומתעדים צעדינו לעבר החדר בו מתקיים ראיון העבודה למשרה שאנחנו רוצים לאייש, מאוד רוצים. ברוב הפעמים, תחושה זו מלווה בחששות המבטאים את אי הוודאות שלנו, לגבי התהיות כיצד יתנהל הריאיון והאם נצליח להעביר את המסר המקצועי המציג אותנו כאנשים המתאימים ביותר למלא את התפקיד. אז כיצד נעבור את ראיון העבודה בצורה טובה ומוצלחת?

אין שני לרושם ראשוני

קודם כל, הרבה לפני הכניסה לחדר בו מתקיים ראיון העבודה, עוד בזמן שאתם מתארגנים ליציאה מהבית, חשוב לזכור להתלבש בהתאם. אולי יש כאלה שיחשבו שזהו פרט מינורי, אבל תתפלאו כמה נושא זה מושך את העין ומשפיע אם במודע ואם לא במודע - על הרושם אותו אתם יוצרים אצל המראיין.

דברו לעניין, דברו בביטחון

מילות קישור השזורות בעגת היומיום שלנו, דוגמת "תכלס, כאילו, אשכרה" ועוד פניני לשון כאלו ואחרות, יצטרכו להיכנס לתא סגור בראשכם במהלך הריאיון ולא להשתחרר משם בטעות - טעות שיכולה להיות פטאלית. זכרו, אלו הן בסך הכול כמה דקות בהן אתם מציבים עצמכם בתחרות מול רבים ומוכשרים נוספים, המתמודדים בדיוק כמוכם על אותה המשרה. אל תתנו לשגיאות לשון או שפה בלתי הולמת להוריד אתכם לתחתית רשימת המועמדים, רק כי לא הצלחתם לנהל עצמכם בצורה מכובדת ומעל הממוצע. נוסף על דיבור לעניין ובאופן שיחצין אתכם כאנשים מקצועיים בעלי תקשורת בינאישית מצוינת, אתם חייבים לתת דגש גם על האופן בו אתם מציגים עצמכם. החצנת בטחון עצמי זה לא דבר גס, כמובן שאין מקום לשחצנות או יוהרה, אבל בהחלט רצוי שתציגו את היכולות והמיומנויות שלכם ככאלה שהביאו אתכם לסטאטוס הניסיון המקצועי שאתם אוחזים היום.

אל תיכנסו לוויכוח, לעולם

גם אם אתם רגילים לכתוב דעתכם המשתלחת בפוסטים אידאולוגיים בפייסבוק וגם אם אתם לא מסכימים עם דעה כזו או אחרת של המראיין, לעולם ובשום פנים ואופן אל תיכנסו לאירוע וכחני איתו - יש מקום וזמן לכל דבר ואולי, אם כבר הייתם חלק ממקום העבודה הזה, אזי הייתם יכולים לפתוח בשיח ארגומנטטיבי על כוס קפה במטבח המשרד. ראיון עבודה זה לא המקום ולא הזמן להביע דעות אישיות מנוגדות בחריפות או בצורה מתריסה. זכרו שהמראיין, הוא בנאדם ממש כמוכם ואם ירגיש מותקף או כאילו הוטח בו עלבון בצורה כלשהיא, זו תחושה שעלולה לחזור אליכם כבומרנג, גם אם יכולותיכם המקצועיות הן ללא רבב.

רוצים לדעת שיטות נוספות שיעזרו לכם לצלוח ראיון עבודה בהצלחה? למה אתם מחכים, כל יום נוספים מועמדים חדשים. 

התקשרו ושימו עצמכם בטופ: 03-6777127

 

צור קשר


 

Comments