התאמת קורות חיים לקנדה

התאמת קורות חיים לקנדה

בואו נודה באמת, יוקר המחייה בארץ הוא לא נושא קל. לכן זה לא מפתיע שישראלים רבים שמים את עיניהם לחו"ל ומחפשים מקומות בהם יוכלו גם להמשיך ולהתפתח מקצועית וגם לקבל איכות חיים גבוהה וראויה. זאת ככל הנראה הסיבה שקנדה הפכה להיות אחד מיעדי ההגירה הנחשקים ביותר לא רק ע"י הישראלים, אלא גם בעולם כולו. אבל רגע לפני שאתם ממהרים לחפש בית ומקום עבודה חדש בקנדה או במילים פשוטות יותר – רגע לפני שאתם שולחים את קורות החיים הישראליים שלכם לכל בית עסק בטורונטו או וונקובר, חכו שנייה. חשוב לעצור ולהבין שלא כל מה שעובד פה בארץ, מתאים גם לחו"ל ובפרט לקנדה. כשזה מגיע לקורות חיים לחו"ל – אי אפשר להסתפק אך ורק בתרגום הנכון של המילים, כי ישנם פורמטים וכללים שונים שמתאימים לכל מדינה ומדינה וקנדה לא שונה בתחום הזה. אז איך מתאימים את קורות החיים שלנו לקנדה? הנה כמה טיפים מרכזיים.

אין הנחתום מעיד על עיסתו

לעומת קורות חיים ישראלים או אפילו אמריקאים – המעסיק הפוטנציאלי שלכם בקנדה לא יתלהב במיוחד מעומס פרטים ופירוט רחב על ההישגים האישיים שלכם בכל מקום עבודה שעבדתם בו. רצוי לפרט בעיקר מה היה התפקיד שלכם בכל עבודה ולא להרחיב בתיאורים מוגזמים על כל פרויקט ותעודת הצטיינות שקיבלתם. השתדלו לצמצם.

קצרו את העניין

כבר אמרנו שהקנדים לא אוהבים עומס? רצוי ליצור קורות חיים קצרים ופשוטים עד כמה שאפשר, שלא יכתבו לאורכם של יותר מ-2 עמודים. אין צורך בפירוטים ארוכים, נרחבים ומוגזמים אלא רק שניים – שלושה משפטים על כל תפקיד ובעיקר אלו שרלוונטיים עבור התחום שבו אתם מחפשים עבודה. במידה ואין הרבה ניסיון או תואר אקדמי – רצוי שקורות החיים יצטמצמו לעמוד אחד.

שנו מעט את קורות החיים מעבודה לעבודה

בשוק הקנדי, קורות חיים כלליים או גנריים לא יעברו. המעסיק הפוטנציאלי שלכם מעבר לים צריך לדעת שאתם שואפים ומכוונים לעבוד בחברה שלו כבר בזמן שהוא עובר על קורות החיים שלכם ומבין שאתם בדיוק האדם הנכון ביותר לתפקיד. נסו לשנות מעט את פסקת ה-summary, בהתאם לכל מקום עבודה שאליו אתם שולחים את קורות החיים או לשנות מעט את הפירוטים עצמם, בהתאם לתפקיד שאליו אתם מבקשים להתקבל.

ציינו כל עבודת התנדבות

אוהבים להתנדב? מעולה! בכל מקום עבודה בעולם יתרשמו מכל פעילות התנדבותית שעשיתם בעבר. אבל בקנדה, המעסיקים הפוטנציאלים שלכם יתרשמו מכך במיוחד, שכן הם מעריכים באופן בולט פעילות התנדבותית. בנוסף, ניתן לכלול פעילות זו כחלק מהניסיון התעסוקתי שלכם ולמנף את מה שלמדתם לטובתכם.

Summary במקום מכתב מקדים

המכתב המקדים הפך עם השנים לכלי עזר חשוב שעוזר לכם לתקשר באופן מעט יותר אישי ותמציתי עם המעסיק שלכם – עוד לפני שהוא עובר על קורות החיים שלכם. אמנם זה תקף ומקובל ברוב מקומות העבודה בעולם, אבל בקנדה, לא נהוג לשלוח מכתב מקדים ביחד עם קורות החיים. ניתן להסתפק ב-Summary מעט יותר מפורט (אם כבר לפרט – זה המקום), שיכול להחליף את המכתב המקדים.

עדיין מתקשים? זקוקים לעוד ידע ופרטים? בלהיות1 עולם העבודה אנחנו מתמחים בהתאמת קורות החיים שלכם למדינות שונות דוברות אנגלית ברחבי העולם, בדיוק כמו קנדה הנחשקת. בנוסף, אנחנו מציעים גם שירותים נוספים! צרו קשר עוד היום!

טלפון: 03-677-7127

אימייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים פה למטהComments