קורות חיים - קצרים או ארוכים?


קורות חיים - קצרים או ארוכים?

היינו רוצים שתתנו רגע מבט מרפרף על קורות החיים הנוכחיים שלכם ותענו על השאלה הבאה – על פני כמה עמודים פרושים קורות החיים שלכם? אם התשובה לשאלה הזאת הייתה "שלושה עמודים או יותר", המאמר הבא הוא בשבילכם. כי ככל הנראה, הגיע הזמן לתת מבט מעט מעמיק יותר בקורות החיים שלכם כדי להבין האם האורך שלהם אכן מצדיק את עצמו.

קורות החיים – הרושם הראשוני על המעסיק הבא

20 שניות.
20 שניות זה כל מה שיש לכם כדי להרשים את המעסיק שלכם דרך קורות החיים שלכם. כי בניגוד למה שנהוג לחשוב, הרושם הראשוני שלכם על המעסיק הפוטנציאלי לא מתחיל רק בראיון העבודה. אלא הרבה לפני, ברגעים בהם קורות החיים שלכם מגיעים לשולחן שלו, ביחד עם ערימה של קורות חיים של עוד עשרות (ולעתים אפילו מאות) מועמדים אותם הוא בודק. במילים אחרות, בין אוסף מסמכי קורות החיים השונים שמגיעים אליו, למעסיק הבא שלכם פשוט אין זמן להתחיל לקרוא עכשיו על העבודה הראשונה שלכם לפני הגיוס. הוא מחפש את המועמדים הרלוונטיים ביותר עבורו. ו-20 שניות, זה כל מה שהוא מקדיש לכם, לפחות בשלב הזה. לכן, במרבית המקרים מעסיקים נוטים לא להתעכב יותר מידי על קורות חיים מפורטים וארוכים במיוחד, מהסיבה הפשוטה, שקורות חיים בעלי יותר מעמוד אחד או שניים, לרוב עמוסים בפרטים לא רלוונטיים. יש לכם 20 שניות ובכדי למצות אותן - אתם צריכים לדעת לתמצת את ההיסטוריה המקצועית שלכם למידע שרלוונטי למשרה שאליה הגשתם מועמדות.

אורך מסמך קורות חיים בהתאם לניסיון

הגורם המרכזי שמשפיע על אורך מסמך קורות החיים הוא היקף הניסיון התעסוקתי. למרות שיש מקרים יוצאי דופן כמובן, ברוב המקרים ישנו קשר ישיר בין גיל המועמד לבין היקף ניסיונו המקצועי. נדיר מאוד למצוא אנשים בגילאי ה-20 עם ניסיון רחב ורלוונטי, שמצדיק כתיבה קורות חיים העולים על עמוד אחד, זאת לעומת אנשים בגילאי ה-40 ומעלה, שרובם בעלי ניסיון רחב יותר, שיכול להתפרש גם על פני שני עמודים של קורות חיים. בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים עבודה וניגשים לשדרג את קורות החיים שלכם, כדאי וחשוב לוודא כי היקף הניסיון שלכם, אכן מצדיק את אורך קורות החיים שלכם. כי גם המעסיק שלכם יודע שלקורות חיים ארוכים – צריכה להיות סיבה טובה במיוחד.

לא רק המעסיק נותן ציון לקורות החיים שלכם

כיום, בחברות רבות, ישנן מכונות אשר סורקות באופן אוטומטי את כל מסמכי קורות החיים שמתקבלים בחברה, תוך שהסריקה האוטומטית מהווה סינון ראשוני בהחלטה האם להעבירן הלאה לגורם הרלוונטי, זאת על מנת להתמודד עם עומס האנשים המגישים את מועמדתם למשרות השונות בחברה. זאת אומרת שהרבה לפני שקורות החיים שלכם פוגשים עין אנושית – הם פוגשים מכונה ובמידה וקורות החיים שלכם לא יופיע בפורמט המקובל והמכונה לא תצליח לסרוק נתונים בסיסיים, המסמך שלכם יסומן כלא רלוונטי, אפילו אם אתם המועמדים הטובים ביותר למשרה.

לא יודעים מה לתמצת? לא בטוחים איך לקצר? זקוקים לשדרוג קורות חיים למשרת חלומותיכם? צרו קשר עם צוות להיות1 עוד היום!

בטלפון: 03-6777127

במייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים פה למטה!


Comments