שוק של מעסיקים או שוק של מועסקים?

מעסיק – מה אתה מחפש?

המעסיק היום מחפש שקט. הוא מחפש עובד חדש שייקלט לחברה לטווח ארוך וייצר לו עבודה איכותית לאורך זמן, יפתח עצמאות, יגדיל ראש, ידע לנהל את הזמנים שלו ולעבוד עם הצוות, ידע להביא רעיונות חדשים לחברה, לנהל תקשורת בין אישית טובה עם הלקוחות והצוות וכמובן יהיה אמין וחרוץ. הוא רוצה עובד שקורות החיים שלו מתאימים לניסיון שפוגשים בשטח. רשימת המכולת עוד ארוכה כמובן ויכולה לכלול תכונות כמו יצירתיות, יכולת עבודה עצמית ועוד כהנה וכהנה דרישות וציפיות. בנוסף, מצפה המעסיק לשלוט בתהליך, ציפייה בסיסית, לא?

אבל האם היום זה מה שקורה בשטח? האם היום המעסיק הוא זה ששולט לגמרי בתהליך? או שמא התהפכו היוצרות?

מועסק – מה אתה מחפש?

עם השנים אנחנו רואים מגמה שהולכת ומתחזקת, ואולי אפשר לקרוא לזה דור ה-Y שלא ממהר להתפשר בקטנות ובגדולות לגבי המשרה שהוא רוצה או בצורך לספק את צרכיו ורצונותיו לפני צרכי המעסיק, דבר שגורם לקושי גדול בגיוס או שימור העובד לטווח ארוך.

העובד היום מחפש סיפוק גדול בעבודה ושכר שלא תמיד מתאים למה שהמשק יכול להציע. טבלאות השכר שנמצאות אי שם באתרים השונים לא תמיד תואמות את השטח ורק הולכות וגדלות והשטח פעמים רבות יכול לשלם הרבה פחות. כך נוצר מצב לפיו ישנם עסקים קטנים שמרגישים שאין להם ברירה, אלא לשלם משכורות אלה ומהר מאוד מוצאים עצמם במחנק או שעסקים אחרים מציעים מה שביכולתם לשלם, מה שנתפס על ידי המועסקים הפוטנציאלים כמשכורות נמוכות מדי ובלתי ראויות (למשל, רשימת דרישות מהתפקיד באורך 2 עמודים לעומת משכורת מוצעת נמוכה מאוד).

מגמה נוספת שניכרת בעובדים כיום, היא הרצון לחפש את האושר והסיפוק המידיים ולא תמיד לראות את הטווח הארוך מול העיניים, כי מקסימום תהיה עבודה אחרת... האושר והסיפוק המידיים גם מכתיבים שלא כולם מוכנים להתחיל מאפס וללמוד ובשטח, מה שקורה זה שלא תמיד יש לעובד את הכישורים המתאימים. אם פעם הדורות הקודמים ידעו שצריך להתחיל מאפס, לעבוד קשה ולהתקדם בתפקיד ובארגון לאט לאט ולצבור ניסיון, היום ישנם כאלה הסבורים כי "הכול מגיע להם" וכי הם נולדו עם הניסיון. במצב כזה יכול הארגון להיתקל כמה וכמה פעמים בעובדים שאינם מתאימים לתפקיד ואינם מחזיקים בו מעמד. כך, לא רק שאינם מועילים לארגון, הם אף מזיקים לו.

דור הנסיכים והנסיכות

אולי הדור של היום מורגל במציאות של "נסיך" ו-"נסיכה" והכול מגיע לי כאן ועכשיו וגם גבולות הם רק המלצה, ומנטאליות זו חודרת גם למקום העבודה. ייתכן אף שיש ארגונים שמתוך רצון לרצות את העובדים החדשים כדי לגייס כוח אדם איכותי, חוטאים בכך. אז האם התופעה הזאת גלשה גם לעולמם של המעסיקים והמועסקים והאם המעסיק אכן מקבל לבסוף את האיכות לה ציפה? שאלה למחשבה.

הבהרה

כמובן שהמאמר הזה מדבר על תופעה רחבה ובהכללה גסה וברור כי ישנם רבים הן בצד המעסיקים והן בצד המועסקים שלא מתאימים למתואר, אבל נדמה לפעמים שאיבדנו את עצמנו בתהליך הגיוס אי שם בדרך ואולי צריך לחשוב על דרכים חדשות לגיוס או לבנות משרות בדרכים שונות, כך שתהיינה יותר מתאימות לעידן של היום.

שלכם,

אילאיל לביא.

לכל שאלה או ליווי בתהליך חיפוש העבודה או שאלה ממעסיקים,

אתם מוזמנים לפנות אלי באמצעות הטופס ליצירת קשר כאן למטה

או במייל office@lihiyot1.co.il .


Comments