מדריך לבחירת מקצוע הלימודים המתאים ביותר בשבילכם

מדריך לבחירת מקצוע הלימודים המתאים ביותר בשבילכם

עם התפתחות הטכנולוגיה והתווספות מקצועות רבים, חדשים ומרתקים למאגר מקצועות הלימוד, האופציות לבחירת מקצוע נהיות מאתגרות ומבלבלות יותר ויותר לאלו שמעוניינים להתחיל ללמוד וזה לא משנה אם הם מבקשים לרכוש לימודים אקדמאיים או לימודי תעודה מעשיים. נכון שיש את אלו שתמיד היה להם ברור מה הם ילמדו ואפילו במה יעסקו בעתיד, אך צעירים רבים עדיין לא גיבשו את זהותם באופן מוחלט. חשוב לזכור כי מצד אחד הבחירה במקצוע לימודים אמנם חשובה מאוד, אך מצד שני היא אינה תמיד החלטה סופית שלעולם לא תוכלו לחזור ממנה – אז זכרו לקחת בפרופורציות את תהליך החיפוש אחר המקצוע שמעניין אתכם. אחרי הכל, כמו כל דבר בחיים שהוא דינמי ומשתנה, כך קורה גם במקצועות העבודה ואולי בעתיד יהיו התפתחויות חדשות שישפיעו עליכם – ללא קשר לתחום שבו תבחרו.

חיזוק עצמי

חשבו על כל הצדדים החזקים שלכם בכל תחום אפשרי שעולה לכם לראש. לאחר מכן, נסו להיזכר בצדדים החזקים שהיו לכם בעבר, בבית הספר ובשירות הצבאי/התנדבותי. לאחר שמניתם את נקודות החזקה שלכם, גבשו מסקנה לאיזה תחומים אתם מתחברים ומעוניינים ללמוד אותם.

תמיד כיף לשתף קרובי משפחה וחברים בלבטים, ולשמוע לעצות שיש להם – אולי זה לא תמיד ישפיע על ההחלטה שלכם – אבל זה בהחלט עשוי לספק לכם נקודת מבט נוספת על עתידכם. עם זאת, חשוב לזכור להיות קשובים קודם כל לעצמכם, כיוון שאחרי הכל מדובר בחיים שלכם. תוכלו להיעזר בשאלוני התאמה ללימודים ברשת או אם תהיו מעוניינים באופציה יותר רצינית, תוכלו להתמחות מספר חודשים בתחום הלימוד בו אתם מעוניינים, עוד לפני תחילת הלימודים.

כסף זה לא הכל

נכון שחשוב מאוד כחלק מהליך של בחירת מקצוע, לבדוק מה ניתן להשיג בפן המעשי בשוק העבודה. אך מצד שני, בחירה מוטעית במקצוע שלא מתאים לכם פעמים רבות נגרמת בגלל פיתוי לכמות הכסף שתרוויחו מהעבודה וההילה אותה אתם מחפשים, אך אלו לא יבטיחו לכם הצלחה וסיפוק אמתיים.

בחרו מקצוע שמביא לכם הנאה, כזה שיאפשר לכם תעסוקה בתפקיד שתאהבו, כי במקצוע כזה תוכלו למצוא את האני האמיתי שלכם ואף להתפתח. אך גם התגמול בשכר העבודה צריך להיות הוגן – כי שכר נמוך מידי עלול להשפיע על רמת המוטיבציה לרעה..

מקום הלימודים

לכל אוניברסיטה ומכללה קיימים סוגים רבים של מסלולי לימודים אקדמיים ו/או מקצועיים במגוון תחומים. אם אתם מתלבטים באיזה תחום או מקצוע לבחור, הגיעו לימים הפתוחים של האוניברסיטאות והמכללות בהן אתם מעוניינים ללמוד, דברו עם סטודנטים שלמדו באותם מסלולים ושמעו מהם למה הם ממליצים על אותו מסלול. כמובן שעליכם לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הקבלה למסלולי הלימוד באוניברסיטאות והמכללות הרלוונטיות לפני שתתקבעו על מסלול מסוים. בנוסף, קחו בחשבון את מספר שעות הלימוד כשיקול נוסף.

כל מה שנותר לנו הוא לאחל לכם בהצלחה ובמידה ותצטרכו כתיבת קורות חיים והכנה מקצועית לראיונות עבודה - אנחנו כאן לשירותכם.


טלפון: 03-6777127

מייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים בטופס המצורף!Comments