איך לשרוד את שלב ההתמחות?

איך לשרוד את שלב ההתמחות?

לא משנה באיזה שלב בסולם ההיררכיה הארגונית נמצא כל אחד מהאנשים אליהם אתם נושאים עיניים בציפייה - כל אחד היה צריך להתחיל איפשהו. בשביל הרוב - זהו שלב ההתמחות. איך עוברים את שלב ההתמחות ונשארים בחיים? הנה כמה טיפים להתחלה של כל ההתחלות.

א. התחברו עם בעלי התפקידים השונים

במהלך העבודה, ככל הנראה ותצטרכו לבצע משימות שונות, שבהן תהיו תלויים באנשים שונים בחברה. הגיע הזמן להכיר בדיוק את אותם אנשים מולם תצטרכו להתנהל ומהם תצטרכו את הדברים הדחופים ביותר. זו יכולה העוזרת האישית של המנכ"ל או אפילו אב הבית שפותח את כל המשרדים ואחראי על התפקוד התקין של המשרד. מדובר באנשים שיכולים להכריע את גורל המשימות שתקבלו ואולי ייקחו חלק במשוב עליכם בהמשך.

ב. גלו יוזמה

אם אתם מעוניינים לעבור את ההתמתחות הזו עם הצעת עבודה ביד, התחילו לגלות יוזמה ו"להגדיל ראש" במקומות שבהם תמצאו שיתאפשר לכם. כמובן שבסופו של דבר, כל דבר שתעשו יעבור את אישור הממונה עליכם, אבל אפשר שהיוזמה שגיליתם היא בדיוק החתיכה החסרה בפאזל שישדרג את כל העבודה שתגיע בהמשך.

ג. אל תפחדו מעבודה קשה

תתעלו את העבודה לטובתכם - השעות הנוספות, ריבוי המשימות, הצורך להרשים - כל הדברים האלו יכולים לגרום לכם להרגיש כאלו אתם נדחקים אל הקיר. אבל תתנו לפחד לשתק אתכם. רשמו לכם רשימה מסודרת של המטלות שעליכם לבצע (מהדחופות ביותר לדחופות פחות) וקחו את השעות הנוספות כהזדמנות לחדד ולשפר כל מטלה שעליכם לבצע. הפכו את הקושי להזדמנות. ההתרשמות תבוא אחר כך.

ד. נשמו עמוק!

כאשר אתם פועלים בלחץ-יתר אתם למעשה לא פועלים בכלל. גם עם מנגנון הביקורת העצמית רצוי להתנהל בפרופורציה הנכונה. מצד אחד לדעת לבצע רפלקציה עצמית בסוף כל יום עבודה, על מנת שתוכלו לדעת מה ניתן לשפר לקראת היום הבא ומצד שני, לא לבטל את עצמכם לגמרי.

ומה קורה אחרי ההתמחות? או איך בכלל מגיעים אליה מההתחלה? איך מוסיפים את ההתמחות לקורות החיים או איך אפשר לספר עליה בראיונות עבודה? האם מדובר בכלל במשהו שכדי לציין? כמובן שכן. כל התמחות שתעשו הופכת להיות חלק מהניסיון המקצועי שלכם וככל שהוא רחב יותר - כך הוא מרשים יותר.

רוצים לדעת איך לשדרג את קורות החיים שלכם בעזרת הניסיון שצברתם?

צרו אתנו קשר עוד היום!

בטלפון: 03-6777127 או במייל: office@lihiyot1.co.il


Comments