כל אחד יכול להיות מלך! (או לפחות נסיך או נסיכה) 16.9.2011

במפגשיי עם לקוחות יצא לי לא אחת לשבת מול אנשים מאוד מוצלחים אשר מורידים מערכם. כאשר אני פוגשת אנשים כאלה אני ממשילה אותם לאנשים שבוחרים בכוונה לנעול נעליים במידה קטנה מידי, ומתעקשים שלא למדוד נעלים שמתאימות למידותיהן הטבעיות. 

מדוע קשה לנו להרגיש שלמים עם עצמנו? מדוע קשה לנו להציג את היתרונות והיכולות שלנו ולהרגיש עימם בנוח? כיצד הדבר בא לידי ביטוי בקורות החיים שלנו ובראיונות העבודה?

אף אחד לא אוהב אנשים שחצנים או מתנשאים. טיפוסים אלה נתפסים כיהירים וכאנשים שלא נוח להיות בסביבתם ולכן אנו מעדיפים שלא להיות כאלה. לעיתים אנו בוחרים דווקא בקיצון השני, ופה טמונה הטעות. אנשים שבוחרים להקטין את עצמם לא עושים זאת מתוך נוחות אלא מתוך פחד. פחד להיתפס בצורה לא נכונה או פחד להודות שאנחנו שווים ומגיע לנו יותר. זכרו שכאשר אתם מציגים קורות חיים או מגיעים לראיון עבודה אתם בעצם משווקים את עצמכם ובשיווק כמו בשיווק לא יקנו מוצר שאינו טוב, איכותי ובעל יתרונות. איננו מבקשים מכם להתנשא, ולנעול נעליים שאינן במידתכם, אך אל תתביישו במי שאתם ובמה שעברתם בחייכם. דאגו להציג את הדברים הללו בקורות החיים שלכם ובמהלך ראיון העבודה באופן שיווקי, עובדתי וענייני.

כדי לבדוק האם אתם נועלים נעליים שמתאימות למידותיכם ערכו לעצמכם מספר רשימות השוואתיות: ערכו רשימה של 10 דברים שאתם טובים בהם, רשימה של 10 דברים שאתם אוהבים לעשות ו- 10 דברים שאתם אוהבים לעשות בעבודה. על אלה הוסיפו תשובה לשאלה איפה אתם רואים את עצמכם בעוד 10 שנים (אם זה מרגיש לכם רחוק מידי גם 5 שנים זה בסדר...) ולאחריה תשובה לשאלה איפה אתם היום ואיפה תהיו אם תמשיכו במסלול הקיים בעוד 10 שנים. לאחר ההשוואה תוכלו לראות האם אתם מתפשרים על מה שמגיע לכם ומה שאתם חשים שאתם מסוגלים לעשות ולהיות.

מרבית האנשים מרשים לעצמם להתפשר על קריירה כשזו באה על חשבון המשפחה. הבחירה ברורה והגיונית לחלוטין, אך שווה לזכור שהדברים לא תמיד עומדים בסתירה. מניסיוננו אנשים שמרוצים מעבודתם הם גם הורים מאושרים יותר. זכרו שחלומות נועדו להתגשם ובחירה במידת נעליים נכונה היא קודם כל אמונה וידיעה שאתם יכולים וראויים להגשים את חלומותיכם.

זכרו שהרגע הטוב ביותר לחפש עבודה הוא כאשר יש לכם כבר עבודה. דווקא בשלב זה לא מופעלים עליכם הלחצים שמופעלים כשאינכם מועסקים והדבר מאפשר לכם להפעיל שיקול דעת ולנהוג בקור רוח. זה הזמן הנכון להשאיר את הפחדים מאחור ולאפשר לעצמכם לנעול את הנעליים המתאימות לכם, כאלה שאיתן תוכלו לצעוד לעבר המקומות עליהם אתם חולמים מבלי לחוש שבזבזתם את זמנכם וכשרונכם במקום הלא נכון. זכרו שהכל מתחיל מהערכה עצמית ומודעות ליכולותיכם ואיכויותיכם. כאשר תכירו באלה ותוקירו אותם תוכלו להתחיל להרגיש בנוח.

להיות1 מאחלת המון בהצלחה בחיפוש העצמי, בלמידה ובחיפוש שלכם. אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בדרך למקום הנכון.

להכנה מקצועית לראיונות עבודה, ניסוח הצגה עצמית ומתן מענה על השאלות הפחות נעימות בתהליך תוך ליווי אישי על ידי פסיכולוגים ארגוניים ויועצים ארגוניים צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.


לקריאה נוספת:

להשיב את העוצמה

חיפוש עבודה - גם בגיל 50 זה אפשרי!

איך לחפש עבודה באופן יעיל מבלי להתייאש?

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Ċ
BE1 Be Everywhere,
16 בספט׳ 2011, 7:18
Comments