קורות חיים להסבה מקצועית 10.9.2011

התעוררתם היום בבוקר (וככל הנראה גם במשך כל הבקרים בשנתיים האחרונות) עם חשק לשנות, לגוון, להתחדש, לשנות את המקצוע, די נמאס ממה שעשינו עד היום, רוצים לעשות משהו אחר, להפוך את התחביב לפרנסה או לחיות את החלום.

קורות חיים המיועדים לשרת הסבה מקצועית, כגון איש מכירות שמעוניין להשתלב בעולם ניהול משאבי האנוש, צריכים להיכתב בדרך מסוימת תוך הקפדה על עקרונות מנחים שיסייעו בידי המעסיק לזהות את הפוטנציאל הגלום ואת היכולות והכישורים הקיימים במועמד ושיסייעו בידי המועמד להשיג את מטרתו באופן קל יותר, מהיר יותר ואפקטיבי יותר.

בואו ניקח לשם המחשה את סוצי. סוצי הוא עובד סוציאלי מזה 12 שנים. בשנתיים האחרונות מכהן סוצי בתפקיד ניהולי וכיום הוא מבקש להתחיל ולהשתלב בתחום המכירות, אפילו בתפקידים זוטרים יחסית בכדי להתחיל ולצבור ניסיון בתחום. בבואו לשבת ולכתוב קורות חיים שיוכלו להתאים למשרת איש מכירות נתקל סוצי בקשיים, שכן אין בעברו שום תפקיד שקשור לדעתו למכירות. כיצד יתמודד סוצי עם אתגר זה?

אפיון התפקיד או המקצוע המבוקשים

ראשית, על סוצי לאסוף מידע על התפקיד בו הוא מעוניין. מה הם מאפייני התפקיד? אילו תכונות נדרשות לביצועו באופן טוב? אילו כישורים נדרשים לכך? האם נדרשת השכלה מיוחדת? ועוד שאלות רבות. את התשובות לכך יימצא סוצי תוך שימוש בכוח ההיגיון, תוך איסוף מידע מחברים ותוך איסוף מידע ממקורות נגישים נוספים כגון מודעות הדרושים, רשתות חברתיות והאינטרנט באופן כללי.

ניתוח קורות חייו של סוצי

לאחר שמיפה סוצי את הנדרש מאיש מכירות טוב, עליו למפות באופן דומה את ניסיונו המקצועי ואת קורות חייו, תוך מעבר על התפקידים השונים שביצע ועל ההשכלה שרכש לאורך הדרך ותוך פירוקם למאפיינים ולמרכיבים.

הקבלה והתאמה

לאחר שמיפה סוצי והגיע לשתי רשימות יוכל לאתר בקלות רכיבים או דרישות עליהם ניסיונו המקצועי נותן מענה אף אם באופן חלקי או באופן עקיף. למשל, יכול סוצי לגלות שיכולתו להתחבר לאנשים, להבין אותם ולהניע אותם, יכולת שפיתח וחידד לאורך 12 שנות עיסוק במקצוע, תוכל לשרת אותו נאמנה בבואו לקיים אינטראקציית מכירה מול לקוחות. בשלב זה על סוצי להבליט ולהדגיש את קווי הדמיון המקבילים בין ניסיונו המקצועי הקיים לבין זה הנדרש למשרה החדשה. כמו כן, על סוצי להבליט כל פרט מקורות חייו שמעיד על יכולת מהירה ללמוד תחומים חדשים, להסתגל לסביבות חדשות ולקלוט פרטים חדשים.

 סוצי! אתה לא לבד!

לסוצי ולדומיו, אנו מזמינים אתכם להסתייע בשירותינו המקצועיים.

לשדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ומאמרים נוספים בנושא צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.


לקריאה נוספת:

איך מתמודדים עם שאלות לא נעימות, פוגעניות או אף לא חוקיות בראיון עבודה?

"אז למה עזבת את התפקיד האחרון שלך?"

מראיון עבודה – לא רק לענות, גם להקשיב!

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Comments