מכתב מקדים 20.8.2011


מה זה מכתב מקדים? למי הוא מיועד? מה המטרה שלו? כיצד ניתן לעשות בו שימוש?

לפני שנענה על השאלות הללו, הייתי רוצה לשאול אתכם שאלה.

האם הייתם מעוניינים לקבל מייל המכיל קובץ מצורף בלבד? בלי שום הקדמה, פתיח, הקדשה או איזו שהיא נגיעה אישית?

עכשיו תכפילו את המייל הזה פי 100 ופי 1,000 ותקבלו רכז השמה, מסנן קורות חיים או מנהל משאבי אנוש קצרי רוח, ללא תחושה של קשר כלשהו לערמת קורות החיים הניצבת על שולחנם והמאיימת ליצור אצל אותו השולחן את הרצון לבצע חיקוי מושלם של מגדל פיזה.

זה בדיוק מזכיר לי בדיחה בנושא...

מנהל מפעל גדול מגיע למנהל משאבי האנוש של המפעל לבדיקת תהליך איוש משרת סמנכ"ל בכיר. על שולחנו הוא רואה ערמה של כ- 300 קורות חיים. מנהל משאבי האנוש תופס את השליש האמצעי של הערמה ובלי היסוס מעיף אותו לגריסה. מנהל המפעל ההמום שואל אותו: 'מה עשית? זרקת אותם בלי לקרוא בכלל! יכול להיות שיש שם מועמדים מעולים!'. מנהל משאבי האנוש עונה לו בשלווה: 'אנחנו מנסים לאייש משרת סמנכ"ל בכיר. אתה לא רוצה שיגיע אלינו מישהו בלי מזל...'.

מטרות המכתב המקדים

המכתב המקדים יכול לסייע בידכם להשיג שתי מטרות.

האחת, יצירת בידול כלשהו בין קורות חייכם לבין יתר המסמכים המונחים על שולחן הקורא, משהו שיאמר לקורא: 'הלו! אני כאן, ממש פה בערמה, אני רציני ומתאים וכדאי לך להכיר אותי!'.

האחרת, אפשרות ליצירת קשר אישי מעט יותר ופורמאלי מעט פחות בין קורא המסמך לביניכם, עוד טרם הגיתם מילה אחת באוזניו. המכתב המקדים הוא הקשר הראשוני שלכם עם האנשים שיכולים לגייס אתכם לעבודה ומהווה הזדמנות אותה יש לנצל.

כמגייסת במשך שנים רבות, תמיד היה לי נעים יותר ומושך יותר לקרוא את קורות החיים של המועמדים שטרחו לנסח כמה שורות אישיות יותר בפנייה מקדימה ומכרו את עצמם טוב יותר בעיני.

אז איך כותבים מכתב מקדים?

מובן שהמכתב המקדים צריך להיות מותאם לדרג המשרה המבוקשת ולאופייה. מכתב מקדים למשרת הסמנכ"ל הבכיר שהוזכר לעיל יהיה שונה ממכתב מקדים של מנהל חנות, מנהל מוקד טלפוני או איש מכירות שטח.

המכתב המקדים צריך להציג באופן תמציתי את יתרונותיכם היחסיים בקשר למשרה הספציפית בה אתם מעוניינים או בקשר לתחום הספציפי בו בכוונתכם לעסוק. בעיקר צריך המכתב המקדים לייצר חשק להכיר אתכם לעומק יותר ולקרוא את קורות חייכם – מעין טיזר לקורות החיים.

מובן שחלק מאנשי משאבי האנוש כלל אינם קוראים את המכתב המקדים, אולם כדאי בכל זאת לכתוב אותו, ולו רק למען אלה שכן יקראו אותו.

חשוב לציין שחלק מהשירות הניתן על ידינו בתהליך שדרוג קורות חיים הוא כתיבה מקצועית ומותאמת אישית של המכתב המקדים שלכם, ולעיתים אף מספר גרסאות שלו בהתאם לדרג המשרה המבוקשת. השירות ניתן ללא תוספת תשלום מתוך האמונה שמכתב מקדים היום הוא חלק בלתי נפרד ממאמצי השיווק העצמי שלכם וחלק מהמעטפת המקצועית לה תזכו מאיתנו.

 

אנו מזמינים אתכם להיעזר במומחים של להיות1 בכתיבת קורות חיים ומכתב מקדים שיווקיים ומקצועיים, צרו איתנו קשר ב- lihiyot1@gmail.com או באתר www.lihiyot1.co.il.

 לקריאה נוספת:

הכנה לראיון עבודה - שימו לב גם לנקודות הבאות

אתם ומודעות הדרושים, מתי לשלוח, מתי לזנוח?

איך מתמודדים עם שאלות לא נעימות, פוגעניות או אף לא חוקיות בראיון עבודה?

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Ċ
BE1 Be Everywhere,
20 באוג׳ 2011, 0:55
Comments