כתיבת קורות חיים לקבלה לתואר שני בחו"ל

כתיבת קורות חיים לקבלה לתואר שני בחו"ל

קבלה לתואר שני בחו"ל, יכולה להיות הזדמנות מצוינת להמשיך ולהתפתח מקצועית בתחום שכבר צברנו בו ידע ואנו רוצים להעמיק בו. בנוסף, ברוב המקרים (תלוי כמובן במדינה), תואר שני בחו"ל נראה לא רע בקורות החיים שלכם. לכן, זה לא מפתיע שבוגרי תואר ראשון בארץ, בוחרים להמשיך לתואר שני בחו"ל. ומה הן הדרישות לקבלה? ובכן, זה יכול להשתנות ממדינה למדינה ואפילו מאוניברסיטה לאוניברסיטה אבל לרוב, מבקשים ממוצע ציונים מסוים בתואר הראשון, הצהרה אישית, בין שניים לשלושה מכתבי המלצה ובחלק מהמקרים, מבקשים גם קורות חיים. כן, חלק לא מועט מהאוניברסיטאות בחו"ל מבקשות מהמועמדים שלהן גם עותק של קורות החיים שלהם להתרשמות. עכשיו, למרות שהעותק הנוכחי של קורות החיים שלכם אולי כתוב נכון, הוא פונה למעסיק פוטנציאלי ולא לאוניברסיטה ובנוסף לכך, יש את נושא השפה והתרגום לאנגלית. אז מה עושים? הנה 4 טיפים לכתיבה קורות חיים לקבלה לתואר שני בחו"ל.

1.      התמקדו בתחום הרלוונטי – ישנן משרות שעבדתם בהן שהן רלוונטיות יותר מאחרות לתחום הלימודים אליו אתם מבקשים להתקבל. בדומה לקורות החיים למטרות תעסוקה, יש להתמקד פחות במשרות שלא רלוונטיות לתחום ומצד שני, לא להשאיר פער של שנים ללא תעסוקה, שכן בדומה למעסיק, גם נציגי האוניברסיטה עלולים לפרש זאת כחוסר יציבות, חוסר התמדה ועוד תכונות לא חיוביות. לכן, יש לציין את פועלכם בכל שנה ושנה, תוך שאתם מתמקדים ומפרטים יותר את המשרות הרלוונטיות לתחום הדיסציפלינה.

2.      תואר ראשון ועוד – זה כמעט מובן מאליו שבכדי להתקבל לתואר שני, אתם חייבים תואר ראשון ברשותכם, אך אל תטעו לחשוב שזה אומר שאתם לא צריכים לציין את זה בקורות החיים שלכם – להיפך, לא רק שעליכם לציין זאת, עליכם גם להרחיב בנושא יותר מאשר בקורות החיים לצורכי תעסוקה. פרטו קצת לגבי פרויקט הגמר שלכם, קורסים שסיימתם בהצטיינות, מחקרים שהייתם שותפים להם ועוד. בנוסף, אפשר לציין כל קורס/תעודה אחרת שרכשתם בתחום הרלוונטי.

3.      יכולות והישגים – האוניברסיטה אליה אתם מנסים להתקבל בוודאי תרצה לדעת שאתם בעלי יכולות גבוהות. אילו יכולות? זה ככל הנראה ישתנה לפי סוג המסלול אותו אתם מעוניינים ללמוד - לדוגמה, אם מדובר במתמטיקה, רצוי שהיכולות האנליטיות שלכם יהיו גבוהות במיוחד. בנוסף, כל אוניברסיטה רוצה לדעת שבסופו של יום, היא מקבלת לשורותיה אנשים שלימים יהפכו להיות בוגרים מוצלחים, אשר ייצגו אותה בכל העולם. בכתיבת קורות החיים, יש בהחלט מקום לפרט את ההישגים שלכם כנקודת מוצא להצלחתכם בעתיד.

4.      שפה תקנית – אין דרך להתחמק מזה. בסופו של דבר אתם מבקשים להתקבל ללימודים בחו"ל. במרבית המקרים מדובר בקבלה למדינות דוברות אנגלית ופרט לעובדה שתצטרכו להוכיח רמה גבוהה באנגלית במבחן מסודר כתנאי נוסף לקבלתכם, גם קורות החיים שלכם חייבים לשקף את הרמה שלכם אל מול האוניברסיטה אליה אתם רוצים להתקבל. לכן, השפה שבה תשמשו בקורות החיים, צריכה להיות גבוהה, תקנית ומותאמת למדינה אליה אתם רוצים להתקבל.

רוצים להתקבל לתואר שני בחו"ל וזקוקים למסמך קורות חיים באנגלית? עדיין לא בטוחים מאיפה להתחיל?

צרו אתנו קשר עוד היום –

טלפון: 03-6777127

מייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים פה למטה:Comments