כתיבת קורות חיים - הגזמות והצנעות 22.10.2011

אחד מהדברים המרכזיים והמהותיים ביותר עליהם אנו ממליצים בכתיבת קורות חיים מקצועית היא לעולם לא לשקר. אי התאמות, אי דיוקים או חמור מכך, שקרים, סופם להתגלות בשלב זה או אחר ולא זו המטרה.

נתקלתי לא פעם בעבר בלקוחות שכתבו קורות חיים מהם נוצר הרושם כי מדובר במנהלים בכירים שלבסוף התגלו כמנהלים בדרגי ביניים במקרה הטוב. גם במקרים הפוכים נתקלתי לא אחת. קורות חיים של מנהלים בכירים ביותר שהותירו רושם לא משמעותי.

מובן שקיימים שיקולים רבים לכאן ולכאן בכתיבת קורות חיים, כמו איום המילים כישורי יתר (Overqualified), זמן ממושך ללא מציאת עבודה, ניסיון לקפוץ למדרגה הבאה וכו', אולם עדיין חשוב להתמקד בכתיבת קורות חיים נכונה (קיראו למשל על איך כדאי לכתוב קורות חיים וטיפים, טריקים ושטיקים לכתיבת קורות חיים).

בכתיבת קורות חיים ובשדרוג קורות חיים, אם נשים רגע את השיקולים החיצוניים בצד, הרי שחשוב מאוד לדייק, לא להגזים יתר על המידה ולא להצניע יתר על המידה.

·         אם אינכם בטוחים מה לרשום ואיך לרשום זאת, נסו לערוך רשימה של תחומי האחריות שהיו תחת ידיכם בתפקיד, נסו למפות את סדר יומכם ואת שגרת עבודתכם ומכך לגזור משפטים תיאוריים להגדרת התפקיד. תמיד תוכלו להיעזר בחיפוש בגוגל או בעיון במודעות דרושים למשל.

·         נסו להיצמד לתיאורים מתאימים לדרג המקצועי או הניהולי בו תפקדתם. כנראה שראש צוות שירות לקוחות לא מנהל משא ומתן עם ספקים אסטרטגיים בין-לאומיים.

·         נסו לשים דגש רב יותר על התפקידים האחרונים הרלוונטיים ביותר ולא לפרט בהרחבה על חשבונם תפקיד לפני 20 שנה בו אתם מאוד גאים.

·         חשוב גם לא להצטנע בכתיבת קורות חיים ולהימנע מתיאור כל תפקיד בשורה וחצי. כך, המעסיק הבא שלכם לא יוכל להבין בדיוק מה עשיתם בתפקיד, אילו תחומי אחריות נוספים לקחתם, אילו פרויקטים ניהלתם ואילו הישגים השגתם.

אין ספק שמטרתם של קורות החיים היא להשיג את הזימון לראיון העבודה, אולם מטרת התהליך כולו היא להשיג את המשרה המתאימה לכם ושאליה אתם מתאימים.

 

לשדרוג מקצועי של קורות חיים ולהכנה לראיון עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 לקריאה נוספת:

איך כדאי לכתוב קורות חיים?

חייל, מפקד: שפר קורות חייך!

קורות חיים של מנהלים בדרגי ביניים ומנהלים בכירים - כמה חשוב לא לשרוף את הזמן וגם לא את עצמכם

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

 

Ċ
BE1 Be Everywhere,
22 באוק׳ 2011, 0:59
Comments