איך לכתוב קורות חיים להיי-טק ולא קורות חיים להיי-דרעק? 8.12.2012

עולם ההיי-טק רווי במועמדים רבים, מוכשרים, מקצועיים ועתירי ניסיון. על כל משרה פנויה בתחום מתמודדים אנשי היי-טק רבים בטווחי זמן קצרים ביותר. חשיבות מסמך קורות החיים בתחום גדולה ביותר ומסמך קורות חיים שערוך באופן מקצועי, שיווקי ומותאם לענף יכול להיות בעל השפעה מכרעת באשר לסיכוייכם לעבור את שלב המיון הראשוני ולקבל את הזימון לראיון.

בכדי לשלוח מסמך קורות חיים שידגיש מצד אחד את יתרונותיכם היחסיים ויענה מצד שני על דרישות וציפיות המעסיקים נסו לשים לב בין היתר לנקודות הבאות:

 

     ·    שפות, כלים ותוכנות: מומלץ לייחד פרק נפרד בו תפרטו את כל הכלים, שפות התכנות, מסדי הנתונים, מערכות ההפעלה, התוכנות וכו', בהם אתם שולטים. כמו כן כדאי לשלב פרק זה בראשית מסמך קורות החיים ולא בסופו כפי שנהוג בתחומים אחרים. פעמים רבות מחפשים מסנני קורות החיים מועמדים בעלי ידע וניסיון בכלי ספציפי ולכן חשוב לעשות את מלאכת האיתור קלה עד כמה שניתן עבורם.

     ·    מה ואיפה: דווקא בעולם ההיי-טק קיימת חשיבות לעיתים לשמות החברות בהן עבדתם בעבר ולשם המדויק של התפקיד שביצעתם בהן. וודאו שתיאור ניסיונכם המקצועי מופרד לתפקידים השונים שביצעתם, שכותרת כל תפקיד מודגשת ובולטת, שבכותרת מובא תיאור מדויק של שם התפקיד (למשל: ראש צוות QA) וודאו כי בהמשך לתיאור התפקיד מובא שם החברה בה עבדתם. כך תבטיחו שבמבט חטוף יוכל מסנן קורות החיים להרכיב מסגרת כללית של ניסיונכם המקצועי בקלות ובמהירות.

     ·    השכלה לעומת ניסיון: חלק מהמועמדים נהנים מהשכלה רחבה ומקיפה הן במסגרת האקדמיה והן במסגרת הכשרות וקורסים מקצועיים. לעומתם, חלק מהמועמדים נהנים מניסיון מקצועי משמעותי ורחב היקף. מומלץ שלא להיצמד למבנים קשיחים של פרקי קורות החיים אלא להפגין גמישות ולהציג את עיקרי הדברים בהתאם ליתרונות היחסיים שלכם וביחס למשרה המדוברת. כמו כן מומלץ לפרט את כל הקורסים המקצועיים שעברתם, את התעודות שברשותכם ואת ההסמכות שבידיכם.

     ·    מיקוד במקצועיות: עולם ההיי-טק מאופיין בדרישות מקצועיות גבוהות. וודאו כי תיאור הניסיון המקצועי שלכם אינו מותיר ספק באשר לרמת מקצועיותכם ובאשר לטכנולוגיות, לתהליכים ולמתודולוגיות שבשליטתכם.

     ·    שפות: עבודה בהיי-טק כרוכה בעבודה ובתקשורת ביותר משפה אחת ולעיתים גם ביותר משתי שפות. וודאו כי קיים בקורות חייכם פרק המתייחס לשליטתכם בשפות וציינו את השפות השונות בהן אתם שולטים ואת רמת השליטה שלכם. אין צורך לציין שפות בהן הידע שלכם הוא בינוני ומטה.

     ·    גבעת חלפון אינה עונה: אנא בדקו, חיזרו ובדקו ואז בקשו מהשכן שיבדוק, כי פרטי יצירת הקשר עמכם הרשומים בקורות חייכם מלאים ומדויקים. וודאו כי לא השמטתם אות, מספר או תו כלשהו וכי הגופן שבחרתם פשוט ונוח לקריאה. במספר רב מדי של פעמים נתקלנו בקורות חיים שבדקנו שכללו טעויות בנושא זה. הטעויות הללו עלולות לעורר מגוון של רגשות בקרב מסנן קורות החיים, החל מהפגנת סימפטומים קלים של תסמונת טורט במקרה הקל וכלה במקרים הפחות נעימים של ויברציות, היפר-ונטילציה ויציאה למסע נקמה שכולל הרג מאסיבי של נמלים חפות מפשע.

     ·    ידידינו נוח (ההוא בשבע טעויות): בהמשך לסעיף הקודם, וודאו כי כל מסמך קורות החיים שלכם חף מטעויות, שגיאות כתיב ובעיות ריווח ופיסוק. טעויות שכאלה עלולות ליצור רושם של חוסר רצינות וחוסר השקעה.

 

לייעוץ וליווי אישיים, לשדרוג מקצועי של קורות חיים, להכנה מקצועית ומותאמת אישית לראיון עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) ולכתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                                          השרותים המומלצים שלנו:

איך להפיג את המתח, החששות והלחצים לקראת ראיון עבודה?                                      כתיבה מקצועית של קורות חיים

איך לא להפוך את ה- Networking שלכם ל- Not Working...                 התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

קורות חיים של מנהלים בכירים – קצת מהרבה או הרבה מקצת?                                             כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין    

איך לכתוב קורות חיים בהתאמה לתוכנות האוטומטיות שסורקות אותן       ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                                               למחירון

                              

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments