אפקט שיקוף האישיות בכתיבת קורות חיים 5.11.2011

אחת הבעיות או הטעויות הנפוצות ביותר בהן אנו נתקלים בקורות חיים של מועמדים היא 'אפקט שיקוף האישיות'. מובן שאין הכוונה היא שקורות החיים שלכם יוצאים ספונטניים, רגישים ובעלי חוש הומור, אלא שהנטייה המובהקת ביותר באישיותו המקצועית של מועמד היא זו הבאה לידי ביטוי באופן הבולט ביותר בקורות חייו כפי שרשם אותם בעצמו. לעיתים, הדבר עשוי להוות יתרון אולם פעמים רבות מדובר בנושא שמכשיל מועמדים רבים אף ללא ידיעתם.

דוגמת בכיר ורע לו – מר ג'אווה

לא מזמן פנה אלי לקוח בכיר בתחום פיתוח תוכנה לכתיבה מקצועית של קורות חיים. אהבתו, תשוקתו ומרבית ההיסטוריה המקצועית שלו היו מוקדשות לתחום הטכני של פיתוח תוכנה וההתמודדות עם האתגרים והמכשולים שתחום זה מציב. האדון הנכבד, שלשם הדיון נקרא לו מר ג'אווה, אהב במיוחד לפתור אתגרים טכניים סבוכים וליצור פתרונות מתוחכמים להם בכוחות עצמו. במקביל פיתח מר ג'אווה קריירה בתפקידים ניהוליים בכירים בחברות תוכנה בהם התווה מדיניות, קבע אסטרטגיות, הוביל צוותים של עשות אנשי מקצוע ויצר קשר עם לקוחות וספקים ברחבי העולם.

כאשר פנה אלי מר ג'אווה הוא חיפש את התפקיד הניהולי הבכיר הבא שלו. לשם כך כתב קורות חיים בשתי גרסאות, האחת מצומצמת והאחרת מפורטת מאוד. שתי הגרסאות בלטו באופן מובהק בקו מרכזי אחד: התמקדות בפן הטכני עד כדי התעלמות כמעט מוחלטת מצדדים אחרים בו. אהבתו לתחום גרמה למר ג'אווה לכתוב כמעט רק על כך בקורות חייו. שפות תכנות, מסדי נתונים, סביבות וכלי פיתוח, קוד פתוח וטכנולוגיות רשת היוו מעל 90% מקורות חייו. כמעט ולא הייתה התייחסות ליתר המרכיבים הנדרשים מחבר הנהלה בכיר בארגון.

מה עושים?

בכדי להתגבר על הנושא בפעמים בהן הוא אינו מהווה יתרון אלא חיסרון, ניתן לעשות שימוש באחת השיטות המוצעות מטה.

·         לנסות ולמפות באופן ענייני את כלל תחומי האחריות שהיו תחת ידיכם בתפקידים הקודמים ולוודא כי קורות החיים כפי שרשמתם אותם נותנים ייצוג הולם לנושאים החשובים.

·         לתת את קורות חייכם לקריאה שניה למכר, חבר או בן משפחה ולקבל חוות דעת מהמכירים אתכם (אולם לאו דווקא את ההוויה המקצועית של תפקידיכם).

·         להיעזר בשירותי מומחים לכתיבה מקצועית של קורות חייכם.

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים והכנה לראיון עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:

כתיבת קורות חיים: להתאים גרסה לכל משרה?

אתם ומודעות הדרושים, מתי לשלוח, מתי לזנוח?

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)

למחירון

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות



Ċ
BE1 Be Everywhere,
5 בנוב׳ 2011, 10:25
Comments