צעירים חסרי מנוח וחסרי ניסיון או – מה כותבים בקורות החיים כשאין מספיק ניסיון מקצועי?

צעירים חסרי מנוח וחסרי ניסיון או – מה כותבים בקורות החיים כשאין מספיק ניסיון מקצועי?

העולם שייך לצעירים. ברוב המקומות הפתגם הזה בהחלט תקף, הרי בכל זאת, כשמדובר בצעירים – כל העתיד עוד לפניהם וכל העולם פרוש ומוכן לפקודתם או לפחות ברובו... שכן בעולם העבודה, העובדה שאתה צעיר וכל החיים עוד לפניך, מתורגמת בסופו של דבר לחוסר בניסיון מקצועי, שניתן לפרט עליו בקורות החיים. אז מה עושים במצב פרדוקסלי שכזה שבו אין לנו מספיק ניסיון, אבל בשביל להשיג את הניסיון אנחנו זקוקים לקורות חיים מרשימים מספיק, שיכניסו אותנו לעבודה הבאה? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתגבר על הפרדוקס.

במידה ויש – התמקדו בניסיון הרלוונטי

גם אם יש לכם ניסיון מועט, גם אם עבדתם רק שנה או שנתיים בתחום הספציפי בו אתם מעוניינים להמשיך להתקדם ולהתפתח – עדיין כדאי להתמקד בניסיון הרלוונטי לתחומכם ולפרט בו כמה שניתן (מבלי להעמיס כמובן בפרטים מיותרים) על ההתנסות שלכם. החל מתחומי אחריות, הישגים, עבודה שוטפת ותחומי אחריות – כל פרט קטן שניתן לדלות שיכול להיות רלוונטי, יכול לעשות את כל ההבדל.

כל השכלה, כל תעודה, כל תואר

כשיש לכם ניסיון תעסוקתי מועט, אפשר בהחלט לפרט מעט יותר בתחום ההשכלה – לציין כל תעודה שקיבלתם או מעט יותר על התואר שכרגע סיימתם, יכולים לספר עליכם למעסיק הרבה יותר ממה שאתם חושבים. לרוב, כשיש תואר לא נוטים לציין את ההשכלה התיכונית ותעודת הבגרות, אבל במקרה ואין לכם עוד תואר ברשותכם – חשוב לציין גם את הנתון הזה, כך, המעסיק יכול לזהות עקביות במסירותכם בתחומי ההשכלה והתפתחות עצמית.

שירות צבאי או לאומי

לא משנה אם כל השירות צעקתם "עד מתי אוגוסט 8?" או אם הייתם החיילים המצטיינים במחלקה שלכם – הצבא הוא המקום הראשון בחיינו הבוגרים בו אנחנו מתחילים לרכוש ניסיון תעסוקתי. פיקדתם על חיילים? אתם בעלי כושר מנהיגות. הדרכתם חיילים? אתם בעלי כושר הדרכה ויכולת ביטוי גבוהה. הייתם פקידי לשכה? אתם יודעים איך לעבוד במשרד ולנהל אותו. כל אלו דברים שבמידה ואין לכם ניסיון רב מספיק – אפשר בהחלט לפרט עליהם. הדבר תקף כמובן, גם במסגרת השירות הלאומי.

עבודות סטודנטיאליות או טרם השירות הצבאי

גם אם הייתם מוכרים בחנות ספורט או קופאים בסופרמרקט הקרוב לבתיכם, כלומר עבודות שלא בתחום המקצועי שבו אתם מבקשים להשתלב – הניסיון שאתם רוכשים בעבודות אלו, שלרוב מרגישות כמו פרק מעבר עד שתגיעו לעבודת חלומותיכם, מעניקות לכם ידע וניסיון וגם יכולות לספר לא מעט למעסיק שלכם. הייתם קופאים? ניתן היה לסמוך עליכם בניהול השוטף של הקופה והכספים. מוכרים? יש לכם ניסיון בעבודה מול לקוחות ומתן שירות בזמן שעמדתם ביעדי המכירות של החברה בה עבדתם. וזה רק חצי משלל הדברים שניתן לפרט עליהם.

היכולות שלכם כמפתח לעבודה הבאה

למרות כל אלה, אם אתם עדיין מרגישים שקורות החיים שלכם זקוקים לחיזוק, ניתן לכתוב שניים או שלושה משפטים קצרים על ההישגים ועל היכולות שלכם – משירותיות, דרך יכולת למידה מהירה ועד התמודדות עם אתגרים ולחצים.

אל תשאירו פערים

יש נטייה, במיוחד אם יש לכם ניסיון מועט בתחום הספציפי בו עבדתם, להתעלם מעבודות פחות רלוונטיות לתחום ולהשאיר פערים בקורות החיים. כל ניסיון שיש לכם הוא בעל משמעות, אם אין לכם מספיק ניסיון לפרט עליו בתחומכם. הפערים האלו גורמים למעסיקים בסופו של דבר להרים גבה ולתהות מה עשיתם בכל הזמן הפנוי הזה.

 

והכי חשוב – אל תעמיסו.

הטיפ הכי חשוב שאנחנו יכולים להעניק לכם, הוא לא להעמיס. נכון, צריך לפרט ולדלות את הפרטים הקטנים והרלוונטיים כדי להעשיר את קורות החיים שלכם, אבל המעסיק העתידי שלכם בסופו של דבר מבין שלמועמד שלפניו אין מספיק ניסיון והוא מחפש דווקא לראות את התכונות והדברים האחרים שהוא יכול בסופו של דבר להרוויח משילובכם בחברה שלו.

אין לכם מספיק ניסיון ואתם עדיין מבולבלים? מתקשים לכתוב את קורות החיים שלכם בצורה שתבליט את היכולות שלכם וההישגים שלכם? בלהיות1 עולם העבודה אנחנו מציעים לכם שדרוג קורות חיים מקצועי, לא משנה כמה ניסיון תעסוקתי יש לכם, ביחד עם שירותים נוספים! רוצים לדעת עוד? מוזמנים ליצור אתנו קשר –

 בטלפון: 03-6777127

במייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים למטה!


Comments