קורות חיים של מנהלים בכירים – קצת מהרבה או הרבה מקצת? 21.8.2012

מנהלים בכירים רבים נהנים מניסיון מקצועי רחב היקף, הנפרס על פני שנים ומקיף תחומים שונים ומגוונים. לא פעם נתקלנו בדילמה של מנהלים בכירים שמתחבטים במשוואה שבין הרצון להיראות מקצועי בתחומים רבים, בעל ניסיון רב ומגוון ובעל כישורים רבים לבין היכולת להיראות ממוקד ובעל ערך מוסף ספציפי למשרה המבוקשת.

בואו ננסה לבחון מספר זוויות ראייה הנוגעות לסוגייה זו ומספר טיפים ונקודות למחשבה שעשויים לשפוך מעט אור על הנושא ולסייע בידכם לקבל החלטה מקצועית ומבוססת יותר בבואכם לכתוב קורות חיים למנהלים בכירים.

כתיבת קורות חיים למנהלים בכירים:

     · ראשית, חשוב מאוד להבין מהו התחום המקצועי המבוקש, מהו הדרג הניהולי המבוקש ובאיזה סוג של חברה (מקומית, רב-לאומית, בשליטת חברה זרה ועוד). מנהלים בכירים לא שולחים את קורות חייהם באופן גורף על פי רוב, אלא באופן ממוקד יותר תוך סינון קפדני יותר של משרות שאינן רלוונטיות. לכן, במידה והניסיון המקצועי מגוון דיו, ניתן ואף כדאי לכתוב כמה גרסאות של קורות החיים תוך התאמה לתחומים השונים ותוך הדגשת היתרונות היחסיים בכל תחום ותחום. מובן שיש לשים לב לדרישות התפקיד הפורמאליות ולדרישות שאינן פורמאליות אך נגזרות ממנו.

     · חשוב לזכור שבמקרה בו ניסיונכם המקצועי והניהולי מתפרס על פני 20 ואף 30 שנים, בדרך כלל נהוג לבחון ביתר עיון את העשור האחרון והרלוונטי יותר. מכך נגזר שחשוב להרחיב יותר לגבי התפקידים האחרונים אפילו אם ביצעתם תפקיד מרשים ביותר בעיניכם לפני 20 שנים.

     · נסו למקד עד כמה שניתן את קורות החיים שלכם תוך הימנעות מיצירת עומס, בלבול וחוסר מיקוד. הרגש שנוצר בקרב הקורא במהלך קריאת קורות החיים מיתרגם פעמים רבות בראשו לדימוי של המועמד עצמו. לכן זכרו שהרושם שנוצר מקורות החיים הוא הרושם שייווצר לגביכם לפני שאפילו הייתה לכם ההזדמנות להציג את עצמכם ולפצוח בנאום חוצב להבות באשר לכישוריכם המגוונים וליכולותיכם המופלאות.

     · זכרו, מטרתם של קורות החיים שלכם היא אחת – לגרום למעסיק להזמין אתכם להיכרות מעמיקה יותר. וודאו שקורות החיים שלכם, כמנהלים בכירים, נותנים מענה על כל הדרישות המקצועיות והניהוליות הרלוונטיות. נסו לחשוב בעיני המעסיק מה חשוב לו יותר ומה ייתן לו מענה על הבעיות והאתגרים בפניהם הוא עומד. אם תצליחו לאפיין את הקשיים והצרכים שלו תוכלו לתת מענה מיטבי יותר וביטוי טוב יותר לכך בקורות חייכם.

     · במקרה וניסיונכם הניהולי הבכיר נוגע לתחום ספציפי וכיום ברצונכם לחפש עבודה בתחום אחר, ניתן בהחלט להשתמש בעקרונות כתיבת קורות חיים להסבה מקצועית.

     · תמיד כדאי לשלב דוגמאות להצלחות ולהישגים מקצועיים וניהוליים רלוונטיים. דוגמאות אלה תסייענה בידי המעסיק הפוטנציאלי הבא שלכם לדמיין בעיני רוחו את התוצאות וההישגים שתוכלו להביא לו כאשר תמלאו את התפקיד.

 

צריך לזכור שכל מכשול או אתגר יכול להפוך ליתרון גדול עם הראייה הנכונה ועם המגע הנכון.

לבדיקה מקצועית ובחינם של קורות חייכם, ולליווי אישי בכתיבת קורות חיים למנהלים בכירים תוך מיתוג אישי פנו אלינו.

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                               השרותים המומלצים שלנו:

שבעה וחצי אחוזים. הסטטיסטיקה ואתם                                        כתיבה מקצועית של קורות חיים

אני מתפטר! רגע, אולי כדאי בינתיים...                                            התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

אם אין אני לי – לינקדאין לי                                                                                                                         כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

"וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה",                                                  ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?                                     למחירון

                                            


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments