מה עומד מאחורי דרישות נוספות חוץ מקורות חיים?

לא אחת שואלים אותנו לקוחותינו מדוע בעת פרסום משרה מסוימת ארגונים שונים מפרסמים דרישות שונות ומשונות?

קורות חיים בעברית, קורות חיים באנגלית, מכתב הגשת מועמדות, מכרז להגשת משרה, חיבור בעברית או באנגלית או תנאי הכרחי לפיו יש לכתוב מחדש את מגילת אסתר כאוטוביוגרפיה של חיית המחמד החביבה עליך.

אז מה בעצם עומד מאחורי הדרישות הללו?

אפשר לחשוב שמדובר בביורוקטריה, אפשר לשאול מדוע לא משאירים זאת לראיון ולמבחני המיון, אפשר לחשוב שהם פשוט מרובעים או קשוחים, אפשר אפילו קצת להתעצבן ולחשוב כי הדרישות להגשת המועמדות לא הולמות את השכר המוצע.

ההסבר המאוד פשוט הוא חיסכון בהוצאות.

תהליך מיון וגיוס הוא תהליך יקר, עתיר זמן ועתיר משאבים. המעסיקים מחפשים ומוצאים דרכים להגביר את אפקטיביות הסינון הראשוני ובכך לחסוך זמן וכסף על שלבים מאוחרים יותר שגם עולים להם יותר (מכוני מיון חיצוניים, מראיינים וכו'). בנוסף, מועמד שעומד בדרישות הפחות שגרתיות שפורסמו למשרה, מוכיח יכולת להתמודד עם משימות ולעמוד בהן תוך הפעלת יכולת ניתוח, שיקול דעת והפרדת העיקר מהתפל. יתרה מכך, מועמד שיעמוד במשימות הללו ברמה גבוהה, ללא שגיאות, עם דקדוק נכון וניסוח מרשים צובר נקודות זכות עוד טרם שהגיע לראיון.

הדרישות הנוספות הללו נבנות בדרך כלל תוך הסתייעות באנשי מקצוע – פסיכולוגיים תעסוקתיים, יועצים ארגוניים ודומיהם, שיוצרים את המבחנים (וכן, אל תטעו, הדרישות הללו הן מבחנים לכל דבר ועניין!) על פי דרישות המשרה.

לכן, אם מצאתם כי ביניכם לבין המשרה המבוקשת עומדת סדרה של דרישות נוספות ולא תמיד שגרתיות, היעזרו בבני משפחה, בחברים ובעיקר באנשי מקצוע בכדי לוודא כי הבנתם את כל הדרישות הגלויות, אבחנתם דרישות או ציפיות סמויות ונתתם להן מענה מיטבי.

במידה ותרצו סיוע וליווי מקצועיים בנושא, נשמח אם תצרו עמנו קשר.

 אנו מזמינים אתכם לשלוח את קורות חייכם לבדיקה מקצועית, כנה וללא עלות, שילחו את מסמך קורות החיים הקיים ברשותכם למייל:lihiyot1@gmail.com

לקריאה נוספת:

איך לחפש עבודה באופן יעיל מבלי להתייאש?

הכנה לראיון עבודה: תכונות חיוביות, תכונות שליליות ומה שביניהן

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)

למחירון

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Comments