טיפים, טריקים ושטיקים לכתיבת קורות חיים

מסנני קורות החיים עוברים על עשרות, מאות ולעיתים אלפי מסמכי קורות חיים לגבי משרה מסוימת.

ככל שהמשרה נחשקת יותר כך גדלות ערמות המסמכים המונחים על שולחנם. מובן, שבעומס עבודה שכזה כל מסמך קורות חיים זוכה לסריקה קצרה ביותר שבסופה מתקבלת החלטה, לפעמים מודעת ולפעמים לא, האם לקרוא לעומק או האם לתייק בגריסה.

בכדי לעבור את מבחן הסריקה בשלום ולא לייעד את מסמך קורות החיים שלכם לחיי נצח בפח הגריסה הכנו עבורכם מספר טיפים, טריקים ושטיקים שיסייעו לענות על הצורך של מסנן קורות החיים:

· הקפידו על עיצוב ויזואלי נקי, חלק ונוח לקריאה. ציורי פרחים, השם שלכם שמתנוסס 18 פעמים ברקע המסמך או מתן מראה בהשראת הזרם הקוביסטי או הנאו-מודרני יכול לסווג את מסמך קורות החיים שלכם כ'לא רציני' במקרה הטוב, או, במקרה הפחות טוב, לגרום לעוויתות חמורות אצל מסנן קורות החיים, לאשפוז מהיר ולאובדן הסיכוי להשגת המשרה.

· מילים חשובות, נושאים אותם ברצונכם להבליט או הישגים מרשימים, רישמו תוך הדגשה או תוך הגדלת הכתב בנקודה. זה מושך את העין, נרשם בתודעה ומשיג את האפקט הרצוי.

· הצטיינות בלימודים, באוניברסיטה או במקום העבודה, תעודות הוקרה כאלה או אחרות והישגים אחרים הראויים לציון, בהחלט כדאי לשלב במסמך קורות החיים במינון המתאים.

· חשוב: מסמך קורות החיים נועד לייצג ולשווק אתכם ולא את החברה בה עבדתם. הימנעו מלהקדיש חלק ניכר מהפסקה לתיאור החברה, במה עוסקת, אילו חטיבות מרכיבות אותה ומה הם צבעי הלוגו שלה. התמקדו בתפקיד שאתם ביצעתם, בתחומי האחריות בהם זכיתם ובניסיון המקצועי אותו צברתם.

· שליטה באנגלית היא מעלה רצויה בעולם התעסוקה ולכן ראוי להבליטה היכן שיש מקום. אם למדתם 5 יחידות אנגלית או שרמת השליטה שלכם בשפה גבוהה – הדגישו זאת.

· אם בעברכם רשימה ארוכה של קורסים, הכשרות והשתלמויות, התמקדו באילו הרלוונטיות למשרה או לתחום בו אתם מעוניינים להשתלב.

· ככל שרמת המשרה בה אתם חפצים עולה, מהות קורות החיים צריכה לעלות רמה במקביל. לגבי דרגי ניהול ביניים ובכירים רצוי להתמקד פחות בפעולות השגרתיות וביום-יום ויותר בניהול, בהיקפים (עובדים, מחזורים וכו'), בתהליכים ובהישגים מערכתיים.

· זיכרו: שקפו תמיד למעסיק הפוטנציאלי הבא שלכם את הערך הייחודי ואת הניסיון המקצועי שאתם מביאים עמכם למשרה החדשה. צרו אצלו את הרצון להתגאות בלהיות זה שהצליח להביא אתכם לארגון.

לסיכום, רצוי שקורות החיים שלכם לא יהיו עמוסים מדי, אך מצד שני, שיכללו את כל הדברים החשובים והמרכזיים שניתן ללמוד עליכם. הקפידו לא להמציא דברים, אלא פשוט להדגיש את אותם האלמנטים שמציגים אתכם באור חיובי ולהצניע את אלה שפחות.

אנו מזמינים אתכם לשלוח את קורות חייכם לבדיקה מקצועית, כנה וללא עלות, שילחו את מסמך קורות החיים הקיים ברשותכם למייל:lihiyot1@gmail.comלקריאה נוספת:

"...וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה", תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)
מכתב מקדים 20.8.2011

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

במידה ותרצו סיוע וליווי מקצועיים בנושא, נשמח אם תצרו עמנו קשר.


Comments