איך לכתוב קורות חיים בהתאמה לתוכנות האוטומטיות שסורקות אותן 28.11.2011

משרדי משאבי האנוש של החברות והארגונים הגדולים הפכו במרוצת הזמן ליעד מועדף להסתערות בלתי נלאית של גדודי קורות חיים שגודשים את תיבות הדואר האלקטרוני שלהם, את הפקסים שלהם, את הדואר המסורתי שלהם וגם את יוני הדואר החביבות עליהם.

בכדי להתמודד עם הכמויות ההולכות וגדלות של מסמכי קורות שנשלחים לכל משרה ומשרה החלו אותם הארגונים לעשות שימוש בתוכנות אוטומטיות לקבלת, עיבוד, סינון ומיון קורות חיים. ככל שתחכומן רב ותרומתן לארגונים גדולה, קיימות מספר מגבלות ונקודות תורפה בתוכנות הללו שעשויות לפגוע בסיכוייו של מחפש העבודה שאינו מודע להן.

בכדי להתגבר על מכשולים אלה בעת כתיבת קורות חיים שימו לב להמלצות הבאות:

דרישות התפקיד: כדאי לוודא עד כמה שניתן כי דרישות התפקיד כפי שפורסמו על ידי המעסיק מוצאות ביטוי הולם בקורות חייכם – אם במודעה כתוב 'מנהל משרד' כדאי להשתמש במילים אלה ולא בתיאורים כגון: מזכיר, פקיד, מזכיר בכיר וכו'.

אלמנטים וטבלאות: כדאי לעשות את השימוש במסמך ה-Word שלכם פשוט עד כמה שניתן. הימנעו משיבוץ פרטים חשובים בכותרת העליונה של המסמך, בכותרת התחתונה של המסמך, בטבלאות, בטבלאות מיובאות מאקסל או כל אלמנט דומה אחר, התוכנות מתקשות להתמודד עם כך ואתם מסתכנים בהתעלמות מפרטים חשובים לכם.

חלוקה לפרקים: התוכנות יודעות אמנם לשאוב את המידע המתאים ולחלק אותו פחות או יותר לפרקים, אולם חלוקה מובנית במסמך אותו אתם מגישים מסייעים בתהליך זה והופכים אותו לאפקטיבי יותר.

פרטים אישיים: חשוב לציין מספר תעודת זהות, למרבית התוכנות יש מנגנון לזיהוי כפל מועמדים. כמו כן הקפידו לצרף פרטי יצירת קשר נכונים, עדכניים וללא שגיאות. בעיקר הקפידו על ציון מספר טלפון ליצירת קשר ועל כתובת דואר אלקטרוני אישיים שלכם ולא מטעם העבודה – לחלק מהתוכנות יש יכולת לשלוח לכם הודעת טקסט או מיילים במהלך תהליך הקליטה והעיבוד.

תמונה: צירוף תמונה מקשה על סריקת ועיבוד המסמך שלכם. אם הדבר אינו קריטי, נסו להימנע מכך.

ניסיון מקצועי, כישורים ותחומים: נסו לפרט באופן מיטבי את הניסיון המקצועי שלכם כך שיהיה קל לתוכנה להבין מה עשיתם, מה תחום ההתמחות שלכם, מה הכישורים שלכם, מהו משך הניסיון שלכם וכו'.

פורמט: הקפידו על משלוח קורות חיים בקובץ Word, קבצים אחרים עלולים להיות לא קריאים עבור התוכנות.

 

לחוות דעת מקצועית ללא עלות, לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים והכנה לראיון עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                                                                                      השרותים המומלצים שלנו:

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                                                                 כתיבה מקצועית של קורות חיים

אפקט שיקוף האישיות בכתיבת קורות חיים                                                                                                                                      הכנה לראיון עבודה פרונטלי

הכנה לראיון עבודה - איך מתכוננים מהיום למחר?                                                                                 הכנה לראיון עבודה טלפוני SOS

למחירון                                                                                                                                                                                                     הכנה למבחני מיוןבהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments