מה לכתוב בקורות חיים כשאין מספיק ניסיון מקצועי רלוונטי? 5.11.2011

מאמר זה מוקדש בעיקר לצעירים שבינינו, למשתחררים הטריים, לסטודנטים ולכל אלה שטרם הספיקו לצבור ניסיון מקצועי רב שנים ועומדים בפני כתיבת קורות חיים (במידה וחוסר הניסיון נובע מהסבה מקצועית אמליץ לכם בחום לקרוא את המאמר קורות חיים להסבה מקצועית בכדי לקבל הכוונה לכתיבת קורות חיים נכונה ואפקטיבית).

בכדי להתגבר על משוכת חוסר הניסיון נסו להיעזר בנקודות הבאות.

·         לימודים והשכלה: תעודה, תואר, קורס או כל פרט השכלה רלוונטי אחר יכול לעבות את קורות חייכם, להדגים את יכולות הלימוד המקצועיות שלכם ולהמעיט את אפקט הניסיון המועט.

·         שירות צבאי: כאשר אין מספיק ניסיון מקצועי תעסוקתי כדאי בהחלט לפרט על שירותכם הצבאי במידה והוא יכול להשיא ערך מוסף. תחומים מקצועיים בהם עסקתם, תהליכים אותם הובלתם או להם הייתם שותפים, קורסים צבאיים בהם השתתפתם ועוד, יכולים לעבות את קורות חייכם ולהדגים את יכולותיכם המקצועיות כפי שתהיינה ניתנות ליישום בעולם התעסוקתי.

·         ניסיון תעסוקתי טרם השירות הצבאי: אם לא הצלחתם להיעזר בשני הסעיפים הקודמים ניתן לנסות ולהרחיב מעט על עבודות לפני השירות הצבאי. הרחבה בנושא זה היא מעט פחות מומלצת, שכן עבודות אלה נתפסות כרציניות פחות בעולם המקצועי, אולם אם מדובר על עבודות רלוונטיות לתחום המבוקש או עבודות שמעידות על תכונות ויכולות חשובות בכם, בהחלט ניתן לפרט מעט על כך.

·         התנדבות: לעיתים ניתן לגשר חלקית על חוסר ניסיון מקצועי באמצעות הרחבה על התנדבות במסגרת כלשהיא. במידה וניתן להדגיש בפירוט זה יכולות ותכונות שתהיינה רלוונטיות בעולם התעסקותי בהחלט יש ערך בהרחבה על נושא זה.

·         יתרונות יחסיים: כאשר אין ניסיון מקצועי מספק בהחלט כדאי לנצל כל יתרון יחסי אחר העומד לרשותכם כגון שליטה בשפות, ידע במחשבים ובטכנולוגיה ועוד. כמו כן כדאי להדגיש כל פרט רלוונטי ממנו ניתן להסיק על יכולות לימוד מהירות של חומר מקצועי חדש ושל תחומים מקצועיים חדשים.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים והכנה לראיון עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:

קורות חיים להסבה מקצועית

הכנה לראיון עבודה - איך מתכוננים מהיום למחר?

איך לחפש עבודה באופן יעיל מבלי להתייאש?

למחירון

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירותComments