עריכת מחקר לפני ראיון עבודה

עריכת מחקר לפני ראיון עבודה

שימו את עצמכם לרגע בנעליים של המעסיק העתידי שלכם - הוא מעיין בעשרות קורות חיים ביום, הוא מזמן לראיון עשרות אנשים ביום והוא, ברוב המקרים, גם זה שעורך אותם, כך שככל הנראה, אתם לא תהיו המועמד הראשון שמגיע אליו. לכן, קחו רגע לחשוב היטב איזה מועמד אתם הייתם מעדיפים להעסיק עבור החברה שלכם - את המועמד שלמרות הקורות החיים המרשימים שלו, מעביר תחושה כאילו הוא הגיע לפה כמעט במקרה או את המעמד שמגיע גם עם קורות חיים מרשימים אבל גם עם ידע ועניין בעסק שלכם ובמשרה המוצעת לו?

ידע זה כוח

אז למה בעצם חשוב לדעת כמה שאפשר על המקום אליו אנחנו מגיעים לראיון עבודה? קודם כל, נתחיל מהעובדה שתמיד כדאי לברר כמה שיותר על כל מקום עבודה שבו אנחנו מעוניינים לעבוד ולא רק בשביל ההתעסקות בשאלה האם מדובר במקום עבודה שמעניק תנאים הוגנים עבור עובדיו (למרות שגם זה לא פחות חשוב), אלא גם כדי להבין יותר טוב לאיזה מקום אנחנו נכנסים, והאם  סוג העבודה שנדרש לעשות היא באמת העבודה המתאימה ביותר עבורנו. נכון שיש המון אסימונים שנופלים רק בשטח, כשאנחנו כבר בתוך העבודה עצמה, אבל לפעמים מחקר קטן לפני הריאיון יכול לספק תמונה ראשונית על המקום, שתספיק לנו בשביל להתרשם באופן כללי אם העבודה מתאימה לנו או לא.

אבל מעבר לניסיון להבין לאן אנחנו מגיעים, ברגע שאנחנו מתיישבים בראיון העבודה עם ידע מקדים, אנחנו יכולים להעניק לבן אדם שמראיין אותנו את התחושה שלא הגענו לכאן רק כי מישהו הואיל בטובו לחזור אלינו, אלא שמראש רצינו להגיע לראיון העבודה הספציפי הזה עוד בשלב שרק שלחנו את קורות החיים שלנו. בנוסף, הידע שתוכלו לקבל מחקירה קצרה הוא לא פחות חשוב מהידע המקצועי בראיון עבודה - הוא ישדר עבורכם רצינות, מקצועיות ומחויבות למקום העבודה - שלוש תכונות שחשוב שהמראיין שלכם יקלוט ממכם בזמן הריאיון ובהחלט יהוו יתרון משמעותי להעסקתכם.

 אז איזה מידע רצוי שנבדוק?

אין צורך להגיש עובדת דוקטורט בנושא. המחקר לא צריך להיות גדול ומקיף מדי מפני שמרבית הידע ככל הנראה יימסר לכם ברגע שתתקבלו, אבל אפשר בכל זאת ללמוד קצת על ההיסטוריה של החברה, האג'נדה שלה, הישגיה ואם הדבר מתאפשר - גם על לקוחותיה.

אבל הכנה לראיון עבודה לא נגמרת רק במחקר. רוצה להגיע הכי מוכן לראיון הבא?

צור קשר עוד היום עם המומחים של להיות1: 03-6777127

במייל: office@lihiyot1.co.il

או שפשוט תשאירו פה למטה את הפרטים שלכם ואנו ניצור קשר בהקדם.


Comments