הפעם כותרת קצרה: חוסר הכנה. אאוץ'. 16.12.2012

הפעם אני רוצה לחלוק איתכם מקרה שקרה לי אישית לפני מספר ימים. השתתפתי במפגש נטוורקינג לעסקים – כ- 30 בעלי עסק כאשר לכל אחד ניתן זמן קצר וקצוב להציג את עצמו ואת העסק שלו. מפגשים כגון זה הם הזדמנות נהדרת לעשות רושם ראשוני טוב על קבוצה גדולה של בעלי עסקים שיכולים לסייע ביצירת שיתופי פעולה או אף בהפניית לקוחות רלוונטיים.

כמה ימים לפני המפגש הכנתי חומר פרסומי מתאים, עלונים, פליירים וכו'. ביום הפגישה, מבושמת ומאופרת, הגעתי בליווי מנהל הפיתוח העסקי של להיות1 למקום המפגש. הוא הכין הרצאה קצרה וממוקדת להציג אותנו ומה אנחנו יודעים לעשות. הוא תמיד עושה את זה בצורה נכונה, בונת אמון, שנונה, מרשימה, פתוחה, והאמת – אפילו ממגנטת. אני באתי רגועה לגמרי, בידיעה שהוא מציג את הכל, לא מוכנה להפתעות של הרגע האחרון.

נכנסים לאולם, מוצאים יופי של מקום, יש כיבוד, שתייה קלה ואפילו יין טוב. איזה כיף! הולך להיות פשוט מעולה. כל אחד מתחיל להציג את עצמו ובדיוק לפני התור שלנו מנהל הפיתוח העסקי שלנו מתחיל להשתעל ולהשתעל, ומרוב שיעולים כמעט פולט כליה. חילופי העונות האלה פשוט שגעו אותו, הוא מתקדם לכיוון הדלת ומסמן לי שהוא פשוט לא יכול לדבר. באותו רגע הרגשתי כאילו שפכו עלי דלי של מים קרים. אמנם מאחורי מעל 12 שנה של הרצאות והדרכות מול קהלים גדולים בארץ ובחו"ל כולל מול תקשורת, אבל באותו רגע – הייתי פשוט לא מוכנה, לא ממוקדת ולא מפוקסת. עוד לפני שהספקתי לקלוט מה קורה קוראים בשמי והופה – 60 עיניים מופנות אלי.

המוח מחפש את הדרך החוצה אבל הרגליים, שבדרך כלל נוטות כן לשתף פעולה, מוצאות את הדרך לבמה. הכנתי הכל אבל לא הכנתי כלום... ניסיתי להיות מצחיקה אבל זה לא כל כך הלך, ניסיתי להיות ממוקדת אבל זה לא כל כך הצליח, ניסיתי להעביר מסר או שניים אבל בשלב זה כבר לא היה מי שיהיה בקשב מספיק בשביל לקלוט. במקום להתמקד במשפט הבא המחשבות שהעסיקו את ראשי היו אפקטיביות ביותר ועסקו בין היתר ב: 'איך דבר כזה יכול לקרות לי עם כל כך הרבה ניסיון???', 'איפה מתג אזעקת השרפה באולם הזה?' ו- 'אולי איפשהו באילן היוחסין של המשפחה יש קרבה להודיני?'.

תודה לאל, זה נגמר. איזו תחושה של פספוס והחמצה. הרושם שהותרתי לא היה מוצלח במיוחד ואולי פספסתי שותפים עסקיים פוטנציאלים.

המוטו שלנו בלהיות1 הוא הכנה, הכנה, הכנה. זה בדיוק מה שהיה חסר לי באותו רגע – הכנה. לא משנה כמה מקצועית אני, כמה ניסיון יש לי וכמה אני מסייעת ועוזרת לאחרים, ברגע שהייתי לא ממוקדת ולא מוכנה – זה פשוט לא יצא טוב. אז הנה למדתי שוב את הלקח שאני מנסה להעביר לאחרים – הכנה, הכנה, הכנה.

לייעוץ וליווי אישיים, להכנה מקצועית ומותאמת אישית לראיון עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון), לשדרוג מקצועי של קורות חיים ולכתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין צרו איתנו קשר עוד היום ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                                   השרותים המומלצים שלנו:

איך להפיג את המתח, החששות והלחצים לקראת ראיון עבודה?                     כתיבה מקצועית של קורות חיים

הכנה לראיון עבודה – איך מתכוננים מהיום למחר?                             התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                                                  כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין    

הצגה עצמית בראיון עבודה      ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית                                                            

                                                                                                          למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Ċ
BE1 Be Everywhere,
16 בדצמ׳ 2012, 9:43
Comments