לקראת ראיון עבודה? קבלו עצה אחת טובה... 30.9.2013

לא פעם נחשפנו למגוון עצות מועילות ופרקטיות ביותר לקראת ראיון עבודה כגון המלצה חמה להקפיד לאכול לפחות 2 עלי חסה ביום במהלך 7 החודשים שלפני הריאיון ולהתכסות בשמיכה מצמר אלפקות בלילות הקודמים לו. לאחר שנים של עיסוק אינטנסיבי בתחום וקיום שיחות עומק עם עשרות מקצוענים כולל שיחת ועידה אחת עם נזיר בודהיסטי ממנזר בהרי ההימלאיה (זה היה מנזר שתקנים, אז השיחה לא הייתה יותר מדי אפקטיבית) נתגלה סוף סוף הסוד להצלחה בראיון עבודה.

אז מה הוא הסוד להצליח בגדול בראיון עבודה?

הסוד המפתיע, שייתכן שחלקכם לא יוכל לקבל אותו ללא ליווי רוחני צמוד, הוא לא להקשיב לערמות של עצות אחיתופל שיעילותן מוטלת בספק שמסתובבות ברחבי הרשת. מעמד של ראיון עבודה טומן בחובו באופן מובנה אלמנטים של לחץ, חשש ולעתים אף תסכול בעקבות אי הצלחות קודמות. כאשר מתבלים רגשות אלה עם עצות סרק, טיפים לא מקצועיים ונקודות למחשבה שאינן מוסיפות דבר הרי שהלחץ והחשש עלולים רק להתגבר ולפגוע בסיכויי המועמד לצלוח את הריאיון.

ובכל זאת... עצה אחת מועילה באמת למנהלים בכירים

ככל שמדובר בתפקיד בכיר יותר הרי שכדאי להכין מבעוד מועד תובנה מהותית אודות מצב עסקיה של החברה, רעיון מקורי וחדשני לריענון יוזמותיה העסקיות וכיוצא בזה. מחשבה מקורית שכזו שתוצג באלגנטיות במהלך הריאיון ושהשימוש בה ייעשה בחכמה במהלכו, עשויה להטות לטובתכם באופן משמעותי את תהליך בחירת המועמד לאיוש המשרה. היא מעידה על כך שהקדשתם מחשבה, תשומת לב ויכולות נוספות אותן רכשתם עם השנים לקראת הריאיון וכי לקחתם את המעמד ברצינות יתירה, פעמים רבות מעבר לרמת הרצינות שיפגינו מועמדים אחרים.

עצה נוספת להכנה לראיון עבודה

אחת העצות הבודדות שנתגלו כאפקטיביות במצבי אמת של ראיונות עבודה בכל הדרגים, הן המקצועיים והן הניהוליים, היא פשוט להכין עצמך עד כמה שניתן מראש. הכוונה אינה כמובן לשנן פסקאות על גבי פסקאות ולהשחיז אותן לכדי נאום חוצב להבות בדבר תרומתכם היחסית למקום העבודה המדובר.

הכוונה היא להכין קווים מנחים לשאלות העלולות להופיע במהלך ראיון עבודה בהתייחס לנושאים כגון נקודות תורפה, חולשות, שינוי מהותי בדרג התפקידים שביצעתם, 'חורים שחורים' בעברכם התעסוקתי, חוסר השכלה פורמאלית מתאימה וכו'. היתרון בהכנה של קווים מנחים ושל רעיונות מרכזיים לטיפול בנושאים הללו גלום ביכולתכם לגלות גמישות. מועמד שמכין פתרונות בית ספר – תשובות מוכנות מראש במלואן לשאלות, עלול להתבלבל כאשר יישאל את אותה השאלה בנוסח מעט שונה או במקרה שישכח שורה אחת מהנאום המוכן מראש. לכן, כדאי להכין קווים מנחים ונקודות מרכזיות ולעשות בהם שימוש בהתאם לשאלה הספציפית שנשאלתם.

ועוד עצה אחת קטנה לקינוח

בכדי לוודא שההכנה שלכם תהיה באמת אפקטיבית, המלצנו לא פעם בעבר להיעזר בבן משפחה, חבר, שכן, נהג אוטובוס חברותי מספיק או חיית מחמד מוכשרת במיוחד, בכדי לתרגל מצבים שונים העלולים לצוץ במהלך ראיון עבודה ולבחון כיצד אתם מגיבים אליהם תוך שימוש בעקרונות המנחים שהכנתם מבעוד מועד.

 

לייעוץ וליווי אישיים, להכנה מקצועית ומותאמת אישית לראיון עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון), לשדרוג מקצועי של קורות חיים ולכתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין צרו איתנו קשר עוד היום ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                               השרותים המומלצים שלנו:

איך לא להפוך את ה- Networking שלכם ל- Not Working...            כתיבה מקצועית של קורות חיים

הכנה לראיון עבודה – איך מתכוננים מהיום למחר?                             התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                                         כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין               

הצגה עצמית בראיון עבודה                                                                                                       ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

                                                                                                       למחירון

                

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Ċ
BE1 Be Everywhere,
30 בספט׳ 2013, 0:25
Comments