הכנה לראיון עבודה – איך מתכוננים מהיום למחר? 29.10.2011


17:00 בערב והטלפון מצלצל. סוף סוף זה הגיע – זימון לראיון עבודה למשרה שרציתם בארגון שרציתם. התנאים אמורים להיות טובים, המשרה מהווה את הקידום בו חשקתם אבל... הראיון מחר בבוקר. עכשיו רק צריך להתכונן. מה עושים? במה הכי כדאי להתמקד? הנה מספר עצות לניצול אפקטיבי של הזמן עד למועד הראיון.

קורות חיים: חשוב מאוד לעבור על קורות החיים שלכם, לקרוא אותם, להפנים אותם, לזכור תהליכים שהובלתם, הישגים ותוצאות אליהם הגעתם ונקודות מרכזיות אותן רשמתם. תכננו כיצד למנף את קורות חייכם, הרשומים ובפועל, תוך הכוונתם למשרה ולתחום הרלוונטיים לראיון. זכרו כל מה שעשיתם ולמה דווקא אתם ראויים לזכות במשרה. היו ערים לשאלות שעלולות להתעורר לאחר קריאת קורות חייכם. מומלץ לקרוא את המאמר האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים).

הצגה עצמית: מומלץ לעבוד על הצגה עצמית בראיון עבודה מול המראה, מול מכרים, חברים או משפחה ולתת לעצמכם את האפשרות לקבל פידבק מיידי. הצגה עצמית טובה תפתח את הראיון ברגל ימין, תחזק בכם את תחושת הביטחון לקראת המשכו המוצלח ותסייע בהתאמת שפת גופכם למסר אותו אתם רוצים להעביר. עוד תוכלו לקרוא בשפת גוף בראיון עבודה.

משא ומתן על השכר: נסו להכין עצמכם לגבי ציפיות השכר שלכם, לגבי הנהוג בענף ובתחום, אם ניתן לבדוק מה נהוג בארגון ועוד. טיפים נוספים בנושא תוכלו לקרוא במאמר סוגיית השכר בראיון עבודה.

מידע על הארגון: קצת מידע על הארגון, על החטיבות השונות המרכיבות אותו, על פרויקטי הדגל שלו או על כל נושא חשוב אחר יכול בהחלט להרשים בעת הראיון ולהקנות למועמד חזות רצינית ויסודית יותר.

הכנה לראיון עבודה – להיות1 SOS: בכל מקרה בו אתם חשים חוסר ביטחון, רצון לבחון שאלות ותשובות מסוימות או פשוט להתאמן ולתרגל בליווי מקצועי, צרו עמנו קשר לפגישה מיידית או לתרגול טלפוני במחירים נוחים.

 

להכנה מקצועית לראיון עבודה ולתרגול מענה על השאלות הנשאלות בו תוך ליווי אישי על ידי פסיכולוגים ארגוניים ויועצים ארגוניים צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.


לקריאה נוספת:

הצגה עצמית בראיון עבודה

סוגיית השכר בראיון עבודה

"אז למה עזבת את התפקיד האחרון שלך?"

למחירון

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירותComments