איך להפיג את המתח, החששות והלחצים לקראת ראיון עבודה? 8.12.2012

בין אם מדובר בראיון ראשון לאחר תקופה ארוכה ובין אם מדובר בראיון מתוך סדרה של ראיונות, מדובר לא פעם בחוויה מלחיצה, עתירת חששות, מחשבות, הרהורים ולעתים אף חרדות.

מצבור הרגשות השליליים הללו עלול לפגוע באופן מובן במידת ההצלחה במהלך הראיון, בתחושות הנלוות לכך ובמצב הרוח בימים שלאחריו. ראיון מלחיץ במיוחד או ראיון בו ההצלחה לא הייתה המוטיב המוביל, עלול לעודד חלק ממחפשי העבודה לשקול אורח חיים אלטרנטיבי שכולל איתור מערה אטרקטיבית ארבעה חדרים עם מרפסת שמש, הקמת מדורה ולימוד טכניקות ציד מתקדמות לשמירה על תזונה מאוזנת.

 

מה ניתן לעשות?

ראיון העבודה עלול לגלם הזדמנות שלא חוזרת מהר מספיק על עצמה. מכיוון שלא כולנו יכולים להרשות לעצמו סדנת ויפאסאנה בת שבוע לפני כל ראיון, כדאי לעשות את המירב להפגת לחצים ולהתמקד בטכניקות להצלחה בראיון:

     ·    חידוד ההתאמה למשרה – חשוב לזכור: אם זומנתם לראיון, קרוב לוודאי שראו בכם מידה רבה של התאמה למשרה המדוברת. מפו שנית את המשרה ואת הארגון ונסו לחדד בעיני רוחכם את הנקודות המקבילות בינן לבין כישוריכם, יכולותיכם ועברכם המקצועי. זיקוק נקודות הממשק הללו יכול לחזק את ביטחונכם העצמי ולהזכיר לכם שלא לחינם זומנתם לראיון.

     ·    עבר, הווה ועתיד – ראיון העבודה מהווה נקודת מפגש בהווה בין עברכם המקצועי לבין עתידכם המקצועי. עברו שנית, שלישית ורביעית על מסמך קורות החיים שלכם, היזכרו בכלל התפקידים שביצעתם, היזכרו בניסיון המקצועי שצברתם, היזכרו בהישגים ובתוצאות שבאמתחתכם. כל אלה יכולים לסייע בידיכם להמעיט מעט מהלחץ ומהחששות.

     ·    קווים מנחים – נסו להכין מספר נקודות עקרוניות בראשי פרקים לגבי מסרים מרכזיים אותם הייתם מעוניינים להעביר למראיין. אין הכוונה לשנן פסקאות על גבי פסקאות, אלא לחדד ולזקק מספר מסרים מקצועיים אותם תדגישו בתשובותיכם השונות בכדי לנסות ולהשפיע על המשקע שייוותר בתודעת המראיין בתום הראיון.

     ·    הכנה, הכנה, הכנה – נסו להכין עצמכם מראש למצבים בהם תיתקלו בשאלות לא נעימות, שאלות קשות, שאלות שהתשובות עליהן עלולות להיות בעייתיות מבחינתכם ועוד. היעזרו בחברים, משפחה ומכרים. הכנה מקצועית על ידי צוות המומחים של להיות1 אפקטיבית ביותר מבחינת הפגת חששות, חיזוק יכולות ההתמודדות והגדלה משמעותית של סיכויי ההצלחה בראיון.

לייעוץ וליווי אישיים, להכנה מקצועית ומותאמת אישית לראיון עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון), לשדרוג מקצועי של קורות חיים ולכתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                                            השרותים המומלצים שלנו:

קורות חיים של מנהלים בכירים – קצת מהרבה או הרבה מקצת?                             כתיבה מקצועית של קורות חיים

איך לכתוב קורות חיים בהתאמה לתוכנות האוטומטיות שסורקות אותן        התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה                                                             כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין    

  "וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה",                                    ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?                                                    למחירון

                              

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Comments