הכנה לראיון עבודה - שימו לב גם לנקודות הבאות 8.10.2011

בהמשך למאמרים הקודמים בנושא טיפים, עצות ורעיונות כיצד להתכונן לראיון עבודה (ראו: קרא על הכנה לראיונות עבודה), הנה מספר מצבים ונקודות נוספות למחשבה.

 

מתן שתי אופציות לקביעת מועד לראיון

לעיתים מקצים ארגונים יותר מיום ראיונות אחד למשרה מסוימת. מועדים אלו מוצעים למועמד בשיחה הטלפונית המקדימה. במקרה בו הוצעו לכם מספר חלופות למועד קיום הראיון המלצתנו היא לבחור במועד המוקדם ביותר שניתן, במידת האפשר, וזאת מהטעמים הבאים:

-          מועמד שמבקש לבחור במועד המוקדם יותר משדר אנרגיות חזקות יותר והתלהבות גדולה יותר.

-          עלול להיות מצב בו כבר במועד הראשון או במועדים הראשונים של הראיונות יימצאו מספר מועמדים שעונים על דרישות הארגון שיעברו לשלבי המיון הבאים מבלי להמשיך ליתר ימי הראיונות.

הקדמה משמעותית בשעת הראיון או במועד הראיון

במצב בו נקבע לכם ראיון למועד מסוים ויוצרים עמכם קשר להקדים את שעת הראיון או את מועד הראיון, מובן שמומלץ לעשות כל מאמץ להיענות לבקשת הארגון כיוון שבכך אתם:

-          מעריכים את מאמצי הארגון לקיים את הראיון ולבחון אפשרות לשלב אתכם בין שורותיו.

-          מגלים גמישות ויכולת להתאים עצמכם לנסיבות משתנות.

-          משדרים את החשיבות שאתם מייחסים לראיון העבודה בארגון.

מובן ששינויים תכופים בשעת או במועד הראיון מצריכים כבר מחשבה מחודשת על היחסים הטריים ביניכם ובין הארגון.

איחור משמעותי בשעת הראיון

לעיתים קורים מצבים בהם זומן מועמד לראיון בשעה מסוימת, וכניסתו לראיון מתעכבת, מתעכבת, מתעכבת ואז... מתעכבת עוד טיפה.

במצב זה המלצתנו היא להמתין פרק זמן סביר, שעשוי להשתנות בעבור כל אחד מכם, ובמידה והכניסה לראיון מתעכבת וחוצה סף זה ליידע בנימוס את איש הקשר בארגון כי עומדות בפניכם התחייבויות מוקדמות נוספות וכי תשמחו לשוב שנית במועד בו יהיה נוח לקיים את הראיון. מובן שהמלצה זו עשוייה להשתנות מאדם לאדם (למשל, מחפש עבודה שאינו מצליח למצוא עבודה במשך מספר חודשים יסכים להמתין פרק זמן ארוך יותר).

חדר המתנה עמוס

במידה והגעתם למשרדי הארגון, חדורי מוטיבציה ומרוכזים, ולפתע גיליתם בחדר ההמתנה 16 מועמדים נוספים, אין צורך להילחץ ובטח שלא כדאי להתחיל ולתחקר את כולם. לא בטוח שכולם באו להתראיין לאותה משרה כמוכם. גם אם כן, אין לכם דרך להשפיע על כך מלבד להתרכז בעצמכם, להכין את עצמכם בדקות האחרונות לפני הראיון ולהצליח בו בגדול.

מספר מראיינים

מפעם לפעם נתקלים מועמדים במצב בו הם מוזמנים לראיון עבודה כאשר מולם ניצב יותר ממראיין אחד. לעיתים מדובר במראיין ובמשקיף או משקיפים, ולעיתים מדובר במספר מראיינים פעילים. בכל מקרה שכזה כדאי:

-          לייחס תשומת לב באופן שווה לכל המשתתפים בשיחה.

-          להיות עירניים לכך שגם אם נשאלנו שאלה על ידי מראיין אחד, במהלך התשובה נוודא תשומת ליבם של יתר המשתתפים בשיחה ולא נאבד אותם.

-          להימנע, למרות האמור לעיל, ממעבר תכוף מדי ממראיין למראיין תוך יצירת חיקוי מרשים ומעורר הערכה של ממטרה.

הפרעות לתשומת הלב של המראיין

במידה והראיון מתקיים במשרדו של המראיין ולא בחדר ישיבות או במקום אחר, עלולות להיווצר הפרעות במהלך הראיון כגון טלפונים, אנשים שנכנסים לחדר במהלך הראיון, התראות למיילים שמסיחות את תשומת ליבו של המראיין ועוד. במידה והפרעות אלה חוזרות ונשנות ומגיעות למצב בו אתם חשים שהראיון אינו אפקטיבי ואינו מכבד אתכם, ניתן לפנות למראיין במשפט כגון זה: 'אני מבין שאתה עסוק מאוד, אבל הראיון הזה חשוב לי ביותר והייתי שמח אם היינו יכולים לקיים אותו בסביבה עם פחות הפרעות'. מובן ששימוש במשפט זה צריך להיעשות תחת שיקול דעת ובהתאם לנסיבות שכן הוא עלול לשפר את המצב מצד אחד, אולם הוא גם עלול להכעיס מראיינים מסוימים מצד שני.

הפרעות לתשומת הלב של המרואיין

אין צורך לציין שראיון עבודה הוא הזדמנות חשובה ביותר ולכן כדאי לנטרל מראש הפרעות פוטנציאליות כגון טלפונים ניידים (לשים על שקט או לסגור, גם רטט מפריע ופוגם בריכוז). במידה ובגב המראיין חלון גדול המשקיף החוצה או לחדרים אחרים בארגון כדאי לבחור נקודה בתוך החדר (רצוי המראיין...) ולהתמקד בה, כך שתשומת לבכם תישאר בתוך החדר ולא תופנה לדברים לא רלוונטיים שיפגמו בריכוז שלכם בשעת הראיון.

 

אנו מזמינים אתכם להיעזר במומחים של להיות1 בהכנה אפקטיבית וממוקדת אישית לראיון עבודה בליווי פסיכולוגים ארגוניים ויועצים ארגוניים, צרו איתנו קשר ב- lihiyot1@gmail.com או באתר www.lihiyot1.co.il.


לקריאה נוספת:

כתיבת קורות חיים - הגזמות והצנעות

הכנה לראיון עבודה: תכונות חיוביות, תכונות שליליות ומה שביניהן

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Comments