הכנה לראיון עבודה באנגלית 14.10.2011


ראיון עבודה מהווה מעמד מאתגר ולעיתים מלחיץ. אנחנו נמצאים במצב בו עלינו להציג עצמנו באופן שיווקי, לשכנע את המראיין או את המראיינים כי אנחנו הבחירה הנכונה ביותר לתפקיד ואף לעשות זאת באופן רהוט ומקצועי.

האתגר קשה שבעתיים כאשר מדובר בראיון באנגלית או בשפה זרה אחרת. אין ספק שהכנה לראיון עבודה על ידי מקצוענים משפרת רבות את ביטחון המועמד ואת יכולותיו וכישוריו להציג את עצמו ולתת מענה מספק על שאלות באופן משכנע, עובדתי ושיווקי. אולם, גם לפני מעבר הכנה מקצועית לראיון עבודה כדאי לייחס מחשבה לנקודות הבאות.

מונחים מקצועיים – באנגלית זה נשמע שונה...

אתם שוחים בתחום בעברית, מכירים כל מושג, כל וריאציה, כל מונח מקצועי שיש או שהולכים להמציא. פתאום צריך לאמר אותם באנגלית. וזה צריך להישמע טוב. אתגר.

כמעט כולנו נוטלים הלוואות. כמעט כולנו משלמים החזרים על חשבון קרן וריבית. כמה מאיתנו יודעים איך אומרים קרן באנגלית? (למתקשים בדחיית סיפוקים התשובה מצורפת בסוף המאמר).

במידה וחלק נכבד מהעבודה שלכם אינו מתבצע באנגלית, וגם אם כן, כדאי לערוך מיפוי קצר של מונחים ומושגים מקצועיים ששגורים על פיכם בשגרת העבודה ולוודא כי אתם שולטים במקבילים שלהם באנגלית. זה מאוד לא נעים לעצור באמצע תשובה ולנסות להיזכר איך אומרים מושג מסוים באנגלית.

התאמת השפה למשרה ולדרג

לאחר שהתגברנו על מכשול המונחים המקצועיים כדאי להתרענן בדיבור שוטף בשפה תוך התאמת אוצר המילים לתחום המשרה ולדרג המבוקשים. מהנדס מכונות, איש תכנות, סמנכ"ל כספים ומנהל פיתוח עסקי ידברו ברמות שונות של אנגלית. באופן טבעי משרותיהם השונות מיועדות לתחומים שונים, לקהלי יעד שונים ולהשגת מטרות שונות, ולכן עלינו לוודא כי השפה בה נדבר תתמוך בהשגת המטרות הללו.

קורות החיים שלי באנגלית – Did I do that???

מכיוון שחלק מהשאלות עליהן תידרשו לתת מענה אינטליגנטי במהלך ראיון עבודה באנגלית סובבות סביב קורות חייכם הרי שמומלץ לעבור עליהם מספר פעמים ולשלוט בכתוב בהם. לפעמים אנו שולחים קורות חיים באנגלית שרשמנו לפני זמן מה, לפעמים אנו נעזרים בשירותי מקצוענים לכתיבת קורות חיים באנגלית ובעברית. בכל מקרה כדאי שנפגין שליטה מלאה בכתוב בהם. הדבר נכון שבעתיים בעת ראיון עבודה באנגלית. עלול להיווצר מצב לא נעים בעליל במקרה בו נישאל שאלה לגבי סעיף בקורות החיים אותו אנו לא בדיוק זוכרים או סעיף שמכיל מילה שאנחנו לא בדיוק מבינים. לכן כדאי לתרגל שאלות ותשובות הנגזרות מתוך קורות החיים באנגלית.

Practice Makes Perfect

אחרי שאיתרנו כמה נקודות מפתח שמודעות להן עשויה לסייע לנו במעבר ראיון עבודה באנגלית בהצלחה, פשוט כדאי לתרגל. כפי שאמרנו בעבר: מראה ידידותית, חבר קרוב, בן משפחה סבלני או חיית מחמד מוכשרת במיוחד יכולים לסייע רבות בנושא זה. ככל שתתרגלו יותר כך תהיינה שגורות המילים בפיכם ותצאנה באופן חלק ונוח יותר וכך תגדל היכולת שלכם להתמודד בגמישות עם שאלות אליהן לאו דווקא התכוננתם.

אגב, המונח המקביל לקרן הלוואה באנגלית הוא – Principal.

 

אנו מזמינים אתכם להיעזר במומחים של להיות1 בהכנה אפקטיבית וממוקדת אישית לראיון עבודה בעברית ובאנגלית בליווי פסיכולוגים ארגוניים ויועצים ארגוניים, צרו איתנו קשר ב- lihiyot1@gmail.com או באתר www.lihiyot1.co.il.

לקריאה נוספת: 

"...וזה אני בטיול רכיבה על אלפקות במדבר יהודה", תמונה אישית בקורות חיים - לצרף או לא?

כיצד נכון לכתוב קורות חיים באנגלית?

למה צריך קורות חיים באנגלית? להיות1

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Ċ
BE1 Be Everywhere,
14 באוק׳ 2011, 9:07
Comments