הצגה עצמית בראיון עבודה - שולטים בראיון!

הצגה עצמית בראיון עבודה  - שולטים בראיון!

צלחתם את שלב הסינון הראשוני של קורות החיים וזומנתם לריאיון? ברכות! כעת עולה השאלה איך תוכלו להתקדם הלאה? התשובה לכך היא פשוטה. דעו כיצד להציג את עצמכם בראיון עבודה בצורה הטובה ביותר. מדוע נושא זה חשוב? מאחר שהצגה עצמית נכונה יכולה לחסוך לנו הרבה שאלות בהמשך השאלות. לפני שארחיב בנושא אמליץ לקרוא את המאמר המקדים בנושא: הצגה עצמית בראיון עבודה.

מה חשוב לומר בהצגה העצמית בראיון העבודה?

ישנם מספר דברים שתוכלו לציין בראיון באופן קונקרטי שייצג אתכם בפני המראיין בצורה הטובה ביותר. הקפידו להתייחס לנקודות הבאות:

  • רקע תעסוקתי רלוונטי כללי.
  • השכלה, הסמכה ותעודות רלוונטיות.
  • שניים עד שלושה תפקידים אחרונים שבהם עסקתם בסדר כרונולוגי הפוך. בחלק הזה חשוב להבליט את ההישגים, היכולות וההשפעה שלכם במקומות העבודה הקודמים.
  • ניתן גם לציין את המכשולים שהתמודדתם עימם במקומות העבודה הקודמים אך חשוב מאוד גם להמשיך ולספר כיצד התגברתם על מכשולים אלו. אם אתם מעוניינים להציג גם את חסרונותיכם, עשו זאת בעדינות ובצורה יפה אך גם כאן ספרו כיצד אתם מתמודדים עימם כך שלמעשה הם לא מהווים בעיה.
  •  ספרו על היחסים שלכם עם הבוס הקודם המדגימים יחסים חיוביים (חסכו מהמראיין את סיפורי "התעמתנו-והמאבטחים-פינו-אותי-מהבניין")!
  •  לסיום, סכמו בציון העובדה מדוע אתם נמצאים בראיון ("כיום אני מעוניין להרחיב את תחומי אחריותי המקצועית", למשל) וכיצד תוכלו לתרום לתפקיד המבוקש.

תחסכו ממני! או... כיצד הצגה נכונה משרתת אתכם?

להצגה עצמית נכונה בראיון עבודה ישנו יתרון אחד משמעותי: אתם שולטים בתהליך משום שביכולתכם להכין קווים כללים כתשובה לשאלה עוד לפני ששאלו אותה. בכך, תוכלו לקבוע את הטון לשאלות הבאות ואף לחסוך בשאלות כגון:

  • למה עזבת את התפקיד האחרון שלך?
  •  מה הן ההצלחות שלך?
  • מה היה טיבו של הקשר שלך עם המנהל שלך?
  • למה את/ה מתאימ/ה ביותר לתפקיד ? 

באופן הזה אתם מנווטים את הספינה! כוונו את ההצגה העצמית לרוח ולדרך בהן אתם מעוניינים. זכרו שעליכם למכור מוצר והמוצר הזה הוא אתם. יש לעשות זאת בצורה המשכנעת ביותר.  

קשה באימונים קל בריאיון!

היכולת לשלוט בטקסט הנאמר בראיון לצד היכולת לתחום זאת בתשובה בת כמה דקות בודדות חשובות ודורשות תרגול ותכנון מראש. לכן, זכרו לתרגל בפני המשפחה, חברים ואפילו מול המראה את הנקודות שתרצו להציג עם דגש מיוחד על הנקודות הרגישות כמו מכשולים וחסרונות. המשפחה והחברים יוכלו לתת לכם הכוונה איך  לומר את הדברים נכון ולתת ביקורת בונה.

עדיין חוששים ולא בטוחים מה לומר וכיצד להציג את עצמכם?

אנו נשמח לעזור לכם בהכנה לראיון עבודה ובהצגה עצמית איכותית ונכונה! צרו איתנו קשר ב lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב www.lihiyot1.co.il.

 

השירותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה

שדרוג קורות חיים

התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

כתיבת קורות חיים אקדמיים

 

מאמרים נוספים מומלצים:

טעויות נפוצות בראיונות עבודה

מוטיבציה לראיון עבודה ולחיים באופן כללי


כתיבת קורות חיים: לצרף תמצית או להשמיט?

להשיב את העוצמה

 

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות

Comments