לחץ לפני ראיון העבודה – לא רק מצד המועמד

לחץ לפני ראיון העבודה – לא רק מצד המועמד

אני רוצה לספר לכם סוד של יועצת ארגונית, שגייסה צוותי עובדים במשך שנים והעבירה מבחנים קבוצתיים וסימולציות שונות. הלחץ שאתם עומדים בו לקראת ריאיון העבודה, לא קיים רק בקרבכם – לעיתים גם הצד השני, המגייס, לחוץ אפילו יותר מכם למצוא את המועמד המתאים למשרה.

אפקט הלחץ שהגיוס יצליח, העומד על הכתפיים של הצד המגייס, הוא עצום כיוון שזמן שווה כסף וכסף שווה זמן ואם הגיוס הוא לא איכותי ולא מוצלח, כולם בזבזו את זמנם והאנשים שאליהם יבואו בטענות הם אלה שכשלו בהליך הגיוס.

לכן לפעמים, התהליך של הגיוס נראה ארוך ומייגע - ראיון טלפוני, ראיון פרונטלי, לפעמים אפילו ראיון בסקייפ, מבחנים קבוצתיים, סימולציות, ראיון עם פסיכולוג, מבחני הערכה, מבחני אמינות ועוד – הכול במטרה להבטיח גיוס איכותי.

קל הרבה יותר לפחד ביחד – וגם להתכונן!

כאשר אנו עוזרים למועמדים לעבור את כל השלבים, משלב כתיבת ושדרוג קורות החיים, הכנה לראיונות או מבחנים קבוצתיים וסימולציות, אנחנו לוקחים בחשבון שאנחנו צריכים להרגיע אותם, לכוון אותם ולתדרך אותם נכון, הן מבחינת הצגה עצמית, הן מבחינת השאלות הצפויות בראיון העבודה ואיך לענות עליהן והן לתדרך אותם לעבור את המבחנים הקבוצתיים בקלות. ולאלו שחוששים ממש ממעמד הריאיון, אנו מזכירים שהצד השני כנראה בלחץ כפול :-)

גלו סבלנות כלפי המגייס ודרישותיו

למועמדים זה נראה מייגע, אבל למראיין שבוחן כל שלב ושלב יש אחריות גדולה על הכתפיים ולכן הוא בלחץ גדול להצליח לבצע גיוס מדויק ומקצועי וכדי לעשות כן, הוא מגייס את כל הכלים שיכולים לעזור לו לברור בין המועמדים השונים. לכן, כשאתם מגיעים לראיון עבודה נשמו עמוק, הגיעו רגועים ושימו לב שאתם לא בלחץ לבד - יש עוד לחץ ואחריות רבה בצד השני, אז גלו סבלנות לדרישות של שלבי הגיוס השונים, כמובן בגדר הסביר.

מידע וליווי מקצועי

אנחנו מזמינים אתכם לטייל באתר שלנו, שם תמצאו מאות מאמרים אינפורמטיביים ומקצועיים, שנכתבו בכל נושא ונושא ושיכולו לעזור לכם בכל שלב לקראת העבודה החדשה שלכם.

אם אתם צריכים שנלווה אתכם כבר מהשלבים המוקדמים, התקשרו לקבל הצעת מחיר ל - 03-6777127 או שלחו מייל lihiyot1@gmil.com

לנוחיותכם, אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.


 

 

 

 

Comments