המעסיק הבא שלכם – לא מחפש רק ניסיון

המעסיק הבא שלכם – לא מחפש רק ניסיון

אז אתם מחפשים עבודה חדשה. כזו שתתאים לכם יותר, שתאתגר אתכם יותר ושתצליח להביא את היכולות שלכם לידי ביטוי בצורה המקצועית הטובה ביותר, שתקדם אתכם הלאה ותגשים את החלומות הכי גבוהים שלכם בכל מה שנוגע לקריירה. ולא רק שאתם מחפשים עבודה חדשה, גם יש ברשותכם את כל הידע והניסיון המקצועי הדרוש, בכדי למצוא בדיוק את העבודה שאנחנו מדברים עליה. אז הגשתם מועמדות, הגעתם לראיון העבודה בטוחים בעצמכם וביכולות שלכם, חיכיתם בסבלנות לשיחת הטלפון עם הבשורה המרגשת וכשסוף סוף צלצל הטלפון – הקול בצד השני, אמר לכם בנעימות שהיה נעים להכיר, אבל הם כרגע מעדיפים להמשיך עם מועמד אחר. אז מה קרה בדרך? לאיפה הלך כל הניסיון והידע שהיו אמורים להרשים כל מראיין שפוגש אתכם? ככל הנראה שכחתם לקחת בחשבון, שיקול אחד ומרכזי – ההתאמה שלכם ולא רק מבחינה מקצועית.

הניסיון והידע – רק חצי מהעבודה

כן, קראתם נכון. היום המעסיקים שלכם לא מחפשים רק את הרקורד המקצועי שלכם ואת ההישגים והיכולות שאתם מביאים, שסביר להניח יתרמו לא מעט לחברה שלו. היום, המעסיקים שלכם מחפשים ערך מוסף. אם בעבר, כל מה שהיה נדרש על מנת להרשים את המעסיק היה מה שאתם מביאים אתכם, מבחינת ניסיון וידע לעסק, כיום המעסיקים מבינים שכדי לבנות עסק משגשג – צריך צוות מנצח. ובשביל לבנות צוות מנצח, צריך חבורה של אנשים שיודעים לעבוד ביחד בצורה יעילה, מהירה וחכמה. לכן, שאתם מגיעים לראיון העבודה, המעסיק העתידי שלכם בודק לא רק את מסמך קורות החיים שלכם, אלא גם את מידת ההתאמה שלכם לצוות או לחברה שלו. הוא מנסה לקלוט מכם, מהדברים שאתם משדרים לו בזמן הריאיון ודרך קורות החיים – האם אתם מסוגלים להשתלב בצוות שלו בצורה טובה ונכונה גם עבורם (הצוות) ועם עבורכם. עד כמה שיקול ההתאמה שלכם לצוות יכול להיות שיקול מרכזי? עד מאוד. כיום זה ככל הנראה בין השיקולים העיקריים הנלקחים בחשבון, לצד הניסיון שאתם מביאים עמכם. אפשר אף להרחיק לכת ולהגיד שבמרבית המקרים, זה בערך חמישים-חמישים.

אז איך עוברים את המכשול?

לעומת הניסיון המקצועי שלנו, אותו אפשר לפרט על הדף – את היכולת שלנו להתאים לצוות של המעסיק העתידי, קצת קשה יותר להעביר בראיון עבודה, כיוון שלא מתאפשר לנו לפגוש את הצוות לפני שאנחנו מגיעים לראיון. אם כן יוצא לנו להגיע לראיון העבודה ולראות קצת כיצד הצוות עובד ביחד ומה היא האווירה במשרד – מה טוב, אפשר להעביר את זה הלאה בראיון ולהשתמש בזה. אפשר גם לציין את ההתרשמות החיובית שלך מהמקום ומהאנשים שעובדים בתוכו. אבל אם לא יצא לנו לפגוש אף אחד בדרך לראיון העבודה, אפשר עדיין להשתמש ביכולות מקורות החיים שלנו לטובתנו – אם אנחנו יודעים מראש שהעבודה דורשת עבודה של צוות מנצח, אפשר להדגיש בקורות החיים שלנו את היכולות שנוגעות לנושא, כמו יכולת עבודה בצוות ולהעלות אותן כחלק מהתכונות החזקות שלנו בראיון העבודה עצמו.

לא בטוחים איך להדגיש את הדברים הנכונים בקורות החיים? מבולבלים לגבי ראיון עבודה מתקרב? אז למה שלא תצרו קשר עם להיות1 עולם העבודה עוד היום ונעשה לכם קצת סדר?

טלפון: 03-6777127

מייל: office@lihiyot1.co.il

או השאירו פרטים בטופס המצורף!

 

Comments