הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה 19.11.2011

לא מזמן חיפשתי כותב מקצועי נוסף להרחבת צוות הכותבים שלנו. בשביל לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שלנו לכתיבה מקצועית של קורות חיים ושל חומר שיווקי נוסף אני מחפשת תמיד את הכותבים הטובים ביותר שניתן למצוא.

קיבלתי מספר רב של קורות חיים, חלקם כתובים טוב יותר, חלקם כתובים טוב פחות. אחד המועמדים ממש תפס את עיניי ואת עיני יתר חברי הצוות ששילבתי בחיפוש. היה לו ניסיון מגוון בכתיבה מקצועית בנושאים רבים, קורות החיים עצמם היו מנוסחים היטב וכתובים כראוי.

חדורת התלהבות, הרמתי אליו טלפון באופן אישי תוך ציפייה לשיחה ולאחר מכן למפגש עצמו. השיחה עצמה, שהייתה קצרה מאוד ומיד אפרט לגביה, יצרה אצלי מספר מחשבות ותחושות שהתפתחו ברצף הבא:

·         אולי טעיתי במספר אליו חייגתי? אהה... לא, זה המספר הנכון...

·         אולי לקחתי מסמך קורות חיים של מישהו אחר? אהה... לא, זה המסמך הנכון...

·         אוי הברוך.

·         אכזבה.

·         שיחה עם מגהץ האדים שלי תהיה מספקת יותר מנטאלית וגם אינטלקטואלית.

כשהתחלנו בשיחה והתחלתי לשאול שאלות, האדם שמעברו השני של הקו, היה פשוט לא נעים, אדיש ואפילו ציני. אחרי פחות מדקה סיימתי את השיחה.

אחרי החוויה הזאת נתגבשו בי חמישה עקרונות חשובים לגבי פנייה טלפונית מהמעסיק, אותם אחלוק אתכם כעת:

1.      פנייה טלפונית מהמעסיק מהווה ראיון עבודה לכל דבר ועניין וכך בדיוק יש להתייחס אליה. היו נחמדים, אדיבים ומנומסים. לציניות, אדישות ואף לאנרגטיות יתר אין מקום בשיחה זו. המטרה היא להותיר חשק לפגוש אתכם בשלב הבא – ראיון העבודה עצמו.

2.      כיום נהוג לשלוח קורות חיים למספר רב של משרות. אולם, נסו לזכור לפחות את המקומות החשובים יותר עבורכם אליהם אתם שולחים קורות חיים. לגביהם, היו מעודכנים ומיודעים לגבי נתונים חשובים אודות הארגון. כך תוכלו לשדר נכונות, התעניינות ורצינות.

3.      אל תזלזלו בשיחה או במשוחח, גם אם היא נערכת על ידי פקיד, מזכירה, מתאם פגישות או עוזר, לכולם יש רגשות ולחלקם יש את הכוח להחליט אם תמשיכו הלאה או שניתן יהיה לפגוש אתכם באי המודחים.

4.      במידה ואתם מקבלים את השיחה שעה שאתם בקניון רועש, רחוב סואן או כל מקום עמוס אחר בו לא ניתן לשוחח בחופשיות, ניתן להתנצל, לקחת יוזמה, לבקש מהמראיין מספר טלפון לחזרה ולתאם מועד לשיחה שיהיה נוח עבור שני הצדדים.

5.      ניתן בהחלט לנצל את מעמד השיחה הטלפונית לשאול מספר מצומצם של שאלות. הקפידו לבחור באלה החשובות ביותר עבורכם ובאלה שהתשובות עליהן תסייענה לכם להתכונן לשלבים הבאים בתהליך.

להכנה מקצועית לראיון עבודה ולתרגול מענה על השאלות הנשאלות בו תוך ליווי אישי על ידי פסיכולוגים ארגוניים ויועצים ארגוניים צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.

 

לקריאה נוספת:                                                                                                                השרותים המומלצים שלנו:

מעבר ראיון עבודה בהצלחה – כוס ורבע של ביטחון עצמי,                                                כתיבה מקצועית של קורות חיים

קורטוב של גישה חיובית ו- 2 תכונות שליליות – האם זה מספיק?                                    הכנה לראיון עבודה פרונטלי

הצגה עצמית בראיון עבודה                                                                                               הכנה לראיון עבודה טלפוני SOS

שפת גוף בראיון עבודה                                                                                                     הכנה למבחני מיון

למחירון                                                                                    

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Comments