"אז ספר לנו קצת על עצמך"

"אז ספר לנו קצת על עצמך"

אז הצלחתם להשיג ראיון עבודה לעבודה הנחשקת, לה חיכיתם כל כך הרבה זמן ולא רק שהצלחתם להשיג את ראיון העבודה הנחשק, גם הגעתם מוכנים בדיוק לפני הספר – לבושים כראוי, עם קורות חיים מצוחצחים ביד, לפני הזמן ואפילו התאמנתם קצת בבית ואתם ללא ספק מרגישים כאילו אתם הולכים לכבוש עוד פסגה בקריירה המקצועית שלכם, עד שהתיישבתם בכיסא מול המראיין, חייכתם אליו, הוא חייך בחזרה ואמר  - "אז ספר לי קצת על עצמך".

מה זאת אומרת לספר על עצמי ומה זאת אומרת קצת?

אמנם יש הרבה שאלות שיכולת לעורר לחץ בראיון העבודה, אבל השאלה הראשונה שמבקשת מאתנו בסה"כ להציג את עצמנו במילים שלנו, יכולה להיות המבלבלת ביותר. מה לספר? איך לספר? כמה לפרט? כל השאלות האלו בסופו של דבר מתרכזות לשאלה אחת מרכזית, שמניעה את הבלבול שלנו יותר מכל - איך עונים על השאלה הזאת מבלי להעמיס בפרטים לא רלוונטיים?

את הביוגרפיה תשאירו לספר

בשביל לענות על השאלה הזאת, חשוב שנבין קודם כל מה המראיין רוצה למעשה לדעת. כשהוא מבקש מכם לספר על עצמכם בקצרה הוא לא מבקש לדעת את סיפור חייכם החל מילדותכם בין רחובות העיר ועד לרגע צמיחתכם כאנשי קריירה מצליחים שלא שוכחים מאיפה הם באו. המראיין מבקש למעשה, שתספרו על העבר המקצועי שלכם. לכן, הימנעו מ – "שמי אסף, אני בן 29, שלושה חודשים, עשרה שבועות, ארבעה ימים ושש וחצי דקות. נולדתי לשני הורים מאוהבים וצעירים שעלו לארץ בשנות השבעים, אני במקור מרעננה ויש לי אוסף של כרטיסיות אוטובוס שאני נהנה למיין בזמני הפנוי" והשתדלו להתמקד בניסיון המקצועי שרכשתם, את השאר תשאירו לביוגרפיה הרשמית.

אז מה להגיד? איך לענות?

השאלה הזאת למעשה צריכה להוות תמצות של כמה משפטים של קורות החיים. החלו מלציין את הגיל, המצב המשפחתי ומקום מגוריכם, זו יכולה להיות פתיחה מצוינת ותמציתית לכל פרט אישי שהמראיין צריך לדעת עליכם. לאחר מכן, אפשר לפרט בקצרה על העבר המקצועי שלכם – מהלימודים ועד העבודות האחרונות והניסיון שלכם והשתדלו להשאיר את זה בתחום הרלוונטי לראיון (למראיין שלכם ככל הנראה פחות חשובה העובדה שבגיל 16 עבדתם בסניף ההמבורגר הקרוב, אלא אם רכשתם שם יכולות וניסיון שיכולים לתרום לעבודה שאתם מועמדים אליה). בסוף אפשר להוסיף גם כמה משפטים על למה אתם מעוניינים לעבוד אצלו. אבל הדבר החשוב ביותר מכל אלה, הוא להשאיר את זה תמציתי. למראיין שלכם כבר יש את קורות החיים שלכם מולו והריאיון נמצא רק בתחילתו, כך שעוד יהיו לכם הזדמנויות להרשים בראיון, אז רצוי להשתדל להשאיר את זה קצר ולעניין.

זקוקים לעוד עזרה? עדיין מרגישים שאתם לא מוכנים לראיון העבודה הבאה או שקורות החיים שלכם לא באמת מצוחצחים מספיק? בלהיות1 הכנה לראיונות עבודה אנחנו פה בדיוק בשבילכם! צרו קשר עוד יום!

טלפון: 03-6777127

office@lihiyot1.co.ilמייל:

או השאירו פרטים כאן למטה!

 

Comments