איך לשווק את עצמכם בצורה נכונה בריאיון עבודה?

איך לשווק את עצמכם בצורה נכונה בריאיון עבודה?

 

ריאיון העבודה הינו חלק קריטי בניסיון להתקבל לעבודה חדשה. לא הרבה יודעים, אבל עם הזמנתכם לריאיון עבודה, הסיכויים שתתקבלו גדלים. אך, מאותו רגע מוטלת עליכם חובת ההוכחה - להוכיח למה אתם אלו שעדיפים על פני מועמדים אחרים. ההבנה מצדכם כי שיווק נכון יתרום לקבלה לעבודה תעודד אתכם לעבוד ולבנות את הדימוי האישי שלכם. אך עוד לפני זה, עוד לפני שליחת קורות החיים שלכם, עשו בדק בית, בחנו את התכונות המיוחדות שלכם וגלו את החזקות הפנימיות הקיימות אצלכם.

מהו מיתוג עצמי לא טוב?

הגעתם לריאיון ואתם יושבים מול המראיין - זכרו כי אתם נמצאים בעמדה של נבחן מול בוחן. כמובן שקיימים מראיינים מסוגים שונים, קשוחים יותר או פחות, אך יש דברים שבכל מקרה אסור לכם לעשות. התפרצות לדבריו של המראיין ואי התאמה לשטף דיבורו, הגעה לריאיון במועד מאוחר ממה שנקבע טלפונית או התווכחות ישירה עם המראיין, על נושא הקשור למשרה או על כל דבר אחר לצורך העניין, לרוב יפגעו באופן משמעותי בסיכויים שלכם להתקבל לעבודה זו.

הכנה לראיון

הכנת שיעורי הבית לפני ההגעה לריאיון הינה חלק קריטי בתהליך. אצל כולנו קיימות חולשות מסוימות בין אם בולטות יותר או פחות. החוכמה היא להפריד בין החיים האישיים והעבודה, לשלוט ולדעת להתמודד עם החסרונות שלכם. ברגע שתכירו באופן מוחלט את חולשתכם תהיו חזקים מול מועמדים אחרים, כיוון שתוכלו להציג את התכונות החיוביות שלכם ולהבליט את כישוריכם המקצועיים ואת הערך המוסף שאתם מביאים עמכם לתפקיד.

מיתוג נכון מתחיל בפרטים הקטנים

יש חשיבות מאוד גבוהה לזמן ההגעה לראיון – הקפידו להגיע כ-10 דקות לפני השעה שנקבעה לכם – אל תגיעו מוקדם מידי ובשום אופן אל תאחרו – ברגע שאיחרתם, סביר להניח שנפסלתם בתור מועמדים. זכרו גם להקפיד על מראה נקי ומסודר – חשוב להבין כי אתם נבחנים החל מהרגע שנכנסתם למקום בו מתקיים הריאיון, כאשר מסתכלים על הלבוש שלכם, השיער ואפילו הריח שלכם. גם מבחינת התנהלות, נדרש מכם לשמור על קור רוח לאורך כל הריאיון, אף על זאת שאתם מתנהגים אחרת בהתנהלות היומיומית שלכם, שדרו ביטחון עצמי ואמונה בעצמכם. שימו לב לשפת הגוף שלכם – ואת החלק הזה מומלץ לתרגל בבית מול המראה. אימון עצמי על סימולציות שונות והתמודדות עם שאלות מפתיעות, היכולות להיאמר במהלך הריאיון, יספק לכם יתרון על פני אחרים.

 

לסיכום, הסיכוי להתקבל לעבודה, תלוי כמעט אך ורק בכם. שדרו ביטחון עצמי, האמינו בעצמכם וביכולותיכם המקצועיות ותנו לביטחון שלכם לשרות על המראיין. אם תאמינו בעצמכם תוכלו לשכנע אחרים גם להאמין. זכרו להיות אדיבים, מנומסים ולהתנסח בצורה נעימה – אמנם הכישורים המקצועיים הם החשובים ביותר, אבל תמיד תזכרו שגם האופי, האישיות וההתנהגות שלכם הם גורמי מפתח בדרך למשרה הבאה.

רוצים הכנה מקצועית לראיון העבודה? אנחנו יכולים לעזור!

צרו קשר עוד היום: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com


 

Comments