"אז למה עזבת את התפקיד האחרון שלך?" 30.7.2011

מכירים את השאלה הזו? שאלה מרגיזה שלפעמים טומנת בחובה מטען רגשי נפיץ...

למה לעזאזל שואלים אותנו את השאלה הזאת? כולם הרי יודעים שזאת שאלה שבמקרים רבים אנו מעדיפים שלא להיכנס אליה ובכל זאת היא עולה בחלק נכבד מהראיונות.

למי מאיתנו אין בטן מלאה לפחות על אחד מהמעסיקים הקודמים שלו? מעסיק שלא נתן מקום לביטוי אישי, לא שילם כפי שמגיע, לא קידם או לא קיים הבטחות... מה לעשות, מעסיקים כמו משפחה - לא בוחרים. לפעמים לא מדובר רק במעסיק. אולי מקום העבודה היה משעמם, העובדים האחרים היו סנובים או סתם הנסיעה בבוקר לא באה לכם טוב. ניתן למצוא אלף תירוצים וסיבות מדוע עזבתם, אך השאלה היא הם ישרתו אתכם בצורה טובה ויגדילו את הסיכוי להתקבל לעבודה החדשה.

עצרו שנייה וחישבו בתור מעסיק – האם אתם הייתם מקבלים את עצמכם לעבודה עם תירוצים כאלה?

מעסיק פוטנציאלי לא שש לשמוע רכילות על מעסיק קודם, או ביטויים שליליים לגביו. כאשר המעסיק הפוטנציאלי שומע זאת הוא מסיק מכך שאם מסיבה כלשהי דרכיכם תיפרדנה בעתיד, לא תהססו להשמיע דברים אלה גם אודותיו ואודות ארגונו. בנוסף, במהלך ראיון איננו יכולים להיות בטוחים שלמי שיושב מולנו אין קשר לבוס הקודם שלנו ובמדינה קטנה כמו שלנו בה כולם מכירים את כולם מדובר בסיכוי לא זניח ובסיכון שחבל לקחת.

אז הבנו שהתמקדות בשלילי באופן בוטה, גם אם זה מה שמרגישים חזק חזק בבטן היא לא דרך אפקטיבית במיוחד לכבוש את ליבו של המראיין. לכן, חשוב לבחור ניסוח מתאים לתשובה, כזה שגם יהווה הסבר וגם ישכנע שבחרתם לעזוב מהסיבות הנכונות.

להלן כמה נקודות למחשבה שיכולות לתת מענה טוב ובמרבית המקרים גם מעוגנות במציאות. תוכלו לנסות לעשות שימוש בהסבר אליו אתם אכן מתחברים כך שהצגתו גם תישמע אותנטית.

התפתחות והתמחות: נסו להציג את הרצון שלכם להתפתח ולהתמחות כסיבה לעזיבה אפשרית במשפט כמו: 'אהבתי מאוד את מקום העבודה הקודם שלי אך בתפקיד עליו אני מתמודד אני מבקש להעמיק את הידע המקצועי שלי ואני אף מחפש תחומי התמחות חדשים בעבודה ארוכת טווח'.

גבינת קוטג' 5%: גם הסבר כלכלי יכול להוות הסבר מניח את הדעת: 'מאוד אהבתי את מקום העבודה הקודם שלי אך שם לא יכולתי לקבל שכר מתאים לכמות ואיכות העבודה אליה אני מתחייב'.

הסבה מקצועית: תוכלו להסביר שברצונכם לצאת בדרך מקצועית חדשה, לעשות הסבה מקצועית וללמוד תחום חדש.

כמו כן תוכלו להשתמש בשיטות רבות אחרות שתאפשרנה לכם לדלג מעל המכשולים שמציב בפניכם ראיון העבודה. אם תחשקו בסיוע מקצועי אנחנו כאן לצידכם כל הדרך לראיון העבודה ולמשרה הנחשקת, צרו איתנו קשר ב- lihiyot1@gmail.com או באתר www.lihiyot1.co.il.

 
בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Ċ
BE1 Be Everywhere,
30 ביולי 2011, 2:17
Comments