חמישה טיפים לראיון עבודה מוצלח

                                                                                               חמישה טיפים לראיון עבודה מוצלח

ישנן שיטות רבות בהן אפשר להשתמש כדי לפענח את הנוסחה לראיון עבודה מוצלח. אבל עם כל כך הרבה דרכים ועצות שאנחנו נוטים לקבל מכמעט כל אחד, החלטנו כאן בלהיות1 הכנה לראיונות עבודה, לרכז עבורכם את חמשת הטיפים העיקריים והחשובים ביותר מבין שלל העצות שעוד תקבלו, כי בסופו של דבר, הם אלו ככל הנראה שיוכלו לשדרג את מעמדכם מול המראיין.

1.      חזרו על החומר – ערכו חזרה קצרה לפני הריאיון עם חבר או בן משפחה ועברו ביחד על קורות החיים שלכם. למרות שמדובר בקורות החיים שהם שלכם, לפעמים לא תמיד מצליחים לזכור עד הסוף מה למעשה כתבנו. אין צורך לזוכר כל פרט ובפרט, אבל כן חשוב שתהיה לנו היכולת לדעת ולפרט את הכתוב בקורות החיים שלנו.

2.      מצאו שלושה דברים שמבליטים אתכם מהשאר – לכל אחד יש נקודות חוזקה ובראיונות עבודה, החכמה היא לדעת להפוך את נקודות החוזקה שלנו לניצוץ המיוחד הזה שיגרום לנו לבלוט מעל כל שאר המתמודדים. אז למה שלוש? כי רצוי נשמור על האיזון הנכון בין מעט מידי, ליותר מידי.

3.      הגוף שלכם מדבר בשבילכם -  כבר ידוע ששפת הגוף שלנו יכולה לספר עלינו הרבה יותר מהמילים שאנחנו מדברים. היא יכולה להעיד גם על מצב נפשי וגם להעיד על תכונות אופי. והמראיינים העומדים מולכם מודעים לסימנים האלו היטב. ולכן, כדאי גם לכם להיות מודעים לשפת הגוף שלכם ומה היא בדיוק משדרת.

4.      אל תגיעו בזמן -  אל תגיעו בזמן ובטח לא על הדקה - הקפידו להגיע כמה דקות לפני השעה שנקבעה לכם. ראיון עבודה מתבוסס במרביתו על הרושם הראשוני והוא מתחיל כבר מהשנייה שנכנסתם לבניין של המעסיק הפוטנציאלי. הגעה לפני הזמן שנקבע לראיון יכולה לעזור לכם להציג בפני המראיין את רמת המחויבות שלכם והעניין שלכם במשרה. אין צורך כמובן להגיע שעה לפני, אפשר גם עשר דקות קודם.

5.      עולם האופנה של ראיונות העבודה – הבגדים שאתם לובשים יכולים לספר למראיין שלכם המון דברים בשמכם. הקפידו על לבוש נקי, אלגנטי ולא מוגזם מידי. חולצה לבנה מכופתרת ומכנס מחויט, יכולים בהחלט לעשות עבורכם את העבודה.

 

עדיין מרגיש שזה לא מצליח? ממשיך לחלום על עבודת חלומותיך וזקוק לעוד הכנה לקראת ראיון העבודה הבא?

צור קשר עוד היום עם המומחים של להיות1: 03-6777127

גם במייל: office@lihiyot1.co.il

או שפשוט תשאירו פה למטה את הפרטים שלכם ואנו ניצור קשר בהקדם:Comments