הקולקציה החדשה לראיונות עבודה

הקולקציה החדשה לראיונות עבודה

אנחנו כבר יודעים שרושם ראשוני הוא ככל הנראה אחד הדברים החשובים ביותר שמשפיעים עלינו בהיכרות עם אנשים חדשים. הרי מה זה בעצם ראיון עבודה, אם לא ההתרשמות הראשונית שהמעסיק העתידי שלנו מקבל מאתנו? לכן זה כל כך חשוב, שהרושם הראשוני שהמעסיק יקבל מאתנו יהיה כמה שיותר חיובי. איך עושים את זה? אם נפרק לרגע את המושג "רושם ראשוני", נגלה שאחד המרכבים הבולטים ביותר שלו הוא לבוש.

בגדים עם אמירה

בין אם נאהב את זה ובין אם לא, מה שאנחנו לובשים משדר לסביבה הרבה עלינו, החל מהבגדים שאנחנו בוחרים ללבוש ועד כמה אנחנו משקיעים בהתארגנות בבוקר. הדברים האלו הופכים בסופו של דבר לאמירות שמתורגמות למסרים החברתיים המוכרים, שמקיפים אותנו ועוזרים לנו לעשות קצת סדר בעולם. לדוגמה - אם נראה ברחוב אישה עם חצאית קצרה, נוכל להבין שהיא ככל הנראה בדרך לבילוי, בעוד שאם נראה אישה עם חצאית ארוכה עד הברכיים, נבין שככל הנראה מדובר באישה עם רקע דתי. בשני המקרים, אותו פריט לבוש באורכים שונים, מעניק משמעות שונה לגמרי.

בעולם העבודה כמו ברחוב

עולם העבודה לא שונה בעניין הזה מהרחוב שם בחוץ. גם בתוכו, לבגדים ישנה אמירה. במקומות רבים לדוגמה, מוגדר קוד לבוש ארגוני, שנועד ליישר קו בין כל העובדים, בעניין סגנון הלבוש הראוי למקום העבודה. וזה יכול להשתנות ממקום למקום - קוד הלבוש במטבח של מסעדה, לא יהיה זהה לזה של משרד בתל אביב וטוב שכך. וגם כשאנחנו נכנסים לראיון העבודה, לבגדים שלנו יש אמירה. נכון שרובנו לא נגיע לראיון עם חולצה קרועה ומכנסיים קצרים, אבל לפעמים דווקא במקומות האלו אנחנו נוטים ליפול.

תנו לבגדים לדבר במקומכם

אז מה כן לובשים לראיון העבודה? נסו לחשוב בצורה ייצוגית, אלגנטית ונקייה. מכנס מחויט וחולצה מכופתרת בצבעים ניטרליים (שחור ולבן לדוגמה), בהחלט יכולים לעשות את העובדה. אל תעמיסו באביזרים (כמה שפחות טבעות ושרשראות) והקפידו לשים לב שהבגדים שאתם לובשים לא מקומטים או מוכתמים (על אמירה כבר דיברנו?) ולגבי איפור - רצוי בנגיעות קלות ועדינות. זה נשמע כמעט טריוויאלי, אבל אלו הדברים שיכולים לא רק לשדרג את ההופעה שלכם - אלא גם את הערך שלכם מול המראיין.

ומה קורה אחרי שבחרתם את התלבושת המושלמת? רוצים לדעת איך להתכונן יותר טוב לראיון העבודה הקרוב?

צרו אתנו קשר עוד היום!

מחכים לכם בטלפון 03-6777127 או במייל office@lihiyot1.co.il


Comments