מעבר ראיון עבודה בהצלחה – כוס ורבע של ביטחון עצמי, קורטוב של גישה חיובית ו- 2 תכונות שליליות – האם זה מספיק? 1.9.2011

במשך זמן לא מבוטל היו מגיעים מועמדים רבים לראיונות עבודה מצוידים בגישה חסינת-הפרצות 

לפיה הצגה עצמית בנוסח 'אני עובד מסור וחרוץ, מאמין  בעבודה קשה ותכונותיי השליליות הן שאני פרפקציוניסט וביקורתי' אמורה להוות כרטיס VIP לעולם התעסוקה.

לצערנו, המרחק בין גישה זו למתרחש במציאות הוא גדול ביותר.

שוק העבודה התחרותי והקטן יחסית בישראל רווי במועמדים איכותיים שעושים כל שביכולתם למצות כל יתרון יחסי שעשוי לעשות את ההבדל ולהפוך את המשפט 'אנחנו שומרים את פרטיך וברגע שתתפנה משרה שהולמת את כישוריך ניצור אתך קשר' ל- 'מתי אתה יכול להתחיל?'.

מה קורה בראיון עבודה?

אחד השלבים המרכיבים את תהליך ההעסקה, וככל הנראה החשוב שבהם, הוא ראיון העבודה האישי עם מראיין מקצועי או עם פסיכולוג. אורכו של ראיון עבודה משתנה, ויכול לנוע בין 20 דקות ועד לכשעה, והוא עשוי לכלול הן שאלות אישיות על חייו הפרטיים של המועמד והן שאלות הנוגעות למישור המקצועי בקשר לעברו התעסוקתי, תחומי מומחיות, ידע מקצועי, כישורים ועוד. מרכיב נוסף יכול להיות שאלות מתחום המקצוע בו מבקש המועמד להשתלב או מבחנים נקודתיים כאלה ואחרים.

מטרת הראיון היא ללמוד על המועמד, על דפוסי התנהגותו, על יכולותיו המקצועיות ועל התאמתו לארגון ולמשרה.

ראיון עם פסיכולוג דומה לראיון עבודה 'רגיל', אולם מטרתו ללמוד לעומק יותר על המועמד, לתקף את המידע שנאסף בראיון המקדים ולאסוף פרטי מידע חדשים, וזאת על ידי איש מקצוע בעל יכולות אבחון מהוקצעות יותר ואוזן מקצועית יותר.

המראיינים, על פי רוב, מנוסים בתחום ומסוגלים לעמוד על טיבו של מרואיין בזמן קצר דרך ניתוח תשובותיו, שפת גופו ומידת האפקטיביות של התנהלותו בראיון.

איך אפשר להגדיל את סיכויי ההצלחה?

כאשר זירת המשחק היא שוק העבודה התחרותי והקטן יחסית שלנו כפי שהוזכר לעיל, וכאשר יתר המתמודדים במשחק מצטיידים בכלים ובאמצעים להשיג יתרונות יחסיים על פני חבריהם המודעים פחות, כדאי, צריך וניתן להצטייד בעצמכם בכלים שכאלה. אחד מהכלים האפקטיביים יותר הוא הכנה מקצועית לראיונות עבודה.

מה קורה בהכנה לראיון עבודה?

ההכנה לראיון עבודה מהווה אימון 'על יבש', בו תוכלו להתנסות בשאלות הנשאלות בראיון עבודה, תוכלו לקבל משוב בזמן אמת, תוכלו להתאמן בבניית תשובות איכותיות ומותאמות אישית לכם ותוכלו להעלות כל חשש או סוגיה שטורדים את מנוחתכם ואת שלוותכם. כל זאת באופן ממוקד ואישי על ידי פסיכולוגים ארגוניים, יועצים ארגוניים ואנשי מקצוע מנוסים וותיקים שמתמחים בתחום.

למי מומלץ לעבור הכנה לראיון עבודה?

לחשים חוסר ביטחון;

לעוזבי מקום עבודה לאחר מספר שנים שמרגישים כי אינם מעורים בשוק העבודה;

למשתחררים משירות צבאי סדיר או שירות קבע, המבקשים להשתלב בשוק העבודה האזרחי;

למעוניינים בהסבה מקצועית;

לאנשים שלא מצליחים לעבור מספר ראיונות עבודה ומרגישים שהם 'שורפים הזדמנויות';

למעוניינים לחזק נקודות חולשה להן הם מודעים;

למנהלים בכירים שרגילים לקבל וכעת נדרשים להתקבל.

 

להכנה לראיונות עבודה צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.

 לקריאה נוספת:

להשיב את העוצמה

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)


למחירון

בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות