איך מתמודדים בראיון עבודה עם השאלה איפה אתה רואה את עצמך בעוד כמה שנים?

איך מתמודדים בראיון עבודה עם השאלה איפה אתה רואה את עצמך בעוד כמה שנים?

נכנסנו לראיון עבודה, אנחנו מרגישים מעולה, אנחנו עונים על כל השאלות, זה זורם לנו כי ענינו כבר בבית על כל השאלות ואז מפתיעים אותנו בשאלה איפה את או אתה רואה את עצמך עוד 5 שנים? משום מה, זו אחת השאלות שתמיד מצליחה להשפיע עלינו בתור מועמדים, כאשר אנחנו נלחצים וחושבים איפה?? אני לא יודע מה קורה איתי מחר עם הבית, המשפחה, עם הילדים או הלימודים, אז איך נדע מה קורא אתנו עוד 5 שנים?

אז למה בעצם שואלים אותנו את השאלה הזאת? האם באמת רוצים לדעת איפה תהיה עוד כמה שנים בצד האישי?

אז לא, בסך הכול רוצים לדעת שאתם מעוניינים להישאר בצד המקצועי לטווח ארוך, כלומר לראות מה מידת המחויבות שלכם למשרה, לפחות בשלב הראשוני. החברה המגייסת רוצה לדעת שאחרי שהם משקיעים זמן והדרכה ושעות של לימודים והתמקצעות, שכל ההשקעה הזאת נשארת אתם לטווח ארוך.

אז איך אנחנו עונים על השאלה?

אנחנו מספרים בראיון שאנחנו רואים את עצמנו גדלים ומתפתחים בחברה שאנו מתראיינים בה, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית ואם מעניין אותנו להתפתח למקום מסוים אז אנחנו גם מספרים במה נרצה להתמקצע או הנקודה שאליה אנחנו שואפים להגיע, כמו "אני מעוניין לנהל מחלקה בסופו של דבר" אבל כמובן לא נגיד ליד המנכ"ל שבסוף אנחנו רוצים את התפקיד שלו J זה יכול להפחיד ולהרתיע וכמובן צריך לתת תשובה דיפלומטית.

לא לשדר למרואיין שרק הצרכים שלכם חשובים

חשוב לא להפחיד את המראיין, כלומר אם אתם נכנסים לעבודה שהיא שלב בכמה מקומות עבודה שתרצו לעבור בדרך, אז לא להגיד להם שאתם מעוניינים לעבור תפקיד אחד ולעזוב. דוגמה נוספת: אם את אימא שמעוניינת להביא לעולם ילדים נוספים, לא להגיד שבעוד 5 שנים אני רואה את עצמי עם 10 ילדים - זה אומר שאם המעסיק עושה חישוב הוא לא יראה אותך בעבודה.

זכרו, אנחנו רוצים לעבור את הריאיון ושהמעסיק יכיר את היכולות שלנו, את הרצון והמוטיבציה שלנו ואז ילמד להכיר אותנו ויהיה פתוח לשמוע את הצרכים והרצונות שלנו לעתיד.

רוצים לתרגל אתנו שאלות אלו ונוספות, לקראת ראיון העבודה? רוצים ללמוד להכין את עצמכם בהצגה עצמית נכונה?

התקשרו ל - 03-6777127 או צרו קשר במייל Lihiyot1@Gmail.com  או פשוט השאירו פרטיים פה למטה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בהצלחה לכל מחפשי העבודה.

 

 

 

 

Comments