שלומית בונה סוכה – פשוט כי היא לא מצליחה למצוא עבודה במקצוע שלה 15.9.2013

לחפש עבודה קצת אחרת 2 - גלובס, כלכליסט ולאשה

האמת שלא הרבה יודעים זאת, אבל שלומית היא בכלל מהנדסת תעשייה וניהול. אין ספק שניתן לעשות שימוש בחלק מהיתרונות ובחלק מהכישורים שרכשה שלומית במהלך לימודי הנדסת התעשייה והניהול ובמהלך הניסיון המעשי שצברה בפועל, בכדי לתכנן ולהקים סוכה לתפארת, דופלקס, 4 כיווני אוויר, עם סכך מונמך, תאורת ספוטים והכנה למזגן מרכזי, אבל עדיין יש גבול.

לחפש ולמצוא עבודה – לפגוע בול

תהליך חיפוש עבודה, או כפי שאנו מעדיפים לכנות אותו 'תהליך מציאת עבודה', מזכיר לפעמים את הרגשות והמחשבות המתעוררים בנפשו של אדם בקרבת יום הכיפורים. סליחה שפנינו ישירות לחברה. מצטערים להציק שוב למנהלת ההשמה בחברת כוח האדם החביבה עלינו. מתנצלים ששלחנו פנייה לאותה החברה באמצעות דואר רשום, סוכן חכם, חברת השמה, אתר האינטרנט של החברה ובאמצעות יונת דואר נבונה במיוחד שעברה הכשרה מתקדמת ומחלטרת בזמנה הפנוי כ- GPS. יחד עם זאת, עד מתי תמשיך שלומית לפתח את קריירת בניית הסוכות שלה? האם יש סיכוי שתשוב שלומית לעסוק במקצוע אותו היא אוהבת? האם תגלה שלומית כי היא בכלל מאומצת וכי הוריה הביולוגיים הם מדענים העוסקים בחקר אלפקות בדרום אמריקה? כל זאת ועוד, בפסקה הבאה. טוב אולי לא כל זאת, אבל דברים מעניינים אחרים.

גיוס החדשות והעיתונות למציאת עבודה

במאמר האחרון בנושא חיפוש ומציאת עבודה דנו באפשרויות נוספות לאיתור מקומות עבודה פוטנציאלים דרך חיפושים ממוקדים באינטרנט, הרכבת רשימות חיפוש ממוקדות וטיפול בהן. הפעם אנו רוצים להציע לכם רעיון אחר. בישראל פועלת עיתונות כלכלית בעלת נוכחות שמציעה סיקורים נרחבים וכתבות מעניינות. מעבר לערך החדשותי הטמון בעניין, ניתן בהחלט לעשות בכך שימוש לצורכי מציאת עבודה.

איך עושים את זה בפועל?

· בוחרים באתר או עיתון (או יותר מאחד): למשל, פותחים את האתר של העיתון גלובס (שנקרא אגב 'זירת העסקים של ישראל' – וכבר מרמז על הפוטנציאל עבור מחפש העבודה). ייתכן שבשגרת היום מרביתנו לא היינו חושבים להתעניין בעיתון אולם עיון קצר בו יכול להעלות נושאים מעניינים כגון חברות עליהן לא חשבנו ושיכולות להיות רלוונטיות לתחום עיסוקינו; מיזמים וסטארט-אפים חדשים שבדיוק מגייסים כוח אדם; אולי חברות הביטוח או הבנקים נכנסים בדיוק למהלך של גיוס והתרחבות בתחום מקצועי מסוים? גם עיון באתר של כלכליסט יכול להעלות רעיונות דומים וטובים.

· רשימת מיקוד: לאחר שאיתרתם הזדמנויות רלוונטיות זה הזמן ליצור קשר באופן ממוקד. כלומר, במידה וראיתם כי חברה מסוימת מתכננת להשיק פרויקט בתחום עיסוקכם נסו לכוון את פנייתכם לנושא זה. במידה ואתם מכירים מישהו באותה החברה (או מכירים מישהו שמכיר מישהו שדוד שלח אותו) מומלץ כמובן לנסות ליזום את הקשר דרכו.

· מכתב פנייה: כמוזכר לעיל, כדאי לכוון את מכתב הפנייה שלכם לסיבה הספציפית בגללה בחרתם לפנות לחברה. נסו להבליט את הכישורים שלכם או את הניסיון שצברתם בהתאם לאופי הפנייה.

· קורות חיים שיווקיים ומעודכנים – גם באנגלית: כדאי מאוד שיהיה ברשותכם מסמך קורות חיים עדכני ומעודכן. כיום חברות רבות מבקשות קורות חיים גם באנגלית – מומלץ להכין זאת מראש ולא להידרש למשימה בשעת לילה מאוחרת!

 יתרונות וחסרונות

מובן שלכל שיטה, דרך או רעיון יתרונות וחסרונות ומובן שלא כל דרך מתאימה לכל אדם, לכל תחום או לכל דרג. מובן גם שלא כל דרך או שיטה תבטחנה הצלחה בפעם הראשונה או בפעם המאה לצורך העניין. אולם, באותה הנשימה כדאי לציין כי בהחלט ייתכן שזה כן יעבוד. בהחלט ייתכן ששמירת יד על הדופק תסייע לכם לאתר הזדמנויות, להראות שאתם מודעים למתרחש סביבכם ולהצליח ולהשיג משרה. ועוד כזאת שתאהבו.

 

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים והכנה לראיון עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                   השרותים המומלצים שלנו:

הפעם כותרת קצרה: חוסר הכנה. אאוץ'.                                  כתיבה מקצועית של קורות חיים

איך להפיג את המתח, החששות והלחצים לקראת ראיון עבודה?    הכנה לראיון עבודה פרונטלי

הכנה לראיון עבודה - איך מתכוננים מהיום למחר?                                            הכנה לראיון עבודה טלפוני SOS

למחירון                                                                                                                                                                                        הכנה למבחני מיוןבהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות