21.11.2012 איך לא להפוך את ה- Networking שלכם ל- Not Working...

תהליך חיפוש עבודה, או כפי שאנו קוראים לו 'תהליך מציאת עבודה', עלול להיות כרוך בלא מעט קשיים, תסכולים, אתגרים ולעיתים גם בהיתקלות במצבים שמזכירים טיפול שורש ללא חומרי הרדמה שמבוצע על ידי אלפקה נוירוטית, מוצלחת ברפואת שיניים ככל שתהיה.

אחת מהדרכים היעילות יותר להתמודדות מוצלחת עם תהליך מציאת עבודה, לקיצורו באופן משמעותי וליצירת תחושות חיוביות ותחושות של שליטה בתהליך היא הפעלת וניהול רשת הקשרים האישיים והמקצועיים שלכם – Networking.

Networking משמעו להפעיל את רשת הקשרים המקצועיים והאישיים שלכם (ושל החברים ברשת הקשרים שלכם!) להגשמת המטרות המקצועיות הנוכחיות שלכם. מחקרים רבים מראים כי מקור המידע הראשון אליו פונים אנשים בעת חיפוש פיתרון לשאלה או לבעיה – הוא אנשים אחרים. זהו מקור הידע הנתפס כאיכותי ביותר, כמהימן ביותר וכנגיש ביותר.

בכדי להציב עצמכם בנקודה אפקטיבית בהקשר זה מצורפים מספר טיפים לניהול התהליך.

  • לא לסמוך על קוראי מחשבות: לא כל המכרים המקצועיים שלכם ניחנו ביכולות לקריאת מחשבות. בכדי שיוכלו לסייע בידיכם במציאת העבודה הבאה שלכם עליהם לדעת שאתם פנויים לאתגר המקצועי הבא וכי ברצונכם להסתייע בהם.
  • ניהול ה- Networking בשלושה מעגלים:

-     רשתות חברתיות: שימוש ברשתות חברתיות, לא רק פייסבוק, אלא ברשתות החברתיות המקצועיות כגון לינקדאין, יכול להיות יעיל באיתור ההזדמנות העסקית הבאה שלכם. היכולת שלא רק לעשות שימוש ברשתות אלא לייצר נוכחות מקצועית היא זו שיכולה לשדרג אתכם יחסית ליתר המועמדים. מועמד שמרכז סביבו ידע מקצועי, אנשי מקצוע ובאז מקצועי מעלה את סיכוייו לקבל פניות רלוונטיות דרך הרשת. מעגל זה הוא הנרחב ביותר אולם החלש ביותר מבחינת ההיכרות והרצון להירתם ולעזור.

-     מכרים מקצועיים: לקוחות, ספקים, עמיתים, אנשי מקצוע שפגשתם בכנסים מקצועיים, רואי-חשבון, עורכי-דין וכו', שיכולים לחשוף אתכם למשרות לגביהן הם מודעים. עמיתים אלה עמם באתם במגע מקצועי מהווים את המעגל השני ברשת המכרים המקצועיים שלכם. מעגל זה מצומצם יותר מהראשון אולם הוא איכותי יותר. הפנייה האישית לשייכים למעגל זה צריכה להיעשות באופן סלקטיבי יחסית בכדי לייצר עבודה אפקטיבית ולא לחינם.

-     מכרים קרובים ומקושרים – "אסים": מעגל זה מצומצם בהרבה משני הקודמים לו אולם הוא האיכותי ביותר. הנמנים בקבוצה זו הם אנשי הקשר הקרובים שלכם, אותם האנשים שאתם יודעים שרוצים, מוכנים ויכולים לעזור לכם ולקדם אתכם לעבר המשרה הבאה שלכם. מדובר בדרך כלל באנשים שאמורים להיות מקושרים בתעשייה הרלוונטית או לפחות לאנשים שיכולים לקשר אתכם לאנשי מפתח בתעשייה המדוברת. רצוי שיצירת הקשר עמם תיעשה בפגישה פנים-אל-פנים להבטיח הירתמות ושיח פתוח.

  • ניהול תהליך הפעלת ה"אסים": בכדי שתהליך הפעלת הקשרים האישיים הקרובים ביותר אליכם יהיה אפקטיבי כדאי לנהל אותו בצורה מושכלת. היו סלקטיביים בפנייה לאנשי הקשר שישתייכו למעגל זה, בחרו באנשים שבאמת יהיו מוכנים לסייע, שמרו מעקב כלשהו אחר הקשרים עמם יצרתם קשר, נסו לקבוע מועדים להתעניינות בהתקדמות התהליך בתדירות שלא תעיק על שגרת יומם אך שתוודא שהתהליך לא יתמסמס ובעיקר – היו זמינים בהתראה קצרה לשיחות ולפגישות.
  • הגדרת ציפיות ברורה: לא מספיק שאנשי הקשר שלכם ידעו שאתם מחפשים את העבודה הבאה שלכם, עליהם לדעת מה אתם מחפשים, ולא פחות חשוב, מה אתם לא מחפשים. כמו כן כדאי להבהיר האם קיימות העדפות לגבי סוג הארגון, גודלו, מידת הנסיעות לחו"ל הכרוכות בתפקיד, מרחק ממקום המגורים ועוד.
  • הגדרת ציפיות שכר: לעיתים סוגיית השכר עולה כבר בשלב מוקדם בתהליך. מומלץ להכין נושא זה מראש, לברר מה השכר הנהוג בענף ביחס לניסיון ולדרג שלכם ולהגדיר קווים אדומים.
  • הכי חשוב! קורות חיים מעודכנים, מקצועיים ושיווקיים: בכדי למצות את המהלך עד כמה שניתן וודאו שכרטיס הביקור המקצועי שלכם עדכני, מקצועי ומייצג אתכם נאמנה. עד שכבר מצליחים להגיע לשימוש בו שיכול להכיל פוטנציאל משמעותי לתפקיד הבא שלכם, כדאי לנצל עד כמה שניתן את כלי קורות החיים.

 

לקבלת חוות דעת מקצועית וללא עלות על מסמך קורות החיים הקיים ברשותכם שילחו אותו ל: lihiyot1@gmail.com.

לייעוץ אישי, שדרוג מקצועי של קורות חיים, כתיבה שיווקית של פרופיל מקצועי ללינקדאין והכנה לראיונות עבודה (כולל הכנה SOS בטלפון) צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il

 

לקריאה נוספת:                                                                         השרותים המומלצים שלנו:

הכנה לראיון עבודה – איך מתכוננים מהיום למחר?                  כתיבה מקצועית של קורות חיים

הכנה לראיון עבודה באנגלית                                                    התאמה למשרה ספציפית ולמכרזים

פנים אל מול פנים, פגישת פיטורין באמצע החיים...                                כתיבת פרופיל מקצועי ללינקדאין      

הפנייה הטלפונית מהמעסיק היא בעצם חלק מראיון העבודה            ייעוץ שיווקי וכתיבה שיווקית

                                    למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות
Ċ
BE1 Be Everywhere,
21 בנוב׳ 2012, 8:42
Comments