איך לבחור בעבודה שהכי מתאימה לי?


איך לבחור בעבודה שהכי מתאימה לי?

בין אם אתם סטודנטים שרק עכשיו סיימו לימודי תואר ראשון או שכבר עברתם כמה עבודות, אם אתם נמצאים עכשיו מחוץ לשוק העבודה, ההחלטה שעומדת כרגע על הפרק היא איך למצוא עבודה שהכי תתאים לכם. כל חיפוש עבודה יכול להתארך להרבה זמן ומה שאתם צריכים להתמקד בו זה לדעת במה אתם טובים ואיזה עסק הכי יתאים לכם מבחינת היכולות שלכם והאופציות שהעסק מציע. הרבה אנשים מרגישים בלחץ כי הם לא יודעים לאיזה כיוון הם מעוניינים להגיע, אך חשוב לזכור ששום דבר הוא לא לנצח ותמיד תוכלו לעשות הסבת מקצוע במידה ולא תהיו מאושרים עם התחום בו אתם נמצאים כיום.

שמחה והנאה – הדבר הראשון שעליו עליכם לחשוב בעת חיפוש עבודה היא ההנאה הפוטנציאלית שלכם מהאופציות שהמשרה מציעה. נסו לחשוב, האם תוכלו לעבוד במשרה המוצעת לאורך כל היום ולהרגיש מסופקים ומאושרים? במידה וכן, כנראה שאתם בדרך הנכונה למציאת מקום עבודה שמתאים לכם. מי שמסופק במקום עבודתו הוא זה שיהיה לו קל להתמיד בעבודה, להתקדם ולהתפתח.

משתלם כלכלית – דבר שהוא לא פחות חשוב שעליכם לקחת בחשבון בעת חיפוש אחר מקום עבודה, הוא השכר. השכר יכול להשפיע משמעותית על ההחלטה שלכם האם ללכת לאותה משרה או לא. זכרו כי בסופו של דבר כסף הוא לא הכל, אך במידה והגעתם למקום שמציג לכם את משרת חלומותיכם ונותן לכם אפיקי קידום אז וודאי ששווה לכם לחשוב על ההזדמנות.

סביבת העבודה – סביבת העבודה חייבת להתאים לאופי שלכם. זכרו כי במקום העבודה שבו תעבדו, תבלו קרוב לוודאי את רוב שעות היום ולכן חשוב מאוד שהוא יתאים לאופי שלכם. יש אנשים שמתאים להם לעבוד מול אנשים, כמו למשל: גננות, מורים, מזכירות, מדריכים ועוד. לעבודות מהסוג הפרונטלי, חשוב שיהיה לכם הבנה חזקה מאוד של יחסים בין אישיים, כיוון שהעבודה מתבצעת ברובה באינטראקציה עם אנשים. לעומת זאת, קיימות הרבה עבודות שפחות סובבות סביב תקשורת בינאישית ומתבצעות בסביבה אישית יותר, כמו עבודה מול המחשב. בעבודת מהסוג הזה תוכלו להתנהל יותר באופן עצמאי ולעיתים אף בסביבה שקטה יותר.

יעדים – נסו לקבוע לעצמכם יעדים עוד לפני שאתם בוחרים את סוג ואופי המשרה שאותה תחפשו. היעדים שתקבעו לעצמכם יכוונו אתכם אל המטרה שאליה אתם רוצים להגיע דרך העבודה ויובילו אתכם לעתידכם המקצועי.

מצאתם עבודה ולא יודעים איך להציג את עצמכם נכון, גם בכתב וגם בעל פה? אל דאגה, אנחנו נוכל לעזור לכם בשניהם. תוכלו להיעזר בשירותינו בכתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה. צרו קשר עוד היום ותנו לנו לעזור לכם.

לנוחיותכם ניתן ליצור קשר בטלפון: 03-6777127

במייל: office@lihiyot1.co.il

או ע"י השארת פרטים בטופס המצורף:Comments