מהאקדמיה לשוק העבודה

מהאקדמיה לשוק העבודה

אז עליתם על הפודיום, נפנפתם לשלום לפלאש של המצלמה של ההורים וזרקתם את הכובע לאוויר. מזל טוב! יש לכם תואר ביד! אז מה עכשיו? איך מוצאים עבודה במקצוע שעבדנו וחרשנו שלוש או ארבע שנים קשות במיוחד בשביל לעסוק בו?

כיום לצעירים עם תואר ביד, יש אפשרויות שונות ממה שהיו להורים שלנו כשהם סיימו את הלימודים האקדמאיים שלהם. בעוד ההורים של רובינו סיימו את הלימודים עם הצעות עבודה ביד, הדור הנוכחי הוא דור ששוחה מצד אחד בין ים ההזדמנויות אך מנגד גם בין ים המועמדים, חלקם מוכשרים יותר וחלקם מוכשרים פחות. לא מעט מבוגרי התואר הראשון בארץ עובדים כעת בעבודה שכמעט ואינה קשורה לתואר שלמדו. כל הנתונים האלו לא נשמעים מעודדים במיוחד, אבל בכל זאת אנחנו כאן, כדי לספק לכם ראייה קצת שונה על חיפוש העבודה לאחר סיום התואר (ואולי קצת אפילו לפני).

אל תחכו לסיום התואר בכדי לחפש עבודה

חשוב להבין, שחיפוש העבודה לא מתחיל עם סיום התואר. הוא מתחיל למעשה הרבה לפני. זה רלוונטי בעיקר כלפי מי שעוד נמצאים כרגע בלימודים. לא משנה אם מדובר בשנה א' או ג', החיפוש מתחיל עכשיו והוא מתמקד באנשים שמסביבכם, כמו מרצים וחברים לספסל הלימודים – שעם כל אחד מהם אתם יכולים לבנות מערכת קשרים, שתוכלו להיעזר בה עם סיום התואר. זה אמנם נשמע רחוק עכשיו, בין המבחנים ועבודות ההגשה, אבל זה מתחיל כבר עכשיו. התחילו ליצור את הקשרים עם החברים לספסל הלימודים, כי לעולם אי אפשר לדעת מי מהם יהיה זה שיימצא את העבודה הנחשקת ביותר בשוק, שאליה הוא יוכל להביא את החברים המוכשרים מהלימודים לראיון עבודה. ומה עם המרצים בעלי הניסיון והוותק? אלו בעלי הקשרים במקומות שרק אפשר לחלום עליהם? הם יכולים כבר במהלך התואר לדאוג שתכנסו למקומות שיקפיצו אתכם למעלה ואם לא עכשיו, לא יזיק ליצור איתם קשר בהמשך. כמובן שזה תלוי בטיב הקשר שלכם עם המרצה ובמרצה עצמו, אך לרוב, המרצים נענים בחיוב ושמחים לראות את הסטודנטים שלהם מטפסים בעולם אליו הם הוכשרו על ידם (מדובר בחותמת גם עבורם).

קורות חיים שיבליטו את ידיעותיכם וכישוריכם!

אבל הקשרים שרכשתם במהלך הלימודים הם רק תחילתו של תהליך קבלת העבודה. חושבת ההוכחה היא עליכם. רוצים לדעת איך ניתן לשדרג את קורות החיים שלכם כבר בתחילת דרככם?

צרו קשר עכשיו! בטלפון: 03-6777127 במייל: lihiyot1@gmail.com

או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם:


 

Comments