יולי-אוגוסט, פסח ומחזוריות שוק העבודה 20.8.2011

אמצע חודש אוגוסט... קצת שקט, חופש לנשמה, ים, חוף, מדוזות, עוד קצת מדוזות והחברות של המדוזות מיוון. גם שוק העבודה יצא לחופש והתנועה בו פחתה משמעותית.

בתקופה הזו אנו מקבלים פניות רבות מלקוחות, מגולשים ומקוראים בלשון: מה קורה? למה לא חוזרים אלי? למה אין זימונים לראיונות עבודה?

אז בואו ננסה להבין מעט איך פועל שוק העבודה באופן כללי ומה קורה בתקופה זו בפרט.

בדרך כלל בחודשי יולי-אוגוסט מרכזים מרבית הארגונים הגדולים את החופשות הארוכות יותר של עובדיהן. חלקם טסים לחו"ל, חלקם אנשי משפחה המנצלים את החופש הגדול ומקדישים את הזמן לבילוי עם ילדיהם בבריכה, בים או בכל מקום אחר וחלקם סתם לוקחים נשימה ארוכה ונרגעים. באופן טבעי הארגונים הגדולים יותר מאטים את פעילות הגיוס בתקופה זו.

ואז מגיע ספטמבר ואיתו ציפיית מחפשי העבודה להתעוררות בשוק, אולם, גם כאן המגמה מעורבת. חודשי ספטמבר ואוקטובר מביאים עמם חגים וימי חופש רבים וחלק מהארגונים הגדולים מעדיפים שלא להיכנס לתהליכי מיון, גיוס והכשרה בתקופה של חגים. מכיוון שחלקם האחר כן עושה זאת, בתקופה זו מתחילים להתקיים ראיונות עבודה ותהליכי הגיוס מתגברים. תוכלו למצוא עצמכם מוזמנים ליותר ראיונות עבודה ונחשפים ליותר משרות מעניינות.

מגמה זו הולכת ומתחזקת עד פסח, תקופה בה שוב נכנס שוק העבודה להפוגה קצרה.

מכיוון ששוק העבודה מתנהל באופן כללי במחזוריות מסוימת של עליות ומורדות, ולאחר כל תקופה איטית יותר מחכה מעבר לפינה החזרה לשגרה, חשוב להבין שתי נקודות מרכזיות.

הראשונה, זה לא אתם, זה השוק. בתקופות 'שפל', לא רק אתם זוכים לפחות מענה, גם יתר מחפשי העבודה מרגישים כך.

השנייה, כדאי לנצל את תקופות השפל האלה לשפר את הסיכויים שלכם כאשר יתחדשו מאמצי הגיוס. זאת הן מבחינת האמצעים להשגת הזימונים לראיונות – מסמך קורות החיים שלכם, המכתב המקדים שלכם וטכניקות ושיטות החיפוש וההפצה, והן מבחינת סט הכלים שברשותכם להתמודד בהצלחה עם ראיונות עבודה, סימולציות ומבחני מיון.

אנו מזמינים אתכם להיעזר במומחים של להיות1 בכתיבת קורות חיים ומכתב מקדים שיווקיים ומקצועיים ובקבלת ליווי מקצועי, איכותי ואישי בהכנה לראיונות עבודה, לסימולציות ולמבחנים קבוצתיים.

צרו איתנו קשר ב- lihiyot1@gmail.com או באתר www.lihiyot1.co.il.


לקריאה נוספת:

כתיבת קורות חיים - הגזמות והצנעות

הפצת קורות חיים - שגר ושכח או המשך ושלח?

הכנה ליום מיון ולמבחנים קבוצתיים - סוגי תקשורת

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Ċ
BE1 Be Everywhere,
20 באוג׳ 2011, 1:56
Comments