לא לפחד מהפחד, או, כיצד לנצח את מפלצת חיפוש העבודה? 6.8.2011

מרגישים תקועים? גם אתם נמצאים באותו מקום עבודה ומפחדים לזוז צעד קדימה או אחורה? גם לכם עוברת לעיתים בראש המחשבה "הייתי רוצה להתקדם, אבל למה לקחת סיכון? נוח לי ככה..."?

לכולנו יש פחדים וככל שהדבר אליו נוגע הפחד חשוב לנו יותר כך הוא גדל והופך למאיים יותר. הפחד הזה הוא המפלצת איתה אנו עומדים להתמודד. כאשר אנו מדברים על מעבר למקום עבודה חדש כולנו חוששים מפני האנשים שנפגוש, משינוי לרעה, מכישלון, מבחירה לא נכונה או אפילו פשוט מראיונות עבודה או התמודדות עם מבחני המיון. מי מאיתנו שבוחר לתת לפחד הזה לנהל אותו ימצא את עצמו תמיד במרחק רב מהמקום בו הוא רוצה להיות. מי ששואף להגשים את חלומותיו יהיה חייב להסתכל לפחד הזה בעיניים ולהביס אותו. אנחנו כאן כדי לעזור לכם לעשות זאת!

ראשית עליכם לדעת איפה אתם עומדים. ענו לעצמכם על מספר שאלות:

האם אתם מרוצים ממקום העבודה?

אתם מרוצים מתנאי השכר?

האם אתם מרוצים מהתנאים הסוציאליים?

מה לגבי השעות?

ואיך סביבת העבודה?

והמנהל?

האם אתם חשים שאתם מתקדמים בקריירה?

האם אתם מרגישים שיש לכם עניין, אתגר ולמידה?

אם מרבית התשובות שנתתם לעצמכם טובות בעיניכם ומספקות (בתקווה שעניתם ביושר לעצמכם), מצויין! אין לכם לאן למהר. תגידו יפה תודה ותעריכו את הזכות שנפלה בחלקכם. לעומת זאת, אם אתם חשים שאתם מסוגלים ליותר ושמגיע לכם יותר, דעו לכם שדווקא בזמן שיש לכם עבודה זה הזמן הטוב ביותר לצאת בחיפוש אחר עבודה חדשה וטובה יותר.

נכון. אף אחד לא אוהב שינויים וההתמודדות עם מפלצת הפחד אינה פשוטה כלל, אך בעזרת מספר כלים ומוכנות לצאת למסע תיווכחו לדעת שניתן להביס אותה ולזכות במשרה ובתנאים אליהם אתם שואפים. מוכנים לצאת לדרך?

השלב הראשון הוא פשוט מאוד: ערכו רשימה של שלושה תחומי עניין אליהם הייתם רוצים לפנות. אתם יכולים לבחור להתקדם בתחום בו אתם עוסקים, בחזרה למקצוע קודם או בבחירת כיוון חדש לחלוטין. הקפידו להתמקד בשלושה נושאים ולא להתפזר יותר מידי.

לאחר שבחרתם בכיוון אליו אתם רוצים ללכת עליכם לבנות תוכנית עבודה. בכדי שתוכנית העבודה תהיה אפקטיבית עליה להיות מוחשית, ניתנת ליישום ובולטת בעין ובמודעות, ולכן קנו לכם בריסטול או לוח מחיק גדול וחלקו אותו לכמה חלקים. רישמו על גביו את היעדים שלכם, את המכשולים האפשריים איתם אתם צפויים להתמודד, פתרונות אפשריים, לו"ז ומשימות להמשך. כאשר כל הנתונים מולכם תוכלו לבצע תהליך עבודה יעיל ומסודר המציע פתרונות לקשיים העתידיים ומכוון אתכם לקראת השגת היעדים. קבעו תאריכי יעד לתחילת חיפוש עבודה, לשיפוץ ותרגום קורות חיים (לעריכת קורות חיים מקצועיים  אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר), עשו מיפוי של איזורי החוזק שלכם והיכולות איתן אתם מגיעים לסביבת עבודה חדשה. חשוב שלוח הזמנים יהיה ריאלי, אך אל תתנו לו להיות גמיש או מרוחק מידי. חלקו את העבודה למשימות והקפידו לעבוד על פי לוח זמנים מסודר. אספו מידע לגבי מקומות עבודה רלוונטיים, קראו מדורי דרושים והתייעצו עם מכרים. ברגע שתוכנית העבודה תהיה מסודרת תראו בעצמכם שהמפלצת לא נוראית כל כך ושאם רק תעקבו אחר התוכנית שלב שלב, תוכלו להגיע ליעדים אליהם אתם שואפים. מדובר בהזדמנות ללמידה, בהרחבת אופקים  ובהיחשפות להזדמנויות חדשות. יחד עם זאת זכרו לא לעזוב את מקום העבודה הנוכחי שלכם לפני שמצאתם מקום עבודה חדש, עד כמה שניתן. אל תהססו להשתמש בימי החופש שלכם לטובת חיפוש מקום חדש וראיונות עבודה ובעצם התייחסו למקום העבודה הנוכחי כמעין רשת ביטחון. כך תוכלו לאתגר את עצמכם כאשר במקרה הגרוע תמיד תוכלו לשוב לנקודת המוצא.

במהלך יישום תוכנית העבודה הקפידו לבדוק את עצמכם מידי שבוע. בידקו האם עמדתם ביעדים ובמשימות של אותו שבוע ונסו לראות מה הן הנקודות שבהן עליכם להשתפר. לאחר תקופה מומלץ לערוך רשימה של הדברים שבהם אתם שולטים בצורה טובה ולצידה רשימה של אותן נקודות הדורשות שיפור. עם הנקודות הללו אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהיעזר בשרותינו להכנה לראיונות עבודה ותהליכי מיון, כתיבת קורות חיים ושיפור הנקודות החלשות שלכם והפיכתן לחוזקות. זכרו, עדיף להיות מוכנים מעל לנדרש מאשר פחות ממנו...

להכנה מקצועית לקראת ראיונות עבודה, מבחנים קבוצתיים וסימולציות צרו איתנו קשר ב: lihiyot1@gmail.com או בקרו אותנו ב: www.lihiyot1.co.il.


לקריאה נוספת:

איך לחפש עבודה באופן יעיל מבלי להתייאש?

הכנה לראיון עבודה: תכונות חיוביות, תכונות שליליות ומה שביניהן

האודישן שנקרא ראיון עבודה (בהקשר לקורות חיים)

למחירון


בהצלחה רבה לכל מחפשי העבודה,

אילאיל פודלישבסקי לביא

להיות1

www.lihiyot1.co.il

לא מוכרים רק מוצר, מוכרים תפיסה ושירות


Comments