איך מוצאים עבודה בחו"ל?

איך מוצאים עבודה בחו"ל?

ישראלים רבים חולמים על עבודה בחוץ לארץ. אבל הם לא היחידים – אנשים מכל העולם מחפשים עבודה במדינות אחרות, בגלל ההבנה שהעולם הופך גלובלי והצעות עבודה יכולות להיות בכל מקום ואכן, רבות הן החברות שמציעות עבודה לא רק לתושבי המדינה אלא גם לאנשים מחוץ למדינה בה הן פועלות. אבל איך מחפשים עבודה בחו"ל? מה צריך לדעת? ומה חייבים שיהיה? כל התשובות לפניכם.

איך מתחילים לחפש עבודה בחו"ל?

בגדול, התשובה לשאלה איך מחפשים עבודה בחו"ל היא פשוטה – בדיוק כמו שמחפשים בארץ – היום כלל החברות מאפשרות ואף מעדיפות הגשת מועמדות באמצעות האינטרנט ולכן, הן דואגות לפרסם מודעות דרושים רלוונטיות. כמובן שהחיפוש ייערך באנגלית ולפי התחום בו תרצו לעבוד. תוכלו לחפש מודעות דרושים בתחומכם על ידי חיפוש של עבודה בינלאומית או לחלופין, תוכלו לחפש עבודה לפי המדינה בה תרצו לעבוד.

חפשו את המדינות שרוצות אתכם!

מדינות רבות מציעות מסלולי הגירה ייעודיים, בדיוק בשביל אנשים כמוכם שמחפשים עבודה בחו"ל – אם אתם בעלי מקצוע והשכלה רלוונטית, הסיכויים שלכם להתקבל למסלול שכזה הם די גבוהים. מדינות רבות מציעות גם מסלולים שמכוונים לבעלי מקצוע מסוימים, כמו רופאים, עצמאיים ואפילו נהגי משאיות, כך שהאפשרויות הן מאוד מגוונות.

קורות חיים באנגלית

טרם תתחילו לחפש עבודה בחו"ל, אתם חייבים שיהיה בידיכם מסמך קורות חיים באנגלית מעודכן – אחרת איך תבקשו להיות מועמדים לעבודה? על קורות החיים להיכתב בפורמט המתאים למדינה בה אתם מבקשים לעבוד ואף לתחום העיסוק שלכם, לכן חשוב לדעת מהו אותו פורמט ולהתנסח בהתאם לנהוג בתחום ובמדינת היעד – אתם בוודאי לא רוצים שמועמדותכם לתפקיד כלשהו תתבטל בגלל שגיאת כתיב או ניסוח קלוקל. מומלץ להיעזר בשירות מקצועי של כתיבת קורות חיים באנגלית.

להיות מוכנים לראיון עבודה באנגלית

עליכם להיות מוכנים לראיון עבודה באנגלית, כבר מהרגע שבו אתם שולחים את קורות החיים. נכון שתהליך ההגירה יימשך זמן רב, אבל הריאיון הראשון יכול להיות ממש לאחר כמה ימים או אפילו שעות (אם החברה המגייסת ממהרת בגיוס) מרגע שליחת קורות החיים. תרגלו דיבור שוטף באנגלית ובעיקר תרגלו הצגה של עצמכם וניסיונכם המקצועי באנגלית – כך שתהיו מוכנים לראיון, באם תתבקשו לעשות כן בטלפון או אפילו באמצעות הסקייפ (וכן, יש חברות בינלאומיות רבות שעורכות ראיונות עבודה בסקייפ).

הכנה מקצועית לעבודה בחו"ל

להיות1 מזמינים אתכם להיעזר במגוון שירותים מקצועיים, שיעזרו לכם למצוא עבודה בחו"ל, כמו כתיבת קורות חיים באנגלית, הכנה לראיון העבודה ועוד.

צרו קשר עכשיו ונשמח לתת ייעוץ מקצועי: 03-6777127 lihiyot1@gmail.com.


Comments